Σελίδα 98 από 99 ΠρώτηΠρώτη ... 488896979899 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 971 έως 980 από 986

Θέμα: Σαπφώ [Sappho, Spero, Santorini 3]

  1. #971
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    691

    Προεπιλογή

    Η βασιλομήτωρ ήταν, είναι και θα είναι από τις ομορφότερες υπάρξεις που ταξίδεψαν...

  2. #972
    Εγγραφή
    May 2018
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    13

    Προεπιλογή

    Ακόμα μία που αλίευσα στο flickr, πριν χαθεί το υλικό λόγω αλλαγής στους όρους χρήσης...
    sappho_flickr.jpg

  3. #973
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από vag_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα μία που αλίευσα στο flickr, πριν χαθεί το υλικό λόγω αλλαγής στους όρους χρήσης...
    sappho_flickr.jpg
    Ίσως να είναι στον Πάτροκλο,παλιά περνούσαν πολύ κοντά.

  4. #974
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Μηνύματα
    1.290

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από vag_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα μία που αλίευσα στο flickr, πριν χαθεί το υλικό λόγω αλλαγής στους όρους χρήσης...
    sappho_flickr.jpg
    Πολυ όμορφο και Αγαπημένο,εκανα πολλα ταξίδια στην Χιο μαζί του.
    Θαυμάσια φωτο,και οπως λέει και ο φίλος μας ειναι στον Πάτροκλο.

  5. #975
    Εγγραφή
    Sep 2015
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    1.187

    Προεπιλογή

    Φωτογραφία του SANTORINI 3 από τον Peter Fitzpatrick.
    san (1).jpg

  6. #976
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Μηνύματα
    930

    Προεπιλογή

    Πίσω από συρματοπλέγματα, η ΣΑΠΦάρα στο λιμάνι της Θεσσαλονίκης. Αριστερά μόλις που διακρίνεται η πρύμνη του ΑΝΕΜΟΣ. Πιτσιρίκι γυμνασίου εγώ τότε, παραλίγο να μου πάρει από τα χέρια τη μηχανή που ένας λιμενικός (εγώ έκανα ότι και καλά έβγαλα το φιλμ ).

    8.jpg

  7. #977
    Εγγραφή
    May 2018
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    13

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από alkeos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πίσω από συρματοπλέγματα, η ΣΑΠΦάρα στο λιμάνι της Θεσσαλονίκης. Αριστερά μόλις που διακρίνεται η πρύμνη του ΑΝΕΜΟΣ. Πιτσιρίκι γυμνασίου εγώ τότε, παραλίγο να μου πάρει από τα χέρια τη μηχανή που ένας λιμενικός (εγώ έκανα ότι και καλά έβγαλα το φιλμ ).

    8.jpg
    Ωραίος, σπανίζουν τα φωτογραφικά ντοκουμέντα από τη Σαπφώ στο λιμάνι της Θεσσαλονίκης. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο λιμενικός ήθελε να σου πάρει τη φωτογραφική. Ίσως επειδή η προβλήτα Α ήταν στρατιωτική ζώνη μέχρι που δόθηκε προς ανάπλαση και η απαγόρευση ίσχυε και για τον χώρο που δένουν τα πλοία.

  8. #978
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από vag_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραίος, σπανίζουν τα φωτογραφικά ντοκουμέντα από τη Σαπφώ στο λιμάνι της Θεσσαλονίκης. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο λιμενικός ήθελε να σου πάρει τη φωτογραφική. Ίσως επειδή η προβλήτα Α ήταν στρατιωτική ζώνη μέχρι που δόθηκε προς ανάπλαση και η απαγόρευση ίσχυε και για τον χώρο που δένουν τα πλοία.
    Είναι να μην πέσεις στον στραβό.Βάσει νόμου του Μεταξά απαγορεύεται η φωτογράφιση σε συγκοινωνιακές υποδομές,ρώτα κ τους τραινόφιλους.
    Γιά τα λιμάνια μιλάει παθών!

  9. #979
    Εγγραφή
    May 2018
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    13

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι να μην πέσεις στον στραβό.Βάσει νόμου του Μεταξά απαγορεύεται η φωτογράφιση σε συγκοινωνιακές υποδομές,ρώτα κ τους τραινόφιλους.
    Γιά τα λιμάνια μιλάει παθών!
    Μέχρι σήμερα είχα την εντύπωση ότι οι φωτογραφίες απαγορεύονταν σε στρατιωτικές εγκαταστάσεις και σε αεροδρόμια. Οπότε πάλι μπράβο στον φίλο που δεν μάσησε και έκανε την τρίπλα με το φιλμ!

  10. #980
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Μηνύματα
    930

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από vag_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι σήμερα είχα την εντύπωση ότι οι φωτογραφίες απαγορεύονταν σε στρατιωτικές εγκαταστάσεις και σε αεροδρόμια. Οπότε πάλι μπράβο στον φίλο που δεν μάσησε και έκανε την τρίπλα με το φιλμ!
    Ευχαριστώ, ισχύουν αυτά που είπε ο φίλος ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ, στα λιμάνια απαγορεύεται τυπικά. Μάλιστα, με την τροπή που πήρε η κουβέντα μας, θυμήθηκα το εξής κωμικό σκηνικό: όπως προανέφερα, πιτσιρίκι εγώ, μετά από αυτό το γεγονός, πήγα στο λιμεναρχείο (ανήλικος!) και ρώτησα έναν υπάλληλο ή αξιωματικό τι χρειάζεται για να πάρω άδεια να φωτογραφίζω στο λιμάνι επιβατικά πλοία... Και μου απαντάει ότι, αφού δεν είμαι δημοσιογράφος, χρειάζεται έγγραφη άδεια από τον πλοίαρχο, αλλά και από τον ιδιοκτήτη (!!) του πλοίου (μπορεί να μου είπε και άλλα, αλλά αυτά τα θυμάμαι στάνταρ). Δηλαδή, τυπικά και πρακτικά έπρεπε να ανέβω στο Σαπφώ π.χ., να βρω τον κάπτεν που μπορεί να είχε ένα κάρο δουλειές κατά την ολιγόωρη παραμονή του βαποριού, να πάρω κάποιας μορφής έγγραφη βεβαίωση, μετά να πάω στη Μυτιλήνη που είχε την έδρα του Δ.Σ. της η ΝΕΛ, να βρω τον Πρόεδρο ή τον Διευθύνοντα Σύμβουλο και να μου δώσει κι αυτός έγγραφη βεβαίωση... Πόσο Χάρρυ Κλυνν θυμίζουν όλα αυτά ή ταινίες Μουστάκα για γραφειοκρατία... Και μιλάμε για βαπόρια που τα έχει δει η μισή Ελλάδα και έχουν φωτογραφηθεί χιλιάδες φορές...

Σελίδα 98 από 99 ΠρώτηΠρώτη ... 488896979899 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας