Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 10

Θέμα: ΘΕΟΛΟΓΟΣ Π.

  1. #1

    Προεπιλογή ΘΕΟΛΟΓΟΣ Π.

    Με χαρα ανακοινωνω την κατασκευη του αρχοντα της Ανδρου ΕΓ/ΟΓ ΘΕΟΛΟΓΟΣ Π.Προκειτε για τον δευτερο Θεολογο που θα ανεβει στο forum ενω ο προηγηθηκε του φιλου giorgos_249. Οριστε ορισμενες φωτο του ακομη σε πολύ πρωιμο σταδιο του πλοιου............
    θα ανεβει σε περιπου τρεις εβδομαδες η και νωριτερα.(ειμαι πολυ απροβλεπτος )
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  2. #2
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    ΚΥΛΛΗΝΗ
    Μηνύματα
    1.112

    Προεπιλογή

    Καλη αρχη φιλε Δημητρη !!!

  3. #3
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    ΡΑΦΗΝΑ / ΒΟΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ....
    Μηνύματα
    1.996

    Προεπιλογή

    Αν και νωρις ακομα φαινεται αρκετα καλο! Καλη συνεχεια!
    http://www.rafinavessels.webs.com

  4. #4

    Προεπιλογή

    Οριστε και μερικες φωτο απο την προοδο των εργασιων.:-D........κυριως σημερα σουλουπωσα την πλωρη του πλοιου.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  5. #5

    Προεπιλογή

    Μερικες φωτογραφιες απο την πρόοδο των εργασιων πανω στο πλοιο.:-D
    στην πρωτη φωτο φαινετε το γκαραζ με σκουρα χρωματα γιατι θελω να τονισω το βαθος.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  6. #6
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    ΡΑΦΗΝΑ / ΒΟΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ....
    Μηνύματα
    1.996

    Προεπιλογή

    Προσεξε ομως λιγακι γενικα τις διαβαθμισεις καθως προκειται για πλοιο και οχι πικανα ζωγραφικης που μπορεις με ενα πινελο και προσθηκη χρωματος στην παλετα απλωνοντας να φτιαξεις 6-7 διαβαθμισμενες αποχρωσεις αν εχεις καποια ανεση στο χρωμα, τουλαχιστον εγω ως εκει μπορω.....

    Καμια φορα δηλαδη πειραζοντας το φωτισμο απο το weather - time of day μπορει να φαινεται σαν να εχει τιραντες...........Εκει που χρειαζονται οι διαβαθμισεις ειναι σε μικρες εσοχες του πλοιου που πρωτος ξεκινησα εγω καααααποτε να βαζω λιγο πιο σκουρο χρωμα σε διαφορα πλοια.......

    Παραδειγμα απο το πιο προσφατο πλοιο μου:

    Καταγραφή.JPG

    Οπως βλεπεις αν δεν ηταν λιγο πιο γκρι δεν θα φαινοτανε οτι ειναι πιο μεσα τα παραθυρα. Που θελω να καταληξω; Θελω εν ολιγοις να πω πως το θεμα με αυτο που εκανες εσυ ειναι οτι υπαρχουν διαβαθμισεις που χτυπανε λιγακι ασχημα. Καλυτερα λοιπον καντο ενα συγκεκριμενο γκριζακι και ας φαινεται απεξω οτι το γκαραζ ειναι βαμμενο μεσα γκρι........8)

    Κατα τα αλλα πολυ ωραιο μοντελακι, μπραβο!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giorgos_249 : 18-03-2011 στις 00:15
    http://www.rafinavessels.webs.com

  7. #7

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giorgos_249 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσεξε ομως λιγακι γενικα τις διαβαθμισεις καθως προκειται για πλοιο και οχι πικανα ζωγραφικης που μπορεις με ενα πινελο και προσθηκη χρωματος στην παλετα απλωνοντας να φτιαξεις 6-7 διαβαθμισμενες αποχρωσεις αν εχεις καποια ανεση στο χρωμα, τουλαχιστον εγω ως εκει μπορω.....

    Καμια φορα δηλαδη πειραζοντας το φωτισμο απο το weather - time of day μπορει να φαινεται σαν να εχει τιραντες...........Εκει που χρειαζονται οι διαβαθμισεις ειναι σε μικρες εσοχες του πλοιου που πρωτος ξεκινησα εγω καααααποτε να βαζω λιγο πιο σκουρο χρωμα σε διαφορα πλοια.......

    Παραδειγμα απο το πιο προσφατο πλοιο μου:

    Καταγραφή.JPG

    Οπως βλεπεις αν δεν ηταν λιγο πιο γκρι δεν θα φαινοτανε οτι ειναι πιο μεσα τα παραθυρα. Που θελω να καταληξω; Θελω εν ολιγοις να πω πως το θεμα με αυτο που εκανες εσυ ειναι οτι υπαρχουν διαβαθμισεις που χτυπανε λιγακι ασχημα. Καλυτερα λοιπον καντο ενα συγκεκριμενο γκριζακι και ας φαινεται απεξω οτι το γκαραζ ειναι βαμμενο μεσα γκρι........8)

    Κατα τα αλλα πολυ ωραιο μοντελακι, μπραβο!
    εχεις δικαιο.τωρα που το ξαναβλεπω δεν μου πολυαρεσει.θα κανω αυτο που ειπες.Ευχαριστω πολυ.!!!

  8. #8

    Προεπιλογή

    φιλε οταν τελειωσεις με τον ''θεολογο π'' μηπως μπορεις να φτιαξεις το ''ΜΗΛΟΣ ΕΞΠΡΕΣ'' της LINDOS LINES???(ΣΟΡΡΥ που ποσταρα σε ασχετο ποστ)

  9. #9

    Προεπιλογή

    Γιατι οχι εαν βρω και το καταλληλο φωτογραφικο υλικο θα αρχισω τις εργασιες.

  10. #10

    Talking

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimitris10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι οχι εαν βρω και το καταλληλο φωτογραφικο υλικο θα αρχισω τις εργασιες.
    ευχαριστουμε φιλε!!!

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας