Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 20

Θέμα: ΕΓ/ΟΓ Αγίας Μαρίνας - Αλμυροπόταμου (Ferries in Agia Marina - Almyropotamos route)

  1. #1

    Προεπιλογή ΕΓ/ΟΓ Αγίας Μαρίνας - Αλμυροπόταμου (Ferries in Agia Marina - Almyropotamos route)

    Οι έμπειροι & οι γνώστες των ανοιχτών τύπου εγ/ογ πλοίων μπορούν να συνεχίσουν.Ποιά πλοία εκτελούν δρομολόγια στην γραμμή αυτή?
    Φιλοτίτισσά μου,γίνε ποιά δικιά μου κι από τα όνειρα μου μην μου φύγεις πιά..Μια μικρή από το Φιλότι που δεν είναι ότι κι ότι μου έχει κάψει την καρδιά μου και θα τρελαθώ....

  2. #2
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Ερέτρια
    Μηνύματα
    374

    Προεπιλογή

    Αυτή τη στιμγή κανένα πλοίο δεν εκτελεί αυτό το δρομολόγιο.

  3. #3

    Προεπιλογή

    Κατά τους θερινούς μήνες όμως ισχύει κανονικά αυτή η γραμμή.Τουλάχιστον αυτό ίσχυε.Έτσι δεν είναι?
    Φιλοτίτισσά μου,γίνε ποιά δικιά μου κι από τα όνειρα μου μην μου φύγεις πιά..Μια μικρή από το Φιλότι που δεν είναι ότι κι ότι μου έχει κάψει την καρδιά μου και θα τρελαθώ....

  4. #4
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Ερέτρια
    Μηνύματα
    374

    Προεπιλογή

    Δεν νομίζω πως θα υπάρξει δρομολόγιο ούτε το καλοκαίρι.

  5. #5
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Περιοχή
    Λυκοβρυση
    Μηνύματα
    263

    Προεπιλογή

    Πλεον Ν.Στυρα - Αλμυροποταπος ειναι κατι λιγοτερο απο 15 λεπτα οδικως
    οποτε χλωμο να ξαναδουμε την γραμμη εστω και το καλοκαιρι
    [CENTER][B][SIZE=3][COLOR=RoyalBlue]πλεω μεθ'ορμης ακαθεκτου[/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]

  6. #6
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Εν πλω!
    Μηνύματα
    3.090

    Προεπιλογή

    Καιρό έχουμε να μάθουμε νέα για τη Αγίας Μαρίνας - Αλμυροποτάμου Ευβοίας!
    Το καλοκαίρι που μας πέρασε και συγκεκριμένα μέχρι τις 23/09/2012, δρομολόγια εκτελούνταν μόνο 4 φορές την εβδομάδα! Συγκεκριμένα από Αγία Μαρίνα κάθε Παρασκευή στις 18:30, Σάββατο στις 09:15 και Κυριακή στις 16:45 & 19:00. Αντίστοιχα επιστροφή από Αλμυροπόταμο κάθε Παρασκευή στις 19:20, Σάββατο στις 10:10 και Κυριακή στις 18:00 & 20:15. Για όλο τον Σεπτέμβριο υπήρχε μόνο ένα δρομολόγιο την εβδομάδα κι αυτό κάθε Κυριακή στις 16:45 από Αγία Μαρίνα και επιστροφή στις 18:00.
    Η γραμμή είναι άκρως εποχιακή και τα συγκεκριμένα δρομολόγια γίνονται για να εξυπηρατηθούν εκδρομείς που σκοπεύουν να περάσουν το ΣΚ τους στον Αλμυροπόταμο. Ενδιαφέρουσα γραμμή, πιστεύω να τα καταφέρω να πάω μια βόλτα όταν ανοίξει για τα καλά ο καιρός.
    Πληροφορίες: http://almiropotamos.gr/index.php?op...d=53&Itemid=59

    Υ.Γ: Κάποιος ο οποίος είναι γνώστης της περιοχής ας μας δώσει μερικά στοιχεία για την κίνηση της γραμμής και την κατάσταση του λιμανιού.

  7. #7
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από karavofanatikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καιρό έχουμε να μάθουμε νέα για τη Αγίας Μαρίνας - Αλμυροποτάμου Ευβοίας!
    Το καλοκαίρι που μας πέρασε και συγκεκριμένα μέχρι τις 23/09/2012, δρομολόγια εκτελούνταν μόνο 4 φορές την εβδομάδα! Συγκεκριμένα από Αγία Μαρίνα κάθε Παρασκευή στις 18:30, Σάββατο στις 09:15 και Κυριακή στις 16:45 & 19:00. Αντίστοιχα επιστροφή από Αλμυροπόταμο κάθε Παρασκευή στις 19:20, Σάββατο στις 10:10 και Κυριακή στις 18:00 & 20:15. Για όλο τον Σεπτέμβριο υπήρχε μόνο ένα δρομολόγιο την εβδομάδα κι αυτό κάθε Κυριακή στις 16:45 από Αγία Μαρίνα και επιστροφή στις 18:00.
    Η γραμμή είναι άκρως εποχιακή και τα συγκεκριμένα δρομολόγια γίνονται για να εξυπηρατηθούν εκδρομείς που σκοπεύουν να περάσουν το ΣΚ τους στον Αλμυροπόταμο. Ενδιαφέρουσα γραμμή, πιστεύω να τα καταφέρω να πάω μια βόλτα όταν ανοίξει για τα καλά ο καιρός.
    Πληροφορίες: http://almiropotamos.gr/index.php?op...d=53&Itemid=59

    Υ.Γ: Κάποιος ο οποίος είναι γνώστης της περιοχής ας μας δώσει μερικά στοιχεία για την κίνηση της γραμμής και την κατάσταση του λιμανιού.
    Η γραμμή δουλεύει μόνο τους καλοκαιρινούς μήνες και με λίγα δρομολόγια !Μονο Π, Σ , Κ . Νομίζω ότι αυτά είναι αρκετά .Τον Χειμώνα δεν εκτελείται κανένα δρομολόγιο .

  8. #8
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Μηνύματα
    1.848

    Προεπιλογή

    και ποιο πλοιο εκανε το δρομολογιο??????

  9. #9
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Εν πλω!
    Μηνύματα
    3.090

    Προεπιλογή

    Με μια σύντομη αναδρομή που έκανα στο openseas, τα δρομολόγια γίνονταν απ' όλα τα πλοίο της κοινοπραξίας. Κάθε μέρα και διαφορετικό! (Θεολόγος-Ελένη, Δημήτρης, Αποστόλης Τ., Στύρα Ντάϊμοντ)

  10. #10
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    AIΔΗΨΟΣ-ΗΛΙΑ
    Μηνύματα
    491

    Προεπιλογή q

    Σ'αυτό το βιντεάκι στο youtube του φίλου KWSTAS NAIAS σε μερικές φώτο διακρίνουμε και κάποια ferry...http://www.youtube.com/watch?v=xtXlwULlfEM 'Oπως και σ'αυτό http://www.youtube.com/watch?v=fZzUqaF7fDM του φίλου(φίλης)? billthegreek8
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη JIMMARG75 : 27-02-2013 στις 13:29

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας