Σελίδα 3 από 24 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 238

Θέμα: Σούπερ Ναϊάς [Εξπρές Άρης, Κρήτη-Super Naias, Express Aris, Kriti, Argo, Green Arrow]

  1. #21
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από stanley Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη αλλά νομίζω ότι είναι απόγευμα, γιατί συνήθως ο ήλιος δύει στη Δραπετσώνα.
    σωστα............

  2. #22
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    East Med
    Μηνύματα
    1.091

    Προεπιλογή Αθηνιός, 1998

    Το αγαπημένο Super Naias στον Αθηνιό το 1998

    Super_Naias.jpg

    Copyright - Πηγη
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Haddock : 09-04-2008 στις 19:32
    [B][COLOR="RoyalBlue"][I][U][URL="http://img132.imageshack.us/img132/6466/elliios1972sig.jpg"]Κυκλαδίτικο Ξαραθύμιο[/URL][/U][/I][/COLOR][/B]

  3. #23
    Εγγραφή
    May 2006
    Μηνύματα
    611

    Προεπιλογή !

    απο το αρχειο μου....

    SUPERNAIAS (2).jpg

  4. #24
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Σαντορινη-Ν.Σμυρνη
    Μηνύματα
    1.419

    Προεπιλογή

    Προσθετω και εγω μια απο το αρχειο μου με το Σουπερ Ναιας τον Αυγουστο του 98 στην εξοδο του απο Σαντορινη.



    Τον ιδιο μηνα εξω απο τη Ναξο


  5. #25
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή "Super Nαϊάς"

    Ένα πλοίο που θα μπορούσε ακόμα να προσφέρει πολλά, αν δεν είχε την ατυχία να πέσει σε χέρια άναυτων.
    Τεράστιo γκαράζ, πολλές καμπίνες, άνετοι χώροι.
    Δεν ήταν ούτε ο "Ποσειδώνας", ούτε ο "Απόλλωνας", αλλά και αυτό πρόσφερε πολλά με τη σειρά του στα χρόνια που ταξίδεψε είτε ως "Κρήτη" για την ΑΝΕΚ, είτε ως "Super Ναϊάς" για τον Αντ. Αγαπητό.
    Ωε "Εξπρές ¶ρης" δεν το συζητάμε, διότι μάλλον τους περίσσευε και κάπως έτσι του συμπεριφέρθησαν.
    Ταξιδέψαμε πολλές φορές για Σαντορίνη και το ταξίδι ήταν απόλαυση.
    Εδώ στο όμορφο έτος 1999.

    Στον καλούς φίλους marsant, pariano, paroskayak και scoufgian.

    To Super Naias.jpg

  6. #26
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Roi κατ αρχην ,σ ευχαριστω πολυ ,για την υπεροχη φωτο που μας αφιερωσες.Κατα δευτερον ,θα ηθελα να πω ,οτι μεσα σε λιγες γραμμες ,καταφερες και εδωσες ,ολες τις ομορφιες ,που ειχε ,αυτο το πλοιο.Συμφωνω κι εγω ,οτι αδικα το χασαμε ,αλλα ευτυχως ,που υπαρχουν τετοιες ομορφες φωτο ,και αναπωλουμε το παρελθον........

  7. #27
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή Ψηφιακό Μουσείο της Ελληνικής Ακτοπλοΐας

    Φίλε μου νιώθω ότι είμαστε πολύ τυχεροί που βρεθήκαμε όλοι μαζί εδώ.
    Είτε έχουμε συναντηθεί από κοντά, είτε όχι ακόμα, νιώθουμε σαν να συμμετέχουμε από κοινού σε μια όμορφη προσπάθεια.

    Με αυτό το πλοίο είχαμε την τύχη να ταξιδέψουμε πολλές φορές και να έχουμε κρατήσει όμορφες αναμνήσεις από αυτά τα ταξίδια.
    Με χαρά θα τις μοιραστούμε.
    Μάλιστα, η κορυφαία στιγμή ήταν όταν περάσαμε σ' αυτό κοντά στις 30 τόσες ώρες, λόγω απαγορευτικού που μας κράτησε στη Σύρα.
    Ανεβαίναμε από Σαντορίνη (Καθαρά Δευτέρα του '98), αλλά λόγω καιρού πιάσαμε και παραμείναμε στη Σύρα.

    Δημοσιογράφος μεγάλης εφημερίδας που μπήκε και είδε το forum το χαρακτήρισε ως ένα είδος ψηφιακού μουσείου της ακτοπλοΐας.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Roi Baudoin : 04-07-2008 στις 19:50

  8. #28
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Σαντορινη-Ν.Σμυρνη
    Μηνύματα
    1.419

    Προεπιλογή

    Να εισαι καλα φιλε Roi Bauoin σε ευχαριστω πολυ!Εκτος απο τις φωτογραφιες απου ειναι πανεμορφες και αυτα που γραφεις ειναι ποιημα!:wink:

  9. #29

    Προεπιλογή

    Το αγαπημένο μου πλοίο ως ΚΡΗΤΗ της ΑΝΕΚ.
    Ητάν το πρώτο πλοίο που μπήκα στην ζωή μου και ταξίδεψα για Χανιά για να πάω να με βαφτίσουν. Το ερωτεύτικα απο την πρώτη στιγμή που άρχισα να καταλαβαίνω και να αποτιπώνω μνήμες. Θυμάμαι πιτσιρικάς που καθόμουν με τις ώρες και χάζευα απο τα μπροστινά παράθυρα της καμπινάς (είχε νομίζω 3 ή 4 μπροστινές LUX με θέα την πλώρη) το πέλαγος και κοίταγα πότε θα φανούν τα πρώτα φώτα της Κρήτης. Φοβερό καράβι. Για μένα ηταν και θα είναι ΤΟ Βαπόρι(καθαρά προσωπική άποψη)

  10. #30

    Προεπιλογή

    Ως supernaias στον Πειραιά.........

Σελίδα 3 από 24 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας