Σελίδα 11 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 101 έως 110 από 125

Θέμα: Δωριεύς [Olympiada, Reggio, Razzoli, Antonio Machado, Superflex Golf]

  1. #101
    Εγγραφή
    Nov 2016
    Περιοχή
    Nafpaktos
    Μηνύματα
    149

    Προεπιλογή

    Απ΄οτι βλέπω έχει ήδη μετονομαστεί σε ΔΩΡΙΕΥΣ αν βλέπω καλά.....Θα πρέπει να έγινε όσο βρισκόταν ακόμη στη Ρωσία , δεν ξέρω αν έγινε τέτοια ενέργεια η γενικά οποιαδήποτε άλλη από τη στιγμή που έδεσε στο μώλο ...????

  2. #102

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sotiris97 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πρέπει να έγινε όσο βρισκόταν ακόμη στη Ρωσία , δεν ξέρω αν έγινε τέτοια ενέργεια η γενικά οποιαδήποτε άλλη από τη στιγμή που έδεσε στο μώλο ...????
    Τι εννοείς Σωτήρη ??? Με μπέρδεψες.....

  3. #103

    Προεπιλογή

    Εχει κανεις εικονα για το ποσο για το οποιο ειχε πωληθει στη Ρωσια και το ποσο για το οποιο ξαναογραστηκε;

  4. #104
    Εγγραφή
    Nov 2016
    Περιοχή
    Nafpaktos
    Μηνύματα
    149

    Προεπιλογή

    Μισό λεπτό....... το πλοίο προτού αναχωρήσει για Ρωσία δεν είχε μετονομαστεί σε OLYMPIADA?? ... Από τη φωτογραφία που μας παρέθεσε χτες ο Apostolos φαίνεται και πρώρα και πρίμα να αναγράφεται το όνομα ΔΩΡΙΕΥΣ , άρα εγώ συμπέρανα ότι η μετονομασία έγινε στη Ρωσία προτού αναχωρήσει για Ελλάδα.

  5. #105

    Προεπιλογή

    Μήπως κάποιος έχει στοιχεία από την (ΡΏΣΙΚΗ ) πλοιοκτήτρια .?
    Μια δική μου σκέψη λέει ότι ποτέ δεν άλλαξε (ουσιαστικά ) πλοιοκτήτη άσχετα με τις φερόμενες εταιρίες .
    Διότι ως γνωστόν ποτέ μη λες ποτέ στην ναυτιλία.
    ΠΡΟΣΟΧΉ ΑΥΤΆ ΕΊΝΑΙ ΜΌΝΟ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΕΙΚΑΣΙΕΣ

  6. #106

    Προεπιλογή

    Ακόμα ένα μικρο σχόλιο
    Αν δεν κάνω λάθος όταν πήγε Ρωσία δούλεψε για μεγάλο διάστημα με το ελληνικό πλήρωμα .
    Δεν είμαι σίγουρος
    Αν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω νομίζω ότι θα βοήθαγε αρκετά

  7. #107

    Προεπιλογή

    Σωτήρη, η φωτογραφία του Απόστολου δείχνει το πλοίο με το όνομα ΔΩΡΙΕΥΣ πριν ακόμα δέσει οπουδήποτε στην χώρα μας (εν προκειμένω στον μώλο ΔΕΗ) άρα είναι απόλυτα βέβαιο ότι μετονομάστηκε σε ΔΩΡΙΕΥΣ πριν την αναχώρηση του από την Ρωσία. Στο πρώτο σκέλος λοιπόν της ερώτησης σου, σωστά τα είπες : "Θα πρέπει να έγινε όσο βρισκόταν ακόμη στη Ρωσία". Στο δεύτερο όμως σκέλος, τα .....μπέρδεψες λίγο : "δεν ξέρω αν έγινε τέτοια ενέργεια η γενικά οποιαδήποτε άλλη από τη στιγμή που έδεσε στο μώλο". Πως θα μπορούσε να είχε γίνει η γραφή του ονόματος όταν έδεσε στο μώλο, αφού η φωτογραφία του Απόστολου το δείχνει ρυμουλκούμενο πριν ακόμα δέσει σε οποιονδήποτε μώλο ???

    Φίλε μου gioros, λυπάμαι αν σε στεναχωρήσω, αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να ακολουθήσω τον συλλογισμό σου. Μήπως το "πας κάπως μακριά" χωρίς να υπάρχει λόγος να το κάνεις ??? Όλα τα στοιχεία που διαθέτουμε, μα όλα, δείχνουν ότι το πλοίο πουλήθηκε πριν λίγα χρόνια στην Ρωσία, και τώρα ξανααγοαράστηκε στην χώρα μας. Για ποιό λόγο να μην τα πιστέψουμε και να ψάχνουμε για "μάγισες και ...συνωμοσίες" ???

  8. #108
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    πετραλωνα
    Μηνύματα
    2.121

    Προεπιλογή

    Το Δωριεύς στο μόλο της ΔΕΗ και το όνομα Ολυμπιάδα όπου έχει σβηστή.

    ΔΩΡΙΕΥΣ 14-1-2019 .jpg

    14-1-2019.

  9. #109
    Εγγραφή
    Nov 2016
    Περιοχή
    Nafpaktos
    Μηνύματα
    149

    Προεπιλογή

    Πάσο.... Πάσο ... Γιώργο εγώ μπερδεύτηκα και μπέρδεψα άθελά μου και εσένα... με συγχωρείς..!!!
    Όταν εσύ στο πόστ 92 στις 11 του μήνα έγραψες ότι τα ρυμουλκά το πήγαν η στο νέο μώλο η στη ΔΕΗ και χτες 13 του μήνα ο Apostolos έγραψε ότι από το νέο μώλο τελικά έπεσε στη ΔΕΗ εγώ κατάλαβα ότι έδεσε για 2 περίπου ημέρες στη νέο μώλο και κατόπιν μεθόρμησε στη ΔΕΗ και υποψιάστηκα ότι θα μπορούσε η μετονομασία να είχε γίνει τις 2 αυτές ημέρες....(είχα υποθέσει ότι η φώτο ήταν από τη μεθόρμιση από το νέο μώλο προς τη ΔΕΗ και όχι όπως μου απήντησες ότι ήταν προτού δέσει οπουδήποτε...)

  10. #110

    Προεπιλογή

    Να παραθέσουμε κάποια ακόμα στοιχεία στο ιστορικό του πλοίου, τα οποία αφορούν τον "ξενιτεμό" του τα τέσσερα τελευταία χρόνια στην Ρωσία.

    Όπως είχαμε γράψει τον Ιούλιο 2014, πριν ακόμα φύγει το πλοίο από την χώρα μας,

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νέο όνομα για το πλοίο το ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ και πλέον υπό Κυπριακή σημαία.
    εκτός από το νέο του τότε όνομα ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ, είχε αλλάξει και σημαία, από Ελληνική σε Κυπριακή, αλλά φυσικά και εταιρεία, μιας και στο equasis.org ως πλοιοκτήτρια από 1 Ιουλίου 2014 αναφέρεται η DIVERIOR SHIPPING LIMITED με έδρα της την Κύπρο (Λευκωσία).

    Υπό αυτό το καθεστώς (εταιρεία και σημαία) και με Ελληνικό πλήρωμα (όπως μας είχε πει παλαιότερα και ο Παντελής) ταξίδεψε προς την Ρωσία αλλά και δούλεψε εκεί τους πρώτους τέσσερις μήνες. Σύμφωνα πάντα με το equasis.org, στην ρωσική εταιρεία JSC "Project" στην οποία αναφερθήκαμε σε προηγούμενα ποστ μαζί με τον φίλο Ellinis, ανήκει (τυπικά αλλά και ουσιαστικά) από την 10η Οκτωβρίου 2014, ενώ από την 1η Νοεμβρίου 2014 άλλαξε σημαία από Κυπριακή σε Ρώσικη.

Σελίδα 11 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας