Σελίδα 18 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 81617181920 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 171 έως 180 από 196

Θέμα: Fior Di Levante [Hyundai Seolbong, Treasure Island]

  1. #171
    Εγγραφή
    Jan 2016
    Περιοχή
    Αθήνα,Κρήτη και Βιέννη(Αυστρία)
    Μηνύματα
    590

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Phivos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους (αν και στην Αμερική ακόμα πρωί είναι ) !
    Με μεγάλη χαρά σας μοιράζω ένα αφιέρωμα του πλοίου σε δύο διαδοχικά ταξίδια μου από το περσινό καλοκαίρι!
    Προέρχεται από το blog της ιστοσελίδας μου. Δυστυχώς είναι στα αγγλικά οπότε χρειάζεστε μεταφραστή, αν και είμαι σίγουρος πως τα αγγλικά σας πρέπει να είναι εξαιρετικά
    Καλή σας ανάγνωση

    http://www.greekpassengerships.com/s...n-July-26-2016
    Εξαιρετικό αφιέρωμα φίλε Φοίβο. Σε ευχαριστούμε

  2. #172
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Ενημερώθηκε η Λιμενική Αρχή Ζακύνθου, βραδινές ώρες χθες, από τον Πλοίαρχο του Ε/Γ-Ο/Γ ''ΦΙΟΡ ΝΤΙ ΛΕΒΑΝΤΕ'' Ν.Π. 12207, ότι κατά τη διάρκεια χειρισμών κατάπλου στο λιμένα Ζακύνθου, ακούμπησε με το πρυμναίο μέρος του στον προβλήτα, με αποτέλεσμα την ελαφριά στρέβλωση της δεξιάς γωνίας του (ανεξάρτητου από την πρύμνη) πρυμναίου προφυλακτήρα, σε μήκος 50cm και πλάτος 20cm.
    Το ανωτέρω πλοίο, το οποίο εκτελούσε προγραμματισμένο δρομολόγιο από το λιμένα Κυλλήνης με εκατόν πενήντα τέσσερις (154) επιβάτες, πενήντα ένα (51) Ι.Χ.Ε. οχήματα, τέσσερα (04) Φ/Γ και ένα (01) δίκυκλο, κατέπλευσε με ασφάλεια στο λιμένα Ζακύνθου, χωρίς να προκληθεί τραυματισμός ή θαλάσσια ρύπανση.
    Κατόπιν διενέργειας έκτακτης επιθεώρησης από το Τοπικό Κλιμάκιο Επιθεώρησης Πλοίων απαγορεύτηκε αρχικά ο απόπλους του ''ΦΙΟΡ ΝΤΙ ΛΕΒΑΝΤΕ'', ο οποίος έπειτα από προσκόμιση βεβαιωτικού μετά από ζημιά του επετράπη και απέπλευσε την 05:30 σήμερα, για το επόμενο προγραμματισμένο δρομολόγιό του.
    ΠΗΓΗ

  3. #173

    Προεπιλογή

    Η Levante Ferries απαντά και καταγγέλλει

    Διαβάστε περισσότερα https://nautilia.gr/eidiseis/aktoplo...es-kataggelia/ .

  4. #174
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Εν πλω!
    Μηνύματα
    3.093

    Προεπιλογή

    Το πλοίο απ' τις 13 έως τις 19 Νοεμβρίου θα βρεθεί στη μεγάλη μόνιμη δεξαμενή της Ακτής Βασιλειάδη για τον καθιερωμένο δεξαμενισμό του.

  5. #175
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Οι πληροφορίες που μου ήρθαν λένε ......ότι θα βγουν τα αξονικά (βέβαια δεν ξέρουν ακόμη ...αν μπορεί να τα σηκώσουν οι γερανοί της πέτρινης και είναι σίγουρο ότι θα βγουν γιατί θα μπουν καινούργιες μπούσες.

  6. #176

    Προεπιλογή

    Να δούμε το πλοίο στον μώλο Δραπετσώνας, και μπορούμε μάλιστα να επιλέξουμε και ποιό από τα τρία..... διαθέσιμα φουγάρα του πάει περισσότερο !!!

    IMG_0455.jpg
    11/11/2017

  7. #177
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    1.089

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να δούμε το πλοίο στον μώλο Δραπετσώνας, και μπορούμε μάλιστα να επιλέξουμε και ποιό από τα τρία..... διαθέσιμα φουγάρα του πάει περισσότερο !!!

    IMG_0455.jpg
    11/11/2017
    Εγώ "ψηφίζω" του Ιεράπετρα!!!

  8. #178
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Εν πλω!
    Μηνύματα
    3.093

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι πληροφορίες που μου ήρθαν λένε ......ότι θα βγουν τα αξονικά (βέβαια δεν ξέρουν ακόμη ...αν μπορεί να τα σηκώσουν οι γερανοί της πέτρινης και είναι σίγουρο ότι θα βγουν γιατί θα μπουν καινούργιες μπούσες.
    Άρα, γι' αυτό η δεύτερη φάση του δεξαμενισμού θα πραγματοποιηθεί απ' τις 28 Νοεμβρίου έως τις 3 Δεκεμβρίου.

  9. #179
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το πλοίο σήμερα μπήκε στη μεγάλη δεξαμενή του Πειραιά και αναμένετε να πέσει την Δευτέρα. Καμιά φωτό?????? Καλή συνέχεια σε όλους.

  10. #180
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Μηνύματα
    1.632

    Προεπιλογή

    Το πλοιο ετελειωσε με τον Δεξαμενισμο του και αφου εκανε Δοκιμαστικο εφυγε για Ζακυνθο. Αυτη την ωρα ανοικτα απο το Αιγιο. Καλο Υπολοιπο

Σελίδα 18 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 81617181920 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας