Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 292

Θέμα: Νέος Ναυτικός - Ερωτήσεις & Προβληματισμοί

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Μηνύματα
    6

    Προεπιλογή Νέος Ναυτικός - Ερωτήσεις & Προβληματισμοί

    Γεια σας, είμαι νέος στο Forum και στο επάγγελμα. Βασικά στην ιδέα του επαγγέλματος καθώς ουσιαστικά ξεκινάω αυτό τον Οκτώβριο τις σπουδές μου.

    Έχω αρκετές απορίες εδώ και καιρό και χαίρομαι που βρήκα το forum αυτό!

    Λοιπόν, ξεκινάμε:

    1)Διαβάζουμε όλοι ότι οι υποψήφιοι περνούν κάποιο τεστ κολύμβησης. Τι τεστ είναι αυτό? Πού πραγματοποιείται? Τι πρέπει να ‘περάσουμε’ ακριβώς? Υπάρχουν περιπτώσεις αποτυχίας? Πότε περνάμε αυτό το τεστ? (Πριν καν ξεκινήσουν τα μαθήματα?)
    2)Πώς γίνεται η επιλογή του ‘συγκατοίκου’ σου? Τυχαία? Υπάρχει κάποια ‘ώρα γνωριμίας’ για να επιλέξεις?
    3)(Για τις Οινούσσες) Πώς περνάτε τον χρόνο σας εκεί βρε παιδιά? (Πείτε με λεπτομέρειες )
    4)Για να ‘βγει’ ο σπουδαστής από την σχολή (για ένα Σαββατοκύριακο πχ για να δει την κοπέλα του) πρέπει να πάρει κάποιου είδους άδεια φαντάζομαι! Σωστά?
    5)Μπορεί κάποιος τελειόφοιτος ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ σχολής ΑΕΝ να διαλέξει να καταταγεί στο Λιμενικό σώμα? Και αν ναι, ποιες είναι οι προϋποθέσεις?

    --
    Στα παραπάνω να προσθέσω ότι έχω ΦΡΙΚΑΡΕΙ στην ιδέα του ότι πρέπει να αλλάξω τόσο απότομα τον τρόπο ζωής που είχα έως τώρα!

    Για να είμαι ειλικρινής ΒΑΡΕΘΗΚΑ το σπίτι μου και γενικά την φάση που παίζει εδώ μέσα αλλά είναι δύσκολα τα πράγματα έτσι όπως τα βλέπω εγώ!

    Κανείς για ΑΕΝ ΟΙΝΟΥΣΩΝ?

    SOS ΒΟΥΛΙΑΖΩ! SOSΤΕ ΜΕ!
    --


    παρακαλώ αν το post μου είναι σε λάθος section συγχωρήστε με!

    Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας !
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ViliWiz : 05-08-2007 στις 07:05

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας