Σελίδα 29 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 1927282930 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 281 έως 290 από 292

Θέμα: Νέος Ναυτικός - Ερωτήσεις & Προβληματισμοί

  1. #281

    Προεπιλογή

    Αν μπορείς απάντα και στην τελευταία ερώτησή μου. Επειδή θέλω, μέχρι να πάρω το δίπλωμα του ηλεκτρολόγου από το πανεπιστήμιο και να μπαρκάρω σαν δόκιμος ηλεκτρολόγος, να δω λίγο το μηχανοστάσιο, με τί ειδικότητα θα μπορούσα να μπαρκάρω; Η ειδικότητα του μηχανοδηγού υπάρχει ακόμα και ποιες οι ευθύνες; Τί άλλες ειδικότητες υπάρχουν στο μηχανοστάσιο;

    Και κάτι άλλο: άλλο πλοίαρχος και άλλος κυβερνήτης; Δίπλωμα κυβερνήτη ποιος μπορεί να βγάλει;

  2. #282

    Προεπιλογή

    Ως καθαριστης μπορείς να μπεις

  3. #283

    Προεπιλογή

    Με ενδιαφερει. Ποιες ο προοπτικες μετεξελιξης και ποσο ευκολα σε παιρνουν;

  4. #284

    Προεπιλογή

    Κουρουμπλής: Παντελώς αβάσιμες οι φήμες για αλλαγή στη φορολογία των ναυτικών


    Διαβάστε περισσότερα
    http://www.nautilia.gr/eidiseis/kour...-ton-naftikon/ .

  5. #285

    Προεπιλογή Δεν μπορώ να μπαρκάρω, τεράστια απόγνωση!

    Καλησπέρα σε όλους, απόφοιτος λυκείου (18 ετών) ήθελα να μπω σε ΑΕΝ μέσω απολυτηρίου δεν τα κατάφερα και έτσι το προχώρησα. Εξέδωσα ναυτικό φυλλάδιο και ψάχνω να μπαρκάρω ώστε να μαζέψω τα απαραίτητα μόρια ώστε να ξανά δηλώσω στην προκήρυξη του χρόνου καθώς η προϋπηρεσία λαμβάνεται υπόψιν.

    Είμαι από Θεσσαλονίκη κατέβηκα Πειραιά με μεγάλο κόστος μεταφορά και διαμονή και όλα αυτά από τα λεφτά που είχα στη άκρη. ’φησα αιτήσεις σε όλες τις γνωστές ακτοπλοϊκές εταιρίες και σε κάποιες οι οποίες ασχολούνται με ποντοπόρα, ψάχνω να ναυτολογηθώ ως τζόβενο/επίκουρος/χυτροκαθαριστής/καθαριστή μηχανής και ΟΤΙΔΙΠΟΤΕ άλλο. Τα περιθώρια στενεύουν επικίνδυνα καθώς το αργότερο αρχές Γενάρη πρέπει να έχω μπαρκάρει.

    Να όμως που τώρα ξεκιναεί το πρόβλημα καθώς εγώ ξοδεύω λεφτά χρόνο και χαλάω την ψυχολογία μου καθώς δεν μπορώ να μπαρκάρω ως γνωστών μου λενε θα σε παρουμε τηλεφωνο αν προκύψει κάτι και τα κλασικά την ίδια στιγμή που άλλα παιδιά από τα σωστικά με ένα τηλεφωνάκι στον γνωστό τους σε μια μέρα έχουν ναυτολογηθεί ήδη. Εγώ το κυνηγάω τόσο καιρό και δεν βγάζω άκρη... Αιώνια Ελλάς δυστυχώς αυτό είναι το σύστημα και αυτή η ζωή.

    Και τώρα λοιπόν ζητώ τις συμβουλές σας τι μπορώ να κάνω ώστε να φτάσω ακόμα πιο κοντά στον στόχο μου ;
    Η απελπισία έχει φτάσει 9/10...
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  6. Προεπιλογή

    Δεν είμαι αρμόδιος να σχλολιάσω αλλά... νομίζω ότι έχεις ήδη απαντήσει στο ερώτημα.

  7. #287

    Προεπιλογή

    Που βρισκεται η απαντηση γιατι μαλλον δεν την καταλαβα..

  8. Προεπιλογή

    Μα το γράφεις: "Με ένα τηλεφωνάκι στον γνωστό τους". Το μεγαλύτερο ποσοστό προσλήψεων σε όλους τους κλάδους γίνεται με σύσταση γνωστού - φίλου - οικογένειας κλπ.

  9. #289
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    1.562

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από IgnArou Εμφάνιση μηνυμάτων
    με ένα τηλεφωνάκι στον γνωστό τους σε μια μέρα έχουν ναυτολογηθεί ήδη
    Που πας σε αυτή τη χώρα χωρίς ''γνωστό''
    ακούγεται τραγικό, ειρωνικό αλλά δυστυχώς σε αυτή τη χώρα ένα μεγάλο ποσοστό ότι χαρτί και να έχει αν δεν είναι πολύμπριζο δεν..

  10. #290

    Προεπιλογή

    Δυστυχώς αυτό το ρημάδι το τηλεφωνάκι θα μας φάει..το έψαξα όσο μπορούσα αλλά άκρη δεν βγαίνει δυστυχώς πρέπει να βρω άλλο τρόπο..

Σελίδα 29 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 1927282930 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας