Σελίδα 12 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 111 έως 113 από 113

Θέμα: Olympiada [Δωριεύς , Reggio , Razzoli, Antonio Machado, Superflex Golf]

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να παραθέσουμε κάποια ακόμα στοιχεία στο ιστορικό του πλοίου, τα οποία αφορούν τον "ξενιτεμό" του τα τέσσερα τελευταία χρόνια στην Ρωσία.

Όπως είχαμε γράψει τον Ιούλιο 2014, πριν ακόμα φύγει το πλοίο από την χώρα μας,

εκτός από το νέο του τότε όνομα ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ, είχε αλλάξει και σημαία, από Ελληνική σε Κυπριακή, αλλά φυσικά και εταιρεία, μιας και στο equasis.org ως πλοιοκτήτρια από 1 Ιουλίου 2014 αναφέρεται η DIVERIOR SHIPPING LIMITED με έδρα της την Κύπρο (Λευκωσία).

Υπό αυτό το καθεστώς (εταιρεία και σημαία) και με Ελληνικό πλήρωμα (όπως μας είχε πει παλαιότερα και ο Παντελής) ταξίδεψε προς την Ρωσία αλλά και δούλεψε εκεί τους πρώτους τέσσερις μήνες. Σύμφωνα πάντα με το equasis.org, στην ρωσική εταιρεία JSC "Project" στην οποία αναφερθήκαμε σε προηγούμενα ποστ μαζί με τον φίλο Ellinis, ανήκει (τυπικά αλλά και ουσιαστικά) από την 10η Οκτωβρίου 2014, ενώ από την 1η Νοεμβρίου 2014 άλλαξε σημαία από Κυπριακή σε Ρώσικη.
    Νομίζω λοιπόν οτι όλα αυτά ειναι άκρος κατατοπιστικα .Αγαπητέ Γιώργο ευχαριστίες για την παραπάνω ανάλυση

Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ

Προεπιλογή

Ας δούμε το Δωριεύς που από τις αρχές του χρόνου επαναπατρίστηκε από την Ρωσία στην Ελλάδα και βρίσκεται στο μόλο της ΔΕΗ απ' όπου και η φωτογραφία. Δεν ξέρω αν γίνονται εργασίες στο πλοίο και για ποια γραμμή θα το ετοιμάσουν. Καλή συνέχεια.

DORIEUS-207-07-03-2019.jpg

Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ

Προεπιλογή

Μια πληροφορία που μου ήρθε λέει ότι μέσα δουλεύουν και σε 2 μήνες περίπου θα φύγει για ναύλωση....μάλλον Μάλτα. Για να δούμε θα βγουν αληθινές???

Σελίδα 12 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας