Σελίδα 3 από 36 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 355

Θέμα: Tera Jet [Sea Breeze III, Ronke, Amor, Scorpio]

  1. #21
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Κ μένα μου αρέσει αλλά έτσι κ γινόταν συμβατικό με αυτά τα έξαλα κ 3,94 βύθισμα θα ήταν φτερό στον άνεμο.

  2. #22
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Μηνύματα
    855

    Προεπιλογή

    Μην εκπλαγείτε αν το δείτε από / προς Σαντορίνη - Ηράκλειο...και μάλιστα με full speed.
    Το πρωτόκολλό του - αν δεν κάνω λάθος - πρέπει να ξεπερνά τα 1600 άτομα !
    Το θέμα είναι που θα "στέκεται" στον Αθηνιό μαζί με τα υπόλοιπα που θα προσεγγίζουν...

  3. #23

    Προεπιλογή

    φιλε προυσσο δεν νομιζω να μπορει να καλυψει τα εξοδα του αυτο το δρομολογια!!! αν ομως γινει τετοια κινηση θα μιλαμε για σκανδαλο διοτι το ηρακλειο-θηρα μετραει απο οσο ξερω 3-4 καραβια και η ελευση του θα σημανει καμπανακι για τους ανταγωνιστες!!! κατα την γνωμη μου αυτος ο πυαυλος κανει μονο για ανατολικες λογω κοσμου το καλοκαιρι, δυτικες λογω της ελλιπης συγκοινωνιας (και για χειμωνα με 20 κομβακια περιπου) και στο βορειο αιγαιο για την ταχυτητα του που θα κανει το ταξιδι πολυ πιο συντομο!!!

  4. #24

    Προεπιλογή

    Δυτικές??? Πλοίο με 1.600 άτομα πρωτόκολλο να ανεβοκατεβαίνει όλο τον χειμώνα με 200-250?
    Αμαρτία είναι!!!
    Σοβαρά τώρα...δυτικές δεν βγάζει τα έξοδα του τέτοιο πλοίο ακόμα και με κουπιά αν πάει!
    Για βόρειο Αιγαίο βέβαια μια χαρά μου κάνει. Άραγε πόσο παραπάνω κατανάλωση να έχει από
    Αριάδνη ή τα μεγάλα Blue star?

  5. #25
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    ΡΑΦΗΝΑ / ΒΟΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ....
    Μηνύματα
    1.996

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από goofy79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για βόρειο Αιγαίο βέβαια μια χαρά μου κάνει. Άραγε πόσο παραπάνω κατανάλωση να έχει από
    Αριάδνη ή τα μεγάλα Blue star?
    Αν καιει τα ιδια με τον Κεντέρη, βαλε 8 τονους παραπανω......

  6. #26

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giorgos_249 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν καιει τα ιδια με τον Κεντέρη, βαλε 8 τονους παραπανω......
    17 τόνους πίνει κοντά στο φουλ... όλως επιεικώς..... Αλλαγή μηχανών άμεσα αλλιώς.....

  7. #27
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Βόλος, Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.003

    Προεπιλογή

    Να αλλαχτουν αμεσα - αμεσα οι μηχανες, να μπει βολβος, να μπουν προπελες και πιδαλια (ή μηπως εχει πιδαλια? - δεν ξερω). Επισης να μπει μεγαλυτερο προπελακι ή διπλο προπελακι στη πλωρη (δε περιπτωση που δεν εχει).

  8. #28
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Μηνύματα
    1.108

    Προεπιλογή

    Εσύ Eng που είσαι και πιο ειδικός νομίζεις όλα αυτά γίνονται και με τι κόστος.
    Το κύτος είναι τύπου V θα ήταν ενδιαφέρον να μπει βολβός από τεχνικής άποψης.
    Αυτό που λέει ο Βίκτωρας για το βύθισμα αν θεωρήσουμε ότι θα χτιστεί εσωτερικά κάτι θα τσιμπήσει και στο βύθισμα αλλά το κούνημα λύνεται με stabilizer ή με μόνιμος ποντισμένα υδροπτερύγια σταθερού πάχους.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ilias 92 : 10-01-2014 στις 01:03

  9. #29
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Oπωσδήποτε μιλάμε γιά ένα δαπανηρό εγχείρημα με αμφίβολο αποτέλεσμα κ δεν ξέρουμε τις προθέσεις του Ηλιόπουλου.Εγώ νομίζω ότι θα προτιμήσει την πιό προσιτή κ χωρίς ρίσκο λύση. Ε δεν έχουμε δει πουθενά στον κόσμο μετασκευή κόψε-ράψε ταχύπλοου σε συμβατικό.

  10. #30
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Βόλος, Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.003

    Προεπιλογή

    Ηλια οπως λεει και ο Βικτωρας, ποτε δεν εχω δει να γινονται και θα ελεγα..δεν γινονται. Οταν καποιος αγοραζει κατι, το αγοραζει για να το χρησιμοποιεισει ως εχει (εκτος για μετασκευες σε πλοια). Για να καταλαβεις να σου πω τι ισχυει στα Monohull, δεν μπορεις να αγορασεις Ιπταμενο Δελφινι και να το δρομολογισεις κοβοντας τις πτεριγες και κανοντας το "συμβατικο". Σαφως και γινεται να τις κοψεις αμα θες και σαφως επιπλεει αλλα απλα δεν το κανεις. Αν θες συμβατικο, αγοραζεις συμβατικο. Αν τωρα θες Monohull για να το "παιζεις" φιρμα..σαν την ΝΕΛ..κουνια που σε κουναγε...

Σελίδα 3 από 36 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας