Σελίδα 20 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 101819202122 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 191 έως 200 από 292

Θέμα: Νέος Ναυτικός - Ερωτήσεις & Προβληματισμοί

  1. #191
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Τζόβενο δέν θα σε πάρουν γιατι εισαι κοπέλα. Δοκίμασε να πας ακόμα και επίκουρος να πάρεις την πρώτη άσχημη εμπειρία και να δείς ότι αντέχεις τα κακά του επαγγέλματος.
    Ολοι κάπως έτσι ξεκινήσαμε...
    Ο Τριπολίτης ο Βούλγαρης και οι άλλοι καθηγητές καλα?

  2. #192

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τζόβενο δέν θα σε πάρουν γιατι εισαι κοπέλα. Δοκίμασε να πας ακόμα και επίκουρος να πάρεις την πρώτη άσχημη εμπειρία και να δείς ότι αντέχεις τα κακά του επαγγέλματος.
    Ολοι κάπως έτσι ξεκινήσαμε...
    Ο Τριπολίτης ο Βούλγαρης και οι άλλοι καθηγητές καλα?
    Egω άντρας είμαι..δεν πιστεύω να έχω πρόβλημα.......
    βγάζω ναυτικό φυλλαδια και θα ψαξω στη συνέχεια......

  3. #193

    Question

    ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ...Καποιος να μου πει τι χαρτια χρειαζομαστε για την εγγραφη στις αεν... Καποιος που εχει περασει εσωτερικος τι χρειαζεται να χει μαζι του κατα την εγγραφη????? Τελικα δοθηκε η παραταση που ακουγοταν για τις εγγραφες?????? 'Η ληγουν και για τις ΑΕΝ 30 Σεπτεμβριου???? ΣΟΣ!!!!

  4. #194
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ελληνικο
    Μηνύματα
    507

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από jimmis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ...Καποιος να μου πει τι χαρτια χρειαζομαστε για την εγγραφη στις αεν... Καποιος που εχει περασει εσωτερικος τι χρειαζεται να χει μαζι του κατα την εγγραφη????? Τελικα δοθηκε η παραταση που ακουγοταν για τις εγγραφες?????? 'Η ληγουν και για τις ΑΕΝ 30 Σεπτεμβριου???? ΣΟΣ!!!!
    Φιλε οι εγγραφες θα γινονται μεχρι 6 Οκτωβριου.Αυτα που χρειαζεσαι για την εγγραφη ειναι την ταυτοτητα σου και μια φωτοτυπια αυτης,4 φωτογραφιες και το απολυτηριο αν δεν το εχεις δωσει.
    [B][I][U]Του ναυτικού το δυσκολότερο ταξίδι,το κυβερνάν του Μαγελάνου οι παπαγάλοι.....[/U][/I][/B]

  5. #195
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΑΝ.ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    8

    Προεπιλογή

    σε ευχαριστω ρε αποστολε για τισ πληροφοριεσ...ο Βουλγαρησ μια χαρα αρχηγοπουλο.εσυ τωρα σε τι επαγγελματικη κατασταση βρισκεσαι?

  6. #196
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΑΝ.ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    8

    Προεπιλογή

    Φίλε Αποστόλη μήπωσ μπορείς να μου πεισ ποια είναι η δουλειά του καμαρώτου στο πλοίο?

  7. #197

    Προεπιλογή

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΤΟΥ Γ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΕΚΤΟΣ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΜΠΑΡΚΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ??

  8. #198
    Εγγραφή
    Oct 2005
    Μηνύματα
    645

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από kwstantinos18 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΤΟΥ Γ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΕΚΤΟΣ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΜΠΑΡΚΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ??
    Το πτυχίο ισχύει ουτως ή αλλως απεριόριστα. Εκείνο που μπορεί να χρειάζεται ανανέωση είναι το δίπλωμα. Συνήθως μετα την πενταετία.
    Πάντως μπορείς να ρωτήσεις στο υπουργείο και να γράψεις ύστερα τι σου είπαν.
    (210 4191480 - 210 4191296 [email protected] )
    Και απ' του τυφώνες και αν γλιτώσεις,
    στην στενομυαλία των στεριανών θε να πελαγώσεις...

  9. #199

    Προεπιλογή

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΑΕΤΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΠΑΡΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ.

  10. #200
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Βοηθά τους επιβάτες να βρούν τις καμπίνες στην επιβίβαση, καθαρίζει τις καμπίνες που ειναι στην δικαιοδοσία του (σκούπισμα, ξεσκόνισμα, γυάλισμα λεκάνες τουαλέτες κλπ) καθαρίζει διαδρόμου και πλένει πιάτα στη λάτζα. Αν ειναι σε μπάρ καθαρίζει τα σαλόνια, κάνει καφέδες και εξυπηρετεί το μπαρ. Αν ειναι σε συνεργείο κάνει εξόρμιση στις τουαλέτες και τις λεκάνες με τα κακακια και τις σερβιέτες. Ξυπνάει τα βράδια στις αφίξεις, τα ακούει συνεχώς απο τους ανώτερους (πανάθεμα τους) καμαρώτους και ειναι αναγκασμένος να υπομένει και τις ρουφιανιές τους (βγήκες για βόλτα στο κατάστρωμα, έπιασες κουβέντα με κανα επιβάτη, χαλάρωσες λίγο πουθενα κλπ κλπ)
    Ξέρω ειναι αίσχος αλλα φαντάσου ότι μετά απο μερικούς μήνες που τους πέρνεις χαμπάρι βλέπεις τα κόλπα και όταν πάρεις τα γαλόνια δέν κουνιέτε κανεις...
    Απο τα χαμηλά στα ψηλα οκ???

Σελίδα 20 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 101819202122 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας