Σελίδα 1 από 11 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 102

Θέμα: Europalink [Finnlady]

  1. #1
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    980

    Προεπιλογή Europalink [Finnlady]

    Οπως θα εχουμε ολοι διαβασει η ακουσει ο Mr G. (λεγε με και Emmanuele Grimaldi) εχει φερει απο τη Βαλτικη το τεραστιο απο θεμα χωρητικοτητας (4200 lane meters) και μεγεθους (218 μετρα) Europalink το οποιο ανηκει στη Finnlines για να το βαλει στη γραμμη Πατρα - Ανκονα (-Τεργεστη) σαν τριτο πλοιο μαζι με τα Cruise Europa και Cruise Olympia..Το πλοιο εδω και καιρο βρισκοταν στα Besiktas Shipyards οπου γινονταν καποιες μετασκευες ωστε να εναρμονιστει με τα μεσογειακα λιμανια .Οσο εχω διαβασει και ακουσει τοσο στο facebook οσο και σε αλλα forums ,ελληνικα και μη ,σιγουρα εχει γινει καποια αλλαγη στον καταπελτη πισω αφου "επεφτε" καθετα (?) για να φορτωνει και πανω και κατω...Δυστυχως τετοιες πολυτελειες δεν εχουμε στον δοκιμαζομενο Ευρωπαικο Νοτο (τοσες φορες το ακουω στη TV ) . Δεν ξερω ακομα αν φορεσε τα Ερυθρολευκα για να παιξει μπαλα στον Minoikos FC η διατηρησε τα κυανολευκα για να παιξει στη Grimaldi..Αυτο θα φανει αυριο στην Πατρα αφου το πλοιο ειναι απο τα ξημερωματα εν πλω για την εορταζουσα χθες Αχαικη πρωτευουσα... Εχω την εντυπωση πως αυτο το thread θα ειναι απο τα πιο hot του n@utilia τους επομενους μηνες...

    Καλη του αρχη λοιπον!!

  2. #2
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Περιοχή
    Pagkrati, Athina
    Μηνύματα
    32

    Προεπιλογή

    Το πλοιο αυτην την στιγμη, αναμεσα Σκυρου-Ψαρα με προορισμο στο AIS την Πατρα με 21,1knots.

  3. #3

    Προεπιλογή

    Ενα δυνατο πλοιο που μαζι με τα αδελφια του "αναγκασαν" την SUPERFAST να αποχωρησει απο τις γραμμες της βαλτικης.
    Για να δουμε,αυτη τη φορα θα την ξαναδιωξει απο τα λιμερια της;Ο ομιλος GRIMALDI φαινεται δυνατος και ικανος για πολλα ακομα...
    Ο χρονος θα δειξει.

  4. #4

    Προεπιλογή

    Ειμαι περιεργος κ εγω να δω με τι σινιαλα το κατεβάζει...αλλα απο οτι εχω ακούσει μάλλον θα το δούμε στα κόκκινα!!!Υπομονη μεχρι αυριο!!!
    Μα κ αυτοι οι Τουρκοι καραβολάτρες ούτε μια φωτο να μας λυσουν την περιέργια??Αλλα μην παραξενευτουμε αν το δουμε κ με σινιαλο FINNLINES.....

  5. #5

    Προεπιλογή

    Θα δουμε , παντως ειναι θηριο... Κοντα στα 250 φορτηγα...

  6. #6

    Προεπιλογή

    Nόμος:Μεγαλύτερη χωρητικότητα=Χαμηλότερες τιμές....Δύσκολα τα πραματα!
    Και έρχομαι στο μυαλο τώρα του Εμμανουελ...φέρνει το EUROPALINK αποδεσμευεται το ZEYS PALACE..το βάφει στα κόκκινα κ το διπλωνει Χανια μαζι με ΙΚΑΡΟ...αφου εχει δοθει κ η αδεια.....εισπρατει κ τα ναυλωτικα απο τα αλλα...κομπλε τον βρίσκω....
    Δικό μου σενάριο αυτο.......

  7. #7
    Εγγραφή
    Sep 2007
    Περιοχή
    chalkida
    Μηνύματα
    1.267

    Προεπιλογή

    και κάτι τέτοιο να δεις που θα γίνει...λές να πέρασε μόνο απο το δικό σου μυαλό αυτό το σενάριο??

  8. #8

    Προεπιλογή

    Ειναι αυτος μια μαμούναααα......αν δεν μπει στα Χανιά θα σκάσει!

  9. #9
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    980

    Προεπιλογή

    βρε παιδια δεν ειχαν παρει πισω το αιτημα στο τελευταιο ΣΑΣ ομως??Μονο το flash (η οπως λεγεται) ειχε βγαλει την ειδηση οτι δεχθηκαν το αιτημα...μακαρι δηλαδη..γιατι ειμαι και Μινωακιας...

  10. #10

    Προεπιλογή

    Απο ότι λενε ισχυει ακόμα...αλλα κ να ξανα ζητησει αδεια δεν νομιζω να αρνηθουν πλεον...Εγω να δει ποσο μινωικακιας ειμαι

Σελίδα 1 από 11 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας