Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 9 από 9

Θέμα: Μικρα ελληνικα ιστιοπλοικα?

  1. #1

    Προεπιλογή Μικρα ελληνικα ιστιοπλοικα?

    Ενεδειαφερομαι για μικρο ιστιοπλοικο <6μ, ελαφρυ, να κουβαλιεται ευκολα με τρειλερ.

    Μεχρι τωρα εχω βρει μονο το ιθακη 17 της greco Marine http://www.grecomarine.gr/12.html, kai palaiotera eftiaxbe kapoia h aegean marine alla dystyxvw exei kleisei.

    ξερει κανεις καποιον αλλο ελληνα κατασκευαστη ή στην χωρα μας δεν ασχοληθηκε κανεις με αυτην την κατηγορια σκαφων?

    Ευχαριστω,

    Γρηγορης

  2. #2

    Προεπιλογή

    τι εγινε ρε παιδια? δεν ξερει κανεις? ή ειναι κατηγορια που δεν ενδειαφερει κανεναν?

  3. #3
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Βρυξέλλες
    Μηνύματα
    105

    Προεπιλογή

    Μην απορείς που δεν σου απάντησε κανείς. <6 μέτρα βρισκόμαστε στην κατηγορία μάλλον της βάρκας. Ούτε στο εξωτερικό θα βρεις ποικιλία προσφοράς. Με λίγο περισσότερα χρήματα παίρνει κανείς μεταχειρισμένο καμπινάτο!

  4. #4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chrondi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην απορείς που δεν σου απάντησε κανείς. <6 μέτρα βρισκόμαστε στην κατηγορία μάλλον της βάρκας. Ούτε στο εξωτερικό θα βρεις ποικιλία προσφοράς. Με λίγο περισσότερα χρήματα παίρνει κανείς μεταχειρισμένο καμπινάτο!
    Φιλε μου για εξωτερικο κανεις λαθος, εχω βρει με λιγο ψαξιμο τουλαχιστον 15 κατασκευαστες σε πολωνια, γερμανια, γαλλια, αγγλια κτλ.... Δεν ειναι τοσο θεμα χρηματων, οσο ευκολιας να φορτωνεται σε τρειλερ και να βολταρεις οπου θες, αισθηση του dingy στην πλευση, λιγοτερα λειτουργικα εξοδα, λιγοτερη συντηρηση, οχι θεση σε λιμανη και παει λεγοντας....

  5. #5

    Προεπιλογή

    Η ετζίαν δεν έφτιαχνε σκάφη [το 234- 6,25μ (ή 6,75 ....?) αν θυμάμαι καλά] με μετακινούμενη καρίνα, δεν μπορούσες να το βγάλεις σε τρέιλερ.

  6. #6

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από gregkn73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενεδειαφερομαι για μικρο ιστιοπλοικο <6μ, ελαφρυ, να κουβαλιεται ευκολα με τρειλερ.

    Μεχρι τωρα εχω βρει μονο το ιθακη 17 της greco Marine http://www.grecomarine.gr/12.html, kai palaiotera eftiaxbe kapoia h aegean marine alla dystyxvw exei kleisei.

    ξερει κανεις καποιον αλλο ελληνα κατασκευαστη ή στην χωρα μας δεν ασχοληθηκε κανεις με αυτην την κατηγορια σκαφων?

    Ευχαριστω,

    Γρηγορης

  7. #7

    Προεπιλογή

    Υπάρχει και αυτή η λύση. Καταμαράν 6μ, με ταχύτητες ΠΟΛΥ μεγαλύτερες απο μονοκάρινο, το συγκεκριμένο αγοράστηκε συναιτερικά με τον κουμπάρο μου απο την Νάξο το 2009 έναντι 2000 ευρώ, μαζί με τρειλερ δρόμου και παραλίας, είναι μοντέλο 92.
    Σχεδόν κάθε εβδομάδα βρισκόμαστε στη θάλασσα,
    Είναι το ιδανικό σκάφος (αναφέρομαι γενικά στα καταμαράν) για ιστιοπλοία 2 ατόμων και στην πρώτη παραλία βγαίνει χωρίς πρόβλημα (βάθος πλεύσης 30 εκατοστά).
    Για οποιαδήποτε πληροφορία επικοινώνησε

  8. #8

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Στέφανος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ετζίαν δεν έφτιαχνε σκάφη [το 234- 6,25μ (ή 6,75 ....?) αν θυμάμαι καλά] με μετακινούμενη καρίνα, δεν μπορούσες να το βγάλεις σε τρέιλερ.
    http://www.car.gr/classifieds/boats/view/1198160/

    Αυτο παντως της aegean πανω σε τρειλερ ειναι

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει και αυτή η λύση. Καταμαράν 6μ, με ταχύτητες ΠΟΛΥ μεγαλύτερες απο μονοκάρινο, το συγκεκριμένο αγοράστηκε συναιτερικά με τον κουμπάρο μου απο την Νάξο το 2009 έναντι 2000 ευρώ, μαζί με τρειλερ δρόμου και παραλίας, είναι μοντέλο 92.
    Σχεδόν κάθε εβδομάδα βρισκόμαστε στη θάλασσα,
    Είναι το ιδανικό σκάφος (αναφέρομαι γενικά στα καταμαράν) για ιστιοπλοία 2 ατόμων και στην πρώτη παραλία βγαίνει χωρίς πρόβλημα (βάθος πλεύσης 30 εκατοστά).
    Για οποιαδήποτε πληροφορία επικοινώνησε
    Φιλε μου πολυ καλο αλλα το θελω και για 1-2 δν, οποτε να εχει και μια καμπινουλα,
    σε πολυκαρινα θα ηταν καλυτερο κατι τετοιο http://www.astusboats.com/transporta...Home&page=Home

    αλλα ειναι μακρυα και ξεφευγουν καπως στα λεφτα που θελω να δοσω

  9. #9

    Προεπιλογή

    ομολογουμένως εντυπωσιακό το τριμαράν. Πόσο κάνει?
    Πάντως αν είσαι τύπος του κάμπινγκ, ένα ελαφρύ αντίσκηνο και δυο σλίπιν μπαγκ σου λύνουν το πρόβλημα. Ετοιμαζόμαστετο καλοκαίρι για Χαλκιδική (απο Περαία)

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας