Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 51 έως 60 από 69

Θέμα: Ιάσων [Iason, Άγιος Λαυρέντιος, Αγκίστρι, Κεφαλονιτοπούλα, Κύμη]

  1. #51
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Η νέα του γέφυρα έχει ξεκινήσει και κατασκευάζεται στα σκέπαστρα που υπάρχουν, μπαίνοντας στο ναυπηγείο Φραντζή ...αριστερά.
    Φωτο.........όταν φτιαχτεί το PC.

  2. #52
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    πετραλωνα
    Μηνύματα
    2.121

    Προεπιλογή

    Όπως τα λες Παντελή η γέφυρα κατασκευάζεται,αφού δεν μπορείς να ανεβάσεις φωτογραφίες σε βοηθάμε εμείς.

    ΙΑΣΩΝ 20-5-2015 01.gif ΙΑΣΩΝ 20-5-2015 02.gif ΙΑΣΩΝ 20-5-2015 03.gif

    20-5-2015.

  3. #53

    Προεπιλογή

    Aπιστευτη η ιστορια του πλοιου οπως και οι φωτο σου φιλε LEO 85

  4. #54
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Ευχαριστούμε Λεωνίδα για τις ....αποδείξεις.
    Όντως απίστευτη φίλε Κώστα, οι δουλειές αργά αλλά σταθερά προχωρούν και μένει να δούμε που τελικά θα ....καταλήξει.

  5. #55
    Εγγραφή
    Sep 2006
    Περιοχή
    Ναυπακτος
    Μηνύματα
    262

    Προεπιλογή Ιάσων [Iason, Άγιος Λαυρέντιος, Αγκίστρι, Κεφαλονιτοπούλα, Κύμη]

    Λετε με την αρση της 35ετιας να το δουμε σε γραμμη???

  6. #56

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από apost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λετε με την αρση της 35ετιας να το δουμε σε γραμμη???
    Προφανώς αστειεύεσαι φίλε μου. Εδώ δεν μιλάμε για 35ετία, αλλά για .....55ετία !!! Κατασκευής 1960 είναι η παντοφλίτσα, αλλά ακόμα και να γινόταν το θαύμα των θαυμάτων και επέστρεφε ως επιβατηγό (λέμε τώρα και κανένα αστείο να περνάει η ώρα !!!), η μόνη γραμμή που θα μπορούσε να δουλέψει λόγω μεγέθους, είναι αυτή του Πόρου - Γαλατά......

  7. #57
    Εγγραφή
    Sep 2006
    Περιοχή
    Ναυπακτος
    Μηνύματα
    262

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς αστειεύεσαι φίλε μου. Εδώ δεν μιλάμε για 35ετία, αλλά για .....55ετία !!! Κατασκευής 1960 είναι η παντοφλίτσα, αλλά ακόμα και να γινόταν το θαύμα των θαυμάτων και επέστρεφε ως επιβατηγό (λέμε τώρα και κανένα αστείο να περνάει η ώρα !!!), η μόνη γραμμή που θα μπορούσε να δουλέψει λόγω μεγέθους, είναι αυτή του Πόρου - Γαλατά......
    Υποθετω οτι η αρση αφορα ολλα τα πλοια ανεξαρτιτου ηλικιας

  8. #58

    Προεπιλογή

    Εγώ πάλι δεν υποθέτω διότι δεν γνωρίζω. Και αυτό που επαναλαμβάνω είναι ότι πρόκειται για μία 55ετή παντοφλίτσα μικρού (μικρότατου) μεγέθους. Όποιος μάλιστα κάνει τον ......κόπο να διαβάσει το ιστορικό της στο παρόν θέμα, θα διαπιστώσει ότι αφ' ενός την τελευταία τουλάχιστον δεκαπενταετία έχει υπάρξει διαδοχικά ως μπάριζα σε αμμοβολές στο Πέραμα, παροπλισμένη, και μπάριζα σε ιχθυοτροφείο, αφ' εταίρου να διαπιστώσει από τις πολλές φωτογραφίες που υπάρχουν ότι όλη η υπερκατασκευή της είναι αλλοιωμένη-σφραγισμένη και έχουν αφαιρεθεί μέχρι και οι πλευρικοί διάδρομοι επιβίβασης.

    Τώρα φίλε μου, αν εσύ επιμένεις ότι μπορεί να ξαναδουλέψει ως επιβατηγό φέρρυ...... τι να πω...... Έτσι είναι αν έτσι νομίζεις !!!!!

  9. #59
    Εγγραφή
    Sep 2006
    Περιοχή
    Ναυπακτος
    Μηνύματα
    262

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάλι δεν υποθέτω διότι δεν γνωρίζω. Και αυτό που επαναλαμβάνω είναι ότι πρόκειται για μία 55ετή παντοφλίτσα μικρού (μικρότατου) μεγέθους. Όποιος μάλιστα κάνει τον ......κόπο να διαβάσει το ιστορικό της στο παρόν θέμα, θα διαπιστώσει ότι αφ' ενός την τελευταία τουλάχιστον δεκαπενταετία έχει υπάρξει διαδοχικά ως μπάριζα σε αμμοβολές στο Πέραμα, παροπλισμένη, και μπάριζα σε ιχθυοτροφείο, αφ' εταίρου να διαπιστώσει από τις πολλές φωτογραφίες που υπάρχουν ότι όλη η υπερκατασκευή της είναι αλλοιωμένη-σφραγισμένη και έχουν αφαιρεθεί μέχρι και οι πλευρικοί διάδρομοι επιβίβασης.

    Τώρα φίλε μου, αν εσύ επιμένεις ότι μπορεί να ξαναδουλέψει ως επιβατηγό φέρρυ...... τι να πω...... Έτσι είναι αν έτσι νομίζεις !!!!!
    Δεκτα οσα λες φιλε μου ισως παρεληψα να διαβασω πιο πανω...

  10. #60

    Προεπιλογή

    Η νέα γέφυρα τοποθετήθηκε πάνω στο πλοίο και οι εργασίες αποπεράτωσης της συνεχίζονται.

    IMG_0105.jpg__IMG_0106.jpg__IMG_0068.jpg
    Πέραμα - 30/05/2015

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας