Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 39

Θέμα: Φωτιά στο μηχανοστάσιο του Carnival Triumph.

  1. #11
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    980

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BEN BRUCE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι αρχαιοι ελληνες ειχαν ανακαλυψη την λεξη <υβρις> πριν 2500 χρονια.Τα καμπανακια για τα υπερμεγεθη κρουαζιεροπλοια που κρυβουν τον ηλιο και σκεπαζουν τα αξιοθεατα εχουν χτυπησει αρκετες φορες ,χωρις πολλα θυματα.Δυστυχως ή ευτυχως δεν ειναι ολα στο χερι του ανθρωπου
    το κακο ειναι οτι κτιζονται ακομα...και συνεχως!! αυτο εχει ως αποτελεσμα και τα μικρα να εχουν λιγη δουλεια..και αν εχουν να ειναι για λιγους...αλλα και οταν αυτα θα παλιωσουν (τα μεγαλα..) τι θα απογινουν? Δειτε ποσες μικροτερες εταιριες εχουν δημιουργηθει ως θυγατρικες μεγαλων! Μια απορια για το συμβαν του "Θριαμβου του Καρναβαλιου" απο τη στιγμη που επιασε φωτια..δεν ηταν το πλοιο εφοδιασμενο με καποιου ειδους γεννητριες για να δουλεψουν εστω οι "οικιακες" του χρησεις? Αυτες οι εικονες με τα στρωματα παντου ..ουτε σε πλοια που μετεφεραν μεταναστες στις ΗΠΑ! (απο οσα εχω δει σε ταινιες δηλαδη)

  2. #12
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από moross Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα έλεγα ότι δεν φτάνει μόνο η απώλεια ζωής. Το παράδειγμα με το αυτοκίνητο δεν ειναι το ίδιο με του πλοίου. Έχεις δώσει ένα σκασμό λεφτά και έχεις νοικιάσει ένα πολυτελές αυτοκίνητο να σε πάει μια εκδρομή, και χαλάει το aircondition και καίγεσαι απο την ζέστη, το κάθισμα ξαφνικα μπαίνει μέσα και δεν μπορείς να οδηγήσεις, τα τζάμια δεν κλείνουν, το καπο ξαφνικά ανοιγει και δεν ξανακλείνει και τέλος χαλάει και πας περπατώντας παρακάτω και τελειωνει αδοξα η εκδρομή. Αμα πετυχεις αυτον που σου ενοικιασε το αυτοκίνητο προφανώς δεν μπορείς να του πεις ευχαριστώ. Ετσι και τα cruise ships περα απο την ασφαλεια που ειναι δεδομενη, πρεπει να εχουν και όλο το υπόλοιπο πακέτο. Τα κόστη μιας κρουαζιέρας ειναι μεγάλα και πιθανα καποιοι δεν εχουν πολυτελεια να ξαναπανε - ακομα και αν σου δωσουν τα λεφτα πισω μπορει για διάφορους λόγους να μην μπορεις να ξαναπας. Κρίμα μια τετοια μεγάλη εταιρεις να εχει αβαριες τα τελευταία χρόνια και ευτυχως που ο καιρος ήταν καλός γιατι αλλιως θα ειχαμε και αλλα προβλήματα
    Φίλε μου κάνεις ένα μεγάλο λάθος . εδώ δεν μιλάμε οτι δεν δούλευαν οι τουαλέτες , το εστιατόριο , οι πισίνες και τα τζακουζι σε μια νορμάλ ημέρα !Εδω μιλάμε για ατύχημα ! Πήρε φωτιά το βαπόρι ! ​ Καταλαβαίνεις την σοβαρότητα της κατάστασης ?Αν την φωτιά δεν έσβηναν εγκαίρως, διότι η φωτιά σβήστηκε από το πλήρωμα ,θα είχαμε τραγικές καταστάσεις !Και πιστεψε με, σε μια σωσίβια λέμβο ,δεν υπάρχουν πολυτέλειες για αυτους που εχουν καταφέρει να μπουν ,και ούτε κανείς θα σκεφτεί την άνεση του .Για μένα φίλε μου οτι και αν έγινε , όλες αυτές οι 3,500 ψυχές , τελικά γύρισαν στα σπίτια τους !Τωρα θα αναλάβουν αυτοι που πρέπει ,να βρουν τι και ποιος φταίει ,για να μην ξανασυμβουν τέτοια ατυχήματα στο μέλλον !

  3. #13
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Όπως τα λές είναι. Το σύστημα πυρόσβεσης λειτούργησε σωστά, δεν άνοιξε ρουθούνι και όλα είχαν αίσιο τέλος.
    Αλλά το καμπανάκι για αυτά τα θηρία κτυπά συνέχεια ΄τελευταία, όλο και πιο συχνά.

  4. #14
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως τα λές είναι. Το σύστημα πυρόσβεσης λειτούργησε σωστά, δεν άνοιξε ρουθούνι και όλα είχαν αίσιο τέλος.
    Αλλά το καμπανάκι για αυτά τα θηρία κτυπά συνέχεια ΄τελευταία, όλο και πιο συχνά.
    Ετσι είναι πως τα λες, γι'αυτό εμείς προτιμάμε τα ωραία οικογενειακά παραδοσιακά κρουαζιερόπλοια που αν και λιγοστεύουν,ευτυχώς έχουμε ακόμα κοντά μας.

  5. #15
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    536

    Προεπιλογή

    To provlima einai apo ti proirthe i fotia , edw na pw oti kati allo paixtike kai to ploio emeine xwris reuma ...Pantos to simantiko einai oti den ypirxan thymata.Pantos to mono pou xerw einai oti prin tris mines se ena allo ploio pou ekeini tin epoxi ekane krouaziera sto Aigaio ginontousan ergasies sto systyma proothisis otan epiane limani.Exw akousei oti kai se alla ploia ( krouazieroploia ) tha ginoun paromoies diorthoseis .

  6. #16
    Εγγραφή
    Dec 2012
    Περιοχή
    On the run...
    Μηνύματα
    237

    Προεπιλογή

    Παιδιά, δεν νομίζω θα έπρεπε, κάθε φορά που γίνεται δυστύχημα, ατύχημα κλπ, να τα ρίχνουμε στην τεχνολογία και την πρόοδο, να μιλάμε για "ύβρι", και να αναπωλούμε νοσταλγικά τον "παλιό εκείνο καιρό", λές και τότε ήταν όλα τέλεια. Αυτή η λογική είναι λάθος και δεν οδηγεί πουθενά. Πολύ δε περισσότερο, δεν δίνει απάντηση στα προβλήματα της ναυσιπλοϊας, και δεν απαντά στο ερώτημα γιατί γίνονται ατυχήματα κλπ.

    Μεγάλα κρουαζιερόπλοια, και ακόμα πιο μεγάλα, πάντα θα ναυπηγούνται. Και να μη ξεχνάμε το εξής: Το μέγεθος του πλοίου έχει, βέβαια, προφανή πλεονεκτήματα για την εταιρεία. Νομίζω, όμως, ότι έχει πλεονεκτήματα και για τους επιβάτες. Θα πηγαίνατε κρουαζιέρα στην Καραϊβική ή στις Ολλανδικές Αντίλλες με πλοίο σαν το αλήστου μνήμης "City of Poros"; Θα επιχειρούσατε ποτέ να αποπλεύσετε από το Hull της Αγγλίας με προορισμό τα νορβηγικά φιορδς μέσα σε πλοίο μεγέθους "Πορτοκαλής Ήλιος"; Θα φεύγατε από την Αργεντινή με προορισμό την Ανταρκτική μέσα στο "Άγιος Γιώργιος" (το νυν ή το παλιο-δεν έχει σημασία... ) ;
    Το μέγεθος του πλοίου εμπνέει εμπιστοσύνη στον επιβάτη, καθότι εξασφαλίζει πιο "ανώδυνο" κούνημα σε τέτοιες άγριες θάλασσες, και, όσο νά΄ναι, μια παραπάνω αίσθηση ασφάλειας.
    Ακόμα, ειδικά σε εξωτικές κρουαζιέρες, το μέγεθος μπορεί να εξασφαλίσει το ελάχιστος δυνατό κόστος της ατομικής συμμετοχής, λόγω του μεγάλου αριθμού των συμμετοχών άρα ο επιβάτης είναι, και αυτός, κερδισμένος.
    Επίσης, μεγάλο πλοίο σημαίνει πολλοί χώροι, και, άρα, περιθώριο για περισσότερες δραστηριότητες εν πλώ, κάτι που έχει σημασία σε πολυήμερες κρουαζιέρες, άρα και στο θέμα αυτό προς όφελος του επιβάτη.

    Άρα, δεν μπορούμε να καταδικάζουμε το μέγεθος, και νομίζω ότι δεν είναι σωστό να στρέφουμε το μένος μας προς τις μεγάλες κατασκευές.....Γιατί, έτσι, αν το πάρουμε αναλογικά, θα πρέπει να καταδικάσουμε και τα σουπερ μάρκετς, τις πολυκατοικίες κλπ.

    Το πρόβλημα δεν είναι στο μέγεθος του πλοίου. Το ζητούμενο είναι εαν η κατασκευή γίνεται σωστά, όπως δηλ. προβλέπουν οι στοιχειώδεις κανόνες της ναυπηγικής, οι κανονισμοί κλπ, εαν γίνεται σωστή συντήρηση, όταν και όπως πρέπει, και, φυσικά, εαν το πλήρωμα είναι το κατάλληλο για το συγκεκριμένο πλοιό και έχει εκπαιδευτεί σωστά. Και, ίσως, πάνω απ'όλα, δεν θα πρέπει να ξεχνάμε την ανθρώπινη αλαζονεία, είτε σε επίπεδο "άντε να φθάσουμε γρήγορα στη Ν. Υόρκη" (βλέπε "Τιτανικός"), είτε "άντε να περάσουμε ξυατά από το Τζίλιο επειδή η εταιρεία θέλει να κάνει το χατήρι σε κάποιους επιβάτες"" - αν δεχθούμε τη εκδοχή του καπετάνιου (βλέπε Costa Concordia), είτε σε επίπεδο "άντε να κάνουμε οικονομία σε λέμβους, σωσίβια, υλικά κατασκευής κλπ, είτε στο εντελώς απάνθρωπο επίπεδο του "άντε να ρίξουμε το πλοίο να εισπράξουμε την ασφαλιστική αποζημίωση χωρίς να μας καίγεται καρφί για τις ανθρώπινες ζωές" (βλέπε περίπτωση Sea Diamond-όπως λένε πολλοί, ή, ακόμα και την περίπτωαη του Σαμίνα, όπως καινούργια σενάρια έφθασαν, δυστυχώς, πρόσφατα στα αυτιά μου).
    Για αυτά, όμως, δεν φταίνε τα πλοία, αλλά η ανθρώπινη ξιπασιά. Και, βέβαια, σε τέτοιες περιπτώσεις όπως οι πιο πάνω, δεν μιλάμε απλά για ύβρι, αλλά για πολύ συγκεκριμένα ποινικά αδικήματα, τα περισσότερα από τα οποία μπορεί είναι και σε βαθμό κακουργήματος, όπως π.χ. ανθρωποκτονία εκ προθέσεως με ενδεχόμενο δόλο, έκθεση σε κίνδυνο ζωής και πολλά, πολλά άλλα........

  7. #17
    Εγγραφή
    Dec 2012
    Μηνύματα
    43

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Dream Star Glaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά, δεν νομίζω θα έπρεπε, κάθε φορά που γίνεται δυστύχημα, ατύχημα κλπ, να τα ρίχνουμε στην τεχνολογία και την πρόοδο, να μιλάμε για "ύβρι", και να αναπωλούμε νοσταλγικά τον "παλιό εκείνο καιρό", λές και τότε ήταν όλα τέλεια. Αυτή η λογική είναι λάθος και δεν οδηγεί πουθενά. Πολύ δε περισσότερο, δεν δίνει απάντηση στα προβλήματα της ναυσιπλοϊας, και δεν απαντά στο ερώτημα γιατί γίνονται ατυχήματα κλπ.

    Μεγάλα κρουαζιερόπλοια, και ακόμα πιο μεγάλα, πάντα θα ναυπηγούνται. Και να μη ξεχνάμε το εξής: Το μέγεθος του πλοίου έχει, βέβαια, προφανή πλεονεκτήματα για την εταιρεία. Νομίζω, όμως, ότι έχει πλεονεκτήματα και για τους επιβάτες. Θα πηγαίνατε κρουαζιέρα στην Καραϊβική ή στις Ολλανδικές Αντίλλες με πλοίο σαν το αλήστου μνήμης "City of Poros"; Θα επιχειρούσατε ποτέ να αποπλεύσετε από το Hull της Αγγλίας με προορισμό τα νορβηγικά φιορδς μέσα σε πλοίο μεγέθους "Πορτοκαλής Ήλιος"; Θα φεύγατε από την Αργεντινή με προορισμό την Ανταρκτική μέσα στο "Άγιος Γιώργιος" (το νυν ή το παλιο-δεν έχει σημασία... ) ;
    Το μέγεθος του πλοίου εμπνέει εμπιστοσύνη στον επιβάτη, καθότι εξασφαλίζει πιο "ανώδυνο" κούνημα σε τέτοιες άγριες θάλασσες, και, όσο νά΄ναι, μια παραπάνω αίσθηση ασφάλειας.
    Ακόμα, ειδικά σε εξωτικές κρουαζιέρες, το μέγεθος μπορεί να εξασφαλίσει το ελάχιστος δυνατό κόστος της ατομικής συμμετοχής, λόγω του μεγάλου αριθμού των συμμετοχών άρα ο επιβάτης είναι, και αυτός, κερδισμένος.
    Επίσης, μεγάλο πλοίο σημαίνει πολλοί χώροι, και, άρα, περιθώριο για περισσότερες δραστηριότητες εν πλώ, κάτι που έχει σημασία σε πολυήμερες κρουαζιέρες, άρα και στο θέμα αυτό προς όφελος του επιβάτη.

    Άρα, δεν μπορούμε να καταδικάζουμε το μέγεθος, και νομίζω ότι δεν είναι σωστό να στρέφουμε το μένος μας προς τις μεγάλες κατασκευές.....Γιατί, έτσι, αν το πάρουμε αναλογικά, θα πρέπει να καταδικάσουμε και τα σουπερ μάρκετς, τις πολυκατοικίες κλπ.

    Το πρόβλημα δεν είναι στο μέγεθος του πλοίου. Το ζητούμενο είναι εαν η κατασκευή γίνεται σωστά, όπως δηλ. προβλέπουν οι στοιχειώδεις κανόνες της ναυπηγικής, οι κανονισμοί κλπ, εαν γίνεται σωστή συντήρηση, όταν και όπως πρέπει, και, φυσικά, εαν το πλήρωμα είναι το κατάλληλο για το συγκεκριμένο πλοιό και έχει εκπαιδευτεί σωστά. Και, ίσως, πάνω απ'όλα, δεν θα πρέπει να ξεχνάμε την ανθρώπινη αλαζονεία, είτε σε επίπεδο "άντε να φθάσουμε γρήγορα στη Ν. Υόρκη" (βλέπε "Τιτανικός"), είτε "άντε να περάσουμε ξυατά από το Τζίλιο επειδή η εταιρεία θέλει να κάνει το χατήρι σε κάποιους επιβάτες"" - αν δεχθούμε τη εκδοχή του καπετάνιου (βλέπε Costa Concordia), είτε σε επίπεδο "άντε να κάνουμε οικονομία σε λέμβους, σωσίβια, υλικά κατασκευής κλπ, είτε στο εντελώς απάνθρωπο επίπεδο του "άντε να ρίξουμε το πλοίο να εισπράξουμε την ασφαλιστική αποζημίωση χωρίς να μας καίγεται καρφί για τις ανθρώπινες ζωές" (βλέπε περίπτωση Sea Diamond-όπως λένε πολλοί, ή, ακόμα και την περίπτωαη του Σαμίνα, όπως καινούργια σενάρια έφθασαν, δυστυχώς, πρόσφατα στα αυτιά μου).
    Για αυτά, όμως, δεν φταίνε τα πλοία, αλλά η ανθρώπινη ξιπασιά. Και, βέβαια, σε τέτοιες περιπτώσεις όπως οι πιο πάνω, δεν μιλάμε απλά για ύβρι, αλλά για πολύ συγκεκριμένα ποινικά αδικήματα, τα περισσότερα από τα οποία μπορεί είναι και σε βαθμό κακουργήματος, όπως π.χ. ανθρωποκτονία εκ προθέσεως με ενδεχόμενο δόλο, έκθεση σε κίνδυνο ζωής και πολλά, πολλά άλλα........
    Μήπως δεν πρέπει να ρίχνουμε τόσο το επιπεδο της παρέας μας, δεχόμενοι να ανεβάζουμε μηνύματα σαν το παραπάνω, και ειδικά στο σημείο που λέει
    "...είτε στο εντελώς απάνθρωπο επίπεδο του "άντε να ρίξουμε το πλοίο να εισπράξουμε την ασφαλιστική αποζημίωση χωρίς να μας καίγεται καρφί για τις ανθρώπινες ζωές" (βλέπε περίπτωση Sea Diamond-όπως λένε πολλοί, ή, ακόμα και την περίπτωαη του Σαμίνα, όπως καινούργια σενάρια έφθασαν, δυστυχώς, πρόσφατα στα αυτιά μου)" ???.

  8. #18
    Εγγραφή
    Dec 2012
    Περιοχή
    On the run...
    Μηνύματα
    237

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από MesogeiosG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως δεν πρέπει να ρίχνουμε τόσο το επιπεδο της παρέας μας, δεχόμενοι να ανεβάζουμε μηνύματα σαν το παραπάνω, και ειδικά στο σημείο που λέει
    "...είτε στο εντελώς απάνθρωπο επίπεδο του "άντε να ρίξουμε το πλοίο να εισπράξουμε την ασφαλιστική αποζημίωση χωρίς να μας καίγεται καρφί για τις ανθρώπινες ζωές" (βλέπε περίπτωση Sea Diamond-όπως λένε πολλοί, ή, ακόμα και την περίπτωση του Σαμίνα, όπως καινούργια σενάρια έφθασαν, δυστυχώς, πρόσφατα στα αυτιά μου)" ???.
    Αγαπητέ ή αγαπητή, δεν είναι δυνατόν κάτι που δημοσιεύεται, είτε εδώ, είτε αλλού, να είναι αρεστό στους πάντες. Και στατιστικά να το πάρεις, αυτό δεν γίνεται. Σε ένα οποιοδήποτε κείμενο για οποιοδήποτε θέμα, κάτι μπορεί να μην αρέσει σε εμένα, κάτι άλλο, προφανώς, δεν θα αρέσει σε σένα. Αυτό, βέβαια, δεν σημαίνει ότι ένα τέτοιο κείμενο "ρίχνει το επίπεδο της παρέας", γιατί, τότε, όλα τα κείμενα θα το έριχναν....Εκτός, βέβαια, εαν θεωρείς ότι υπάρχουν κείμενα (π.χ. τα δικά σου) που τυγχάνουν καθολικής αποδοχής. Δεν νομίζω ότι πιστεύεις κάτι τέτοιο.
    Αυτό είναι και το νόημα της δημοσίευσης απόψεων, γεγονότων κλπ σε ένα forum. Να ανταλλάσσουμε απόψεις, να διαφωνούμε με επιχειρήματα, να γινόμαστε σοφότεροι, να μαθαίνουμε κάτι καινούργιο κλπ
    Αλλιώς, ποιος είναι ο σκοπός ενός forum; Μήπως, να ακούγονται μόνον τα πορίσματα των ναυτιλιακών εταιρειών; Προφανέστατα, όχι.
    Οι συγκεκριμένες φράσεις του πιο πάνω κειμένου μου που σε ενόχλησαν, σε διαβεβαιώ ότι με ενοχλούν και εμένα. Και δεν μπορώ να διανοηθώ ότι τα αναφερόμενα αληθεύουν. Θέλω να τα διαψεύσω. Από την άλλη, δεν μπορώ να αγνοήσω το γεγονός ότι οι σχετικές φήμες κυκλοφορούν έντονα σε κάποιους κύκλους....Και δεν αναφέρομαι σε επίπεδο καφετέριας....
    Μακάρι να μην είναι αλήθεια....
    Αυτό, όμως, δεν σημαίνει ότι δεν θα ακουστούν και αυτές οι εκδοχές....
    Και, όπως όλες οι άλλες, θα κριθούν από εσένα, εμένα, και όλους τους άλλους, που διαβάζουν, κρίνουν και μπορούν να έχουν άποψη για κάποια πράγματα.....

  9. #19
    Εγγραφή
    Dec 2012
    Μηνύματα
    43

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Dream Star Glaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ ή αγαπητή, δεν είναι δυνατόν κάτι που δημοσιεύεται, είτε εδώ, είτε αλλού, να είναι αρεστό στους πάντες. Και στατιστικά να το πάρεις, αυτό δεν γίνεται. Σε ένα οποιοδήποτε κείμενο για οποιοδήποτε θέμα, κάτι μπορεί να μην αρέσει σε εμένα, κάτι άλλο, προφανώς, δεν θα αρέσει σε σένα. Αυτό, βέβαια, δεν σημαίνει ότι ένα τέτοιο κείμενο "ρίχνει το επίπεδο της παρέας", γιατί, τότε, όλα τα κείμενα θα το έριχναν....Εκτός, βέβαια, εαν θεωρείς ότι υπάρχουν κείμενα (π.χ. τα δικά σου) που τυγχάνουν καθολικής αποδοχής. Δεν νομίζω ότι πιστεύεις κάτι τέτοιο.
    Αυτό είναι και το νόημα της δημοσίευσης απόψεων, γεγονότων κλπ σε ένα forum. Να ανταλλάσσουμε απόψεις, να διαφωνούμε με επιχειρήματα, να γινόμαστε σοφότεροι, να μαθαίνουμε κάτι καινούργιο κλπ
    Αλλιώς, ποιος είναι ο σκοπός ενός forum; Μήπως, να ακούγονται μόνον τα πορίσματα των ναυτιλιακών εταιρειών; Προφανέστατα, όχι.
    Οι συγκεκριμένες φράσεις του πιο πάνω κειμένου μου που σε ενόχλησαν, σε διαβεβαιώ ότι με ενοχλούν και εμένα. Και δεν μπορώ να διανοηθώ ότι τα αναφερόμενα αληθεύουν. Θέλω να τα διαψεύσω. Από την άλλη, δεν μπορώ να αγνοήσω το γεγονός ότι οι σχετικές φήμες κυκλοφορούν έντονα σε κάποιους κύκλους....Και δεν αναφέρομαι σε επίπεδο καφετέριας....
    Μακάρι να μην είναι αλήθεια....
    Αυτό, όμως, δεν σημαίνει ότι δεν θα ακουστούν και αυτές οι εκδοχές....
    Και, όπως όλες οι άλλες, θα κριθούν από εσένα, εμένα, και όλους τους άλλους, που διαβάζουν, κρίνουν και μπορούν να έχουν άποψη για κάποια πράγματα.....
    Η άποψή μου τελικά είναι ότι ατεκμηρίωτες καταγγελίες, κουβέντες που λέγονται αβασάνιστα και χωρίς περίσκεψη, χαρακτηρίζουν μόνον αυτό που τις εκστομίζει. Δεν θα επανέλθω. Άλλωστε, εδώ διαβάζουν και γράφουν και επαγγελματίες του χώρου που νιώθουν αν θίγονται ή όχι από τα λεγόμενά σου. Εμένα δεν με αγγίζουν.

  10. #20
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Καλό είναι να μένουμε σε απόψεις και τεκμηριωμένα συμπεράσματα παρα να μεταφέρουμε απλά φίμες! Υπάρχουν πορίσματα που στο τέλος συνήθως δειχνουν τα σφάλματα που συνήθως είναι ανθρώπινα. Θα παρακαλούσα όμως να μην ερχόμαστε σε προσωπική αντιπαράθεση γιατι ίσως πολλές φορές να λέμε τα ίδια με άλλες κουβέντες. Εδώ είμαστε να κάνουμε πολιτισμένο διάλογο και όχι κουβέντες τύπου παράθυρων τηλεόρασης

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας