Σελίδα 12 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112131422 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 111 έως 120 από 292

Θέμα: Νέος Ναυτικός - Ερωτήσεις & Προβληματισμοί

  1. #111
    Εγγραφή
    Jun 2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    225

    Προεπιλογή

    de xerw ti 8a ginei sto mellon alla en mesw krishs oxi mono mas parakalagane na mparkaroume alla kai na fairoume gnwstous mas.
    malista o ceo se mia episkepsh pou mas ekane htan paneytyxhs pou "gemhse" ta baporia me dokimous.
    twra 8a doume to sigouro einai oti yporxei kai h eyrwpaikh shmaia me ligoteres apaithseis (se 9ema ergasias) kai mporei ligotera xrhmata alla ikanopoihtika an sygkrineis kai th diarkeia ths symbashs.

    telos o monos tropos na meinoume sth douleia (opws kai se ola ta epaggelmata) einai to diabasma, h epimorfwsh, h synexhs aytobeltiwsh kai to meraki pou dustyxws h eytyxws de to dia8etoun oloi oi allodapoi.... mono sto teleytaio bapori sto limani pou efuga oi mhxanikoi eixan 4 meres xenyxti me zhmies oi an8ypoploiarxoi 3-4 xwria to treximo gia to cg. ki omws perase ki to bapori doulepse (17xrono) ktl ayto kata th gnwmh mou mas kanei naytikous perizhthtous

    kai gia thn wra den anhsyxw gia to an 8a vrw douleia alla anhsyxw mh mou pesei lostromos kai plhrwma pou de paei me tous ru8mous mas, ekei xalaei to 8ema

    twra stamatw giati xefyga kai to paw alou (yaparxei se alo topic apo perisy auto)
    O ΜΟΝΟΣ ΔΡΟΜΟΣ...
    ΘΑΛΑΣΣΑ

  2. #112
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    καλως επεστρεψες Χρησταρα, εσυ μπορεις να διαφωτησεις πολυ κοσμο εδω
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  3. #113
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    Glyfada - GRC
    Μηνύματα
    325

    Προεπιλογή Μην το σκεφτεσαι.....

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BillyS Εμφάνιση μηνυμάτων
    apo emena afti i erwtisi exei gini dilima. exw teliosi mixanikos oximaton se tee k skeftome na bw fetos stin aen. to provlima den ine an stadar tha exei kapios naftikos melon i oxi giati s oles tis doulies an dn palepsis mexri terma dn tha exeis melon ara eksartate apo esena. emena to provlima m ine oti dn kserw ti tha sinadisw mesa sto karavi k poso tha m teriazi to epagelma.. apo tin mia vlepw ta post ton mixanikwn k diafores fotografies apo mixanostasia k goustaro stin idea.. k ime etimos na taksidepso olo ton kosmo oso k an skeftome afto to diastima oti exw mia sxesh... apo tn alli fovame min kanw kana lathos stn zwi m... oso giafto p aneferes prin p emeis oi protobarkoi leme gia tous mistous exeis apolito dikio oti ta lefta travane ta atoma logo tis megalis anergias stin elada k tin genia ton 700 evro.. k ime sigouros oti otan k ec epelekses afto to epagelma prin kaneis barko an s legane pernis 700 evro to mina san anthipopliarxos p.x tha eleges giati na klisto sto karavi as katso stin steria...vevea stin dikia m periptosi dn ine i proti m erotisi posa perno... to vlepw san diakopes giati opos s ipa ime etimos na taksidepso giati exw periergia ti pezi se allous politismous...k gia na ise k ec tosa xronia sto epagelma (afto to siberana epidi s polla post vlepw minimata s, egw ime neos akoma sto forum) fadazome oti to exc agapisi k ec gia diaforous logous.. tespa sorry an m epiase logodiaria elpizo na min ksefiga apo to thema t post k kapia apadisi apo opiondipote p ine sto epagelma p tha borouse na me voithisi se diafora erotimata m (did na kanoume mia sizitisi) tha m efxaristouse poli..

    Palikari mou min to skeftesai....
    Wraia einai ta vaporia alla dystyxws dan tha exeis mellon.
    Ti diakopes vlepeis otan tha eisai gia 7 mines to minimum kleismenos se ena klouvi,me to tilefwno na einai akoma panakrivo,to fagito na einai synexeia to idio k logw '''KRISIS''' na trws mia ntomata mia fora sto dimino k na akous kathe mera tin vlakeia k tin ilithiotita pollwn amorfwtwn pou moni ennoia exoun na to paiksoun gamproi enw stin ousia einai panivlakes...
    Anoikse to synergeio sou ekei xamo k meta apo xronia tha exeis polla perisotera apo oti enas naytikos...
    Ena spiti,ena aytokinito k i moni diafora tha einai stis katatheseis tis trapezas pou isws enas naytikos,Ploiarxos i A Mixanikos na exoun ena 20% parapanw apo esena.
    Katse ekei me tin kopelia sou k ase ta vaporia..
    H nautilia eixe poreia antitheti tou iliou apo otan ksekinise,arxise apo tin Dysi (Norvigia,Ellada ktl) k paei anatolika mexri na kataliksei ekei pou einai i moira tis....Stin Kina diladi!
    Ayta sta grafw apo to aerodromio tou Dubai pou epistrefw k exw anamoni,katalavaineis pws den sta leei kapoios kainourios i asxetos.
    Einai wraia ta vaporia,exei omorfi kourasi alla den exei mellon...
    K min nomizeis pws tha vgaineis k tha gnwrizeis allous politismous giati me 20-30 wres fortwsi k 48 wres ksefortwsi den tha vlepeis k polla...
    Synexise tin doulitsa sou...
    [I][SIZE=4]05.09.2009..................................[/SIZE][/I]




    [SIGPIC][/SIGPIC]

  4. #114
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    25

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ChiefMate Εμφάνιση μηνυμάτων
    Palikari mou min to skeftesai....
    Wraia einai ta vaporia alla dystyxws dan tha exeis mellon.
    Ti diakopes vlepeis otan tha eisai gia 7 mines to minimum kleismenos se ena klouvi,me to tilefwno na einai akoma panakrivo,to fagito na einai synexeia to idio k logw '''KRISIS''' na trws mia ntomata mia fora sto dimino k na akous kathe mera tin vlakeia k tin ilithiotita pollwn amorfwtwn pou moni ennoia exoun na to paiksoun gamproi enw stin ousia einai panivlakes...
    Anoikse to synergeio sou ekei xamo k meta apo xronia tha exeis polla perisotera apo oti enas naytikos...
    Ena spiti,ena aytokinito k i moni diafora tha einai stis katatheseis tis trapezas pou isws enas naytikos,Ploiarxos i A Mixanikos na exoun ena 20% parapanw apo esena.
    Katse ekei me tin kopelia sou k ase ta vaporia..
    H nautilia eixe poreia antitheti tou iliou apo otan ksekinise,arxise apo tin Dysi (Norvigia,Ellada ktl) k paei anatolika mexri na kataliksei ekei pou einai i moira tis....Stin Kina diladi!
    Ayta sta grafw apo to aerodromio tou Dubai pou epistrefw k exw anamoni,katalavaineis pws den sta leei kapoios kainourios i asxetos.
    Einai wraia ta vaporia,exei omorfi kourasi alla den exei mellon...
    K min nomizeis pws tha vgaineis k tha gnwrizeis allous politismous giati me 20-30 wres fortwsi k 48 wres ksefortwsi den tha vlepeis k polla...
    Synexise tin doulitsa sou...
    ¶ψογη η τοποθέτηση σου Γραμματικέ και εγώ αλλιώς τα είχα πλάσει στο μυαλό μου και αλλιώς τα βρήκα με αποτέλεσμα να προσγειωθώ ανώμαλα στην πραγματικότητα,καλό είναι να γράφονται και τα αρνητικά που κατά την αποψή μου είναι περισσότερα από τα θετικά.

  5. #115
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Drama,Greece
    Μηνύματα
    38

    Προεπιλογή

    ChiefMate θα μπορουσες να μας πεις τι είδες και κατέληξες στο οτι δεν υπάρχει μέλλον??? Μήπως έχεις ακούσει οτι είναι δυσκολο να σε πάρουν πλέον σε καράβι ή οτιδήποτε άλλο???
    The best things in life are available to everyone because their inside us like truth, imagination, creativity, love.Greatness has nothing to do with success or money or our possessions

  6. #116
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Drama,Greece
    Μηνύματα
    38

    Προεπιλογή

    το φυλλάδιο του ναυτικού επιμελητηρίου λέει πως υπάρχει ενα λαμπρό μέλλον και τέοια και πως δεν υπάρχει περίπτωση να μείνεις άνεργος( δεν περίμενα να λεει και κατι αλλο). τελικά τι ισχύει???
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Manolishaf : 07-05-2009 στις 20:25
    The best things in life are available to everyone because their inside us like truth, imagination, creativity, love.Greatness has nothing to do with success or money or our possessions

  7. #117

    Προεπιλογή Πως είναι τα πράγματα για ναυτικούς και ιδιαίτερα τους ανειδίκευτους

    Γνωρίζω οτι κανένα επαγγελματικό μονοπάτι δεν είναι στρομένο με ροδοπέταλα. Αλλοι ξεκινάν ναυτοπαίδες και καταλήγουν εφοπλιστές ενώ αλλοι συναδέλφοι μένουν στο περιθόριο της ανέργείας αλλά όπως θέλω να πιστεύω οτι πρόκειται για αεργίας παρά για ανεργία.
    Αεργία είναι να δηλώνεις άνεργος ή όχι αλλά να μη κυνηγάς να δουλέψεις ή να προσπαθείς να σε καλός σε μια δουλειά.
    Σας γράφω γιατί τρόμαξα όταν μπήκα στην ιστοσελίδα του γραφείου ευρέσως ναυτικής εργασία και εντοπισα δεκάδες άνεργους ναυτικούς.
    Που είναι οι δουλειες? Ή μΉπως δηλώνουν άνεργοι μέχρι να τουςς ζητήσουν σ επόμενο μπάρκο καθώς έχουν βγάλει αρκετά χρήματα απο προηγούμνα ταξίδια? Αυτοί αράγε συνεχίζουν να αμοίβονται με επιδόματα και τους αρκεί ανταμοίβει να κάθονται στη στεριά?
    Εγώ λοιπόν παιδιά θέλω να με διαφωτίσει όποιος γνωρίζει στο παρακάτω θέμα:
    Θέλω να γίνω ναυτόπαις με τη προοπτική για ναύτης και στη συνέχεια ναύκληρος
    Το μόναδικό χαρτί που μου χρειάζεται είναι το ναυτικοο φυλλάδιο και επιπλέον γνώση αγγλικών για διεθνή καριέρα?
    Χριάζομαι ή παρέχεται άλλη εκπαιδυση εκτός αυτής των σωστικών και πυροσβεστικών μέσων που απαιτήται για την έκδοση του ναυτικού φυλλαδίου?
    Μόλις πάρω το ναυτικό φυλάδιο στα χέρια μου άν δε βρω κάποιο γνωστό τι ενέργειες να κάνω να μπαρκάρω ως ανειδίκευτος? Θα μ προσλάβει καμιά ναυτιλική εταιρία μη έχων εμπηρία και γνώση? Είναι δυνατό
    Οι μισθοί των ναυτόπαιδων ξεκινούν απο τα 1500 Ευρώ. Σωστά;

  8. #118

    Προεπιλογή

    Δύσκολα τα πράγματα αν θες να ασχοληθέις με την ποντοπόρο:
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mastropanagos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλεον στη ποντοπορο δεν υπαρχουν Ελληνες ναυτες και κατωτερα πληρωματα εδω και πολλα χρονια,αλλα στα ποσταλια τα κατωτερα πληρωματα ειναι Ελληνες και οι εταιριες της ακτοπλοιας παιρνουν συνεχως ναυτες-επικουρους και ολα αυτα τα συναφη,τωρα οπως σου ειπα για ποντοπορο μονο αξιωματικοι Ελληνες....
    Στην ακτοπλοϊα προς το παρόν υπάρχει δουλειά...

  9. #119

    Προεπιλογή πρωτομπαρκος ή αξιοματικος και που?

    Αν κατάλαβα απο όσα έχω διαβάσει στη ποντοπορο ναυτιλία θα βρω δουλειά μόνο ως αξιοματικός, ως αξιοματικός στην ακτοπλοια μόνο συστημένος με βίσμα και αν.
    Επιπλέον ως ανειδίκευτος στη ποντοπόρο δεν υπάρχει πριπτωση να βρω δουλειά αν δε αλλάξω υπηκοότητα και δε πάψω να έχω τις απαιτήσεις που έχω αλλά στην ακτοπλοία έχω ελπίδες

    Εγώ προτιμώ ακτοπλοία για ευνόητους λόγους.
    Οποτε καλά το σκεφτομαι να μη χασω αντι να χασω 4 χρονια φοιτησης στις αεν να μπαρκάρω για 10 χρονια ως ναυτόπαις στην ακτοπλοία και με το καλό να γινω και ναύτης και ναύκηρος

    Επίσης θα θελα οι ίδιοι που λένε για λαμπρο μέλλον στη ναυτιλία ή ένα καλό μέλος του φορουμ να με διαφωτίσει σχετικά με το αν είναι εφικτό να σταδιοδρομίσω ακτοπλοία ως ναυτόπαις και τι μισθό θα παίρνω

    Βρε παιδιά οι εφοπλιστές θέλουν φτηνά και ξένα εργατικά χέρια την ιδια στιγμή μου το ναυτικό επιμελητήριο ελλάδας θέλει πως και πως να προσελκίσει Ελληνές στο ναυτικό επαγγελμα ενώ μάλιστα υπόσχεται λαμπρή σταδιοδρομία με καλές απολαβές όπως το παλιά καλό καιρό?΄
    Μήπως καμπάνια με τη γεννιά 700 και των 3000 ευρώ κοροιδεύουν λίγο πολύ τους νέους στο βωμό μικρών συμφερόντων τις εκπαίδευσης

    Πράγματι λείπουν έλληνες απο τα καράβια? Οι ελλληνες έχουν δυνατότητα λαμπρής σταδιοδρομίας στα καράβια τόσο ως ανειδικευτοι όσο και ως αξιοματικοί? Και σε ποια καράβια? Συνεχως ναυπηγούνται νέα καράβια το πιστέύω. Γιατί υπάρχουν άνεργοι ναυτικοί?

    Με όλα αυτά που ακούω δε θα φοιτήσω στη σχολή να φάω 4 χρόνια και μετά να με πιάσουν κότσο όπως την έχω πατήσει με δουλειές της στεριάς και καλά υποσχομενες δουλειες που με κοδοιδέψανε στο παρελθον αλλά καλύτερα να γίνω ναυτοπαις. Αν δε παιθάνω στη δουλεια και τους χαμηλους μισθους και δεν ισχυει αυτό που έχω διαβάσει αλλού οτι ο ναυτοπαις ξεκινά απο τα 1500 - 2000 ευρώ και ο αξιοματικός απο τα 3000 Ευρώ
    θα το κάνω καριέρα αλλιως....................:twisted:κολυμπόντας.
    Πειτε μου? Παρέθεσα τη γνώμη μου με τα αντίστοιχα συμπεράσματα.
    Θέλω το φως ανθρώπων που γνωρίζουνε μπας και δεν αξίζει το κοπο να πάω ούτε για ναυτόπαις με τις οικονομικές απαιτήσεις που έχω και τη ζητηση που έχουν τα καράβια για Ελληνες ναυτικους τοσο αξιοματικούς όσο και ανειδικευτους.

  10. #120
    Εγγραφή
    Jun 2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    225

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nikolakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν κατάλαβα απο όσα έχω διαβάσει στη ποντοπορο ναυτιλία θα βρω δουλειά μόνο ως αξιοματικός, ως αξιοματικός στην ακτοπλοια μόνο συστημένος με βίσμα και αν.
    etsi to blepw ki egw. mono san axiwmatikos se pontopora aneta se aktoploia exw akoysei oti paizei poly to bisma alla xerw kai periptwseis pou aplws phgane sto grafeio kai tous phrane.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nikolakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιπλέον ως ανειδίκευτος στη ποντοπόρο δεν υπάρχει πριπτωση να βρω δουλειά αν δε αλλάξω υπηκοότητα και δε πάψω να έχω τις απαιτήσεις που έχω αλλά στην ακτοπλοία έχω ελπίδες
    den yparxoun aneidikeytoi sta baporia. akomh kai oi naytopais exoune kapoia ypoti8emenh ekpaideysh. yphkoothta den xreiazetai na allaxeis. an einai na allaxeis kati einai o topos diamonhs sou gia na sou arkoun ta 800 dollaria to mhna. telos ti apaithseis exeis? exeis doulepsei pote aktoploia h pontopora?

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nikolakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ προτιμώ ακτοπλοία για ευνόητους λόγους.
    Οποτε καλά το σκεφτομαι να μη χασω αντι να χασω 4 χρονια φοιτησης στις αεν να μπαρκάρω για 10 χρονια ως ναυτόπαις στην ακτοπλοία και με το καλό να γινω και ναύτης και ναύκηρος
    na xaseis 4 xronia???? apo tis aen bgaineis axiwmatikos exeliximos kai paragwgikos pou gtanei mexri ton anwtato ba8mo. ta 10 xronia tzobeno einai xasimo xronou kai kopoy. alla opws to blepei kaneis

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nikolakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης θα θελα οι ίδιοι που λένε για λαμπρο μέλλον στη ναυτιλία ή ένα καλό μέλος του φορουμ να με διαφωτίσει σχετικά με το αν είναι εφικτό να σταδιοδρομίσω ακτοπλοία ως ναυτόπαις και τι μισθό θα παίρνω
    de xerw ti paizei sthn aktoploia kai poso mallon san nayths. apo 8ema axiwmatikwn mesw aen apo proswpikh empeiria an kaneis aplws ta basika sth douleia sou de 8a xeis problhma

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nikolakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε παιδιά οι εφοπλιστές θέλουν φτηνά και ξένα εργατικά χέρια την ιδια στιγμή μου το ναυτικό επιμελητήριο ελλάδας θέλει πως και πως να προσελκίσει Ελληνές στο ναυτικό επαγγελμα ενώ μάλιστα υπόσχεται λαμπρή σταδιοδρομία με καλές απολαβές όπως το παλιά καλό καιρό?
    taxideyw 4 xronia san axiwmatikos kai parakalane na mparkaroume. ayto pou blepw einai oti akomh mas 8eloyne gia logoys pou exoume pei paliotera. sigoura oloi prospa8oun na meiwseoun to kostos leitourgeias tou baporiou kai to kanoun bazontas "xenous-f8hnoteroys-ligo asxetoys kai anekpaideytous" se xamhloteres 8eseis sthn ierarxia fortwnontas tous anwteroys me perissotero agxos kai isws perissoterh ergasia alla sthn telikh ola strwnoun. oloi mpainoun sto systhma kai etsi douleyoume ta baporia shmera
    to palio kairo aston. alomh kai shmera m ean mparko kaneis spiti pou leei o logos alla sto xwrio sou oxi sth boula. tespa programma 8elei shmera. an mpeis sth douleia 8a to katalabeis


    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nikolakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως καμπάνια με τη γεννιά 700 και των 3000 ευρώ κοροιδεύουν λίγο πολύ τους νέους στο βωμό μικρών συμφερόντων τις εκπαίδευσης
    to legta den mporoune na se krathsoun s ayth th douleia an den exeis kai ligo to gonidio thn trela tou taxideuein. twra gia ta lefta poy les o xamhloteros mos8os mou htan 4400 e se conteiners prin 3 xronia otan xekinhsa kai shmera se tankers eimai sta 5000+. alla allou kerdizoyme oi naytikoi ki allou xanoume. kai xanalew pws ta xrhmata einai shmantikos paragwn alla de se krataei sth douleia ayth.tespa

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nikolakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πράγματι λείπουν έλληνες απο τα καράβια? Οι ελλληνες έχουν δυνατότητα λαμπρής σταδιοδρομίας στα καράβια τόσο ως ανειδικευτοι όσο και ως αξιοματικοί? Και σε ποια καράβια? Συνεχως ναυπηγούνται νέα καράβια το πιστέύω. Γιατί υπάρχουν άνεργοι ναυτικοί?
    yparxei h tash meiwshs twn ellhnwn(basika twn akribwn plhrwmatwn) alla me ligo psaximo 8a breis etairia empeistosynhs h telospantwn sta8erhs syn8eshs. den yparxei periptwsh na anebeis pontoporo ws aneidikeytos (ap oso xerw me th mikrh mou empeiria se ellhnikh shmaia) epeidh nayphgountai nea karabia me nees texnologies kai kala xreiazetai ekpaideymeno kai eidikeymeno plhrwma. etsi opws to blepw den yparxoun anergoi naytikoi. ypargoun aergoi naytikoi h naytikoi twn la8os epilogwn opws yparxoun se ola ta epaggelmata. synexhs aytobeltiwsh, ekpaideysh, meraki kai ergasia se apogeiwnoun se ka8e epaggekma. elpizw na se kalhpsa.


    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nikolakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με όλα αυτά που ακούω δε θα φοιτήσω στη σχολή να φάω 4 χρόνια και μετά να με πιάσουν κότσο όπως την έχω πατήσει με δουλειές της στεριάς και καλά υποσχομενες δουλειες που με κοδοιδέψανε στο παρελθον αλλά καλύτερα να γίνω ναυτοπαις. Αν δε παιθάνω στη δουλεια και τους χαμηλους μισθους και δεν ισχυει αυτό που έχω διαβάσει αλλού οτι ο ναυτοπαις ξεκινά απο τα 1500 - 2000 ευρώ και ο αξιοματικός απο τα 3000 Ευρώ
    θα το κάνω καριέρα αλλιως....................:twisted:κολυμπόντας.
    sth 8esh sou 8a mpaina sth sxolh kai an pali xekinousa shmera pali stis aen 8a mpaina alla pare kai alles gnwmes h kalytera dokimase monos. sto 2o examhno ths sxolhs 8a gygeis ekpaideytiko taxidi, an kai prepei na eisai kai ligo tyxeros giati de xereis pou 8a peseis, 8a pareis mia geysh ti pezei sta baporia


    telos na xeka8arisw oti milaw gia ayta pou ezw egw se sygkekrimenes etairies giati akouw pragmata pou mou fainontai apisteyta sto klado mas.
    proteinw an einai na mpeis sto epaggelma na pas stis aen kai apo ekei blepeis ti sou tairiazei.
    O ΜΟΝΟΣ ΔΡΟΜΟΣ...
    ΘΑΛΑΣΣΑ

Σελίδα 12 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112131422 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας