Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31 έως 40 από 51

Θέμα: Flaps και άλλα εξαρτήματα...

  1. #31
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Μηνύματα
    563

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από GREGO Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....εγω παντως
    κανω τη κοτα........................

    Εύγε! Είναι σημαντικό μετά την αρχική γνώση να συνειδητοποιείς την άγνοιά σου αντί να αυτοβαυκαλίζεσαι για την γνώση σου....

    :shock: Σόρυ παιδιά, έχει χαλάσει το αιρκοντίσιον εδώ και μου την έχει βαρέσει :shock:

    Συνήθως δεν λέω τέτοια....
    Ο Παρωπιδισμός είναι μια ασθένεια όπου η αντίληψη περιορίζεται από την άγνοια, διαστρεβλώνεται από τα συμφέροντα και πολλαπλασιάζεται όταν ο εγκέφαλος είναι λιγότερο δραστήριος απ' τον εγωισμό. [I]"Τρυποκάρυδος/Still Life with Woodpecker"[/I]

  2. #32
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Μηνύματα
    563

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από GREGO Εμφάνιση μηνυμάτων
    .....δεν παω μακρια ...........αραδα αραδα................
    ετσι να περναει η ωρα μπανιο, λιγο ψαρεμα .....και κοντα.....
    και κατω παντα απο 3 βγαινω ......
    Παρεμπιπτόντως: στα παράλια πιο συχνά, κυκλοφορούν ΔΥΤΕΣ!!

    Αν δεις σημαδούρα, 50 (αν όχι 100) ΜΕΤΡΑ ΜΑΚΡΙΑ:

    προσέχουμε την άγκυρα, και δεν υπολογίζουμε οτι θα μας δει πριν αναδυθεί, γιατί:

    Αν κάνει ελεύθερη, ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΕΡΑ
    Αν κάνει αυτόνομη, μπορεί απλά να ξεχαστεί ή να κάνει ΑΝΑΔΥΣΗ ΚΙΝΔΥΝΟΥ

    Να μην τους κάνουμε επικίνδυνη ανάδυση...

    Και αν τους φερθείς όμορφα, μπορεί να και να σε βοηθήσουν.
    Ο Παρωπιδισμός είναι μια ασθένεια όπου η αντίληψη περιορίζεται από την άγνοια, διαστρεβλώνεται από τα συμφέροντα και πολλαπλασιάζεται όταν ο εγκέφαλος είναι λιγότερο δραστήριος απ' τον εγωισμό. [I]"Τρυποκάρυδος/Still Life with Woodpecker"[/I]

  3. #33
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Crazy Waterland
    Μηνύματα
    186

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Kyriakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρεμπιπτόντως: στα παράλια πιο συχνά, κυκλοφορούν ΔΥΤΕΣ!!

    Αν δεις σημαδούρα, 50 (αν όχι 100) ΜΕΤΡΑ ΜΑΚΡΙΑ:

    ...
    Το κακό είναι ότι πολλοί βουτάνε χωρίς σημαδούρα (συχνό φαινόμενο στην δικιά μου "γειτονιά)

  4. #34

    Προεπιλογή ...

    στη γειτονια μου οι περισσοτεροι βουτανε χωρις τιποτα στα χρονια
    που βγαινω για ψαρεμα(με μια βαρκα με 15αρα)
    ναχω δει 2-3 σημαδουρες παραπανω οχι .....και δεν κανω πλακα

  5. #35
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Μηνύματα
    563

    Προεπιλογή

    Και άλλοι ρίχνουν άγκυρα δίπλα στην σημαδούρα, να πετύχουν κάνα κεφάλι (όχι κέφαλο), ή την έχουν στα μεσόνερα και πάνε....

    α) Η σημαδούρα μπορεί λόγω κυματισμού να μην φαίνεται συνέχεια
    β) ΔΕΝ είναι εύκολο και κάνεις κατάδυση με σημαδούρα γι' αυτό πολλοί την δένουν κοντά στην ακτή.
    γ) Το οτι βουτάνε (κάκιστα) χωρίς σημαδούρα, δεν σημαίνει οτι πρέπει να τους φάμε....

    Το νου σας! Να μην μπλέξουμε τζάμπα λόγω βλακείας, όποιου και αν είναι αυτή. Το τίμημα για όλους είναι πολύ μεγάλο για να πεις "ας πρόσεχε". και άντε πες εσύ στην μάνα-πατέρα-αδελφή, "αφού ήταν βλάκας και δεν είχε σημαδούρα!"
    Ο Παρωπιδισμός είναι μια ασθένεια όπου η αντίληψη περιορίζεται από την άγνοια, διαστρεβλώνεται από τα συμφέροντα και πολλαπλασιάζεται όταν ο εγκέφαλος είναι λιγότερο δραστήριος απ' τον εγωισμό. [I]"Τρυποκάρυδος/Still Life with Woodpecker"[/I]

  6. #36

    Προεπιλογή .....

    Εχω δει να σκαει στην επιφανεια ψαροντουφεκας στα 2μιλια περιπου
    απο την ακτη κι ανατριχιασα ,,,και για σημαδουρα ουτε αστειο.....:shock:

  7. #37
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Υπάρχουν και ναύαρχοι που δεν ξέρουν τι είναι η τσαμαδούρα ,και έρχονται γιαλό για να δουν τι είναι αυτό που επιπλέει .Περιττό να σας πω, πως περπάτησα σαν τον Χριστό ,όταν τον είδα να έρχεται προς τα πάνω μου με ολο τον δρομο!!!

  8. #38
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Μηνύματα
    563

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από GREGO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω δει να σκαει στην επιφανεια ψαροντουφεκας στα 2μιλια περιπου
    απο την ακτη κι ανατριχιασα ,,,και για σημαδουρα ουτε αστειο.....:shock:
    ,

    Βέβαια, δύο μίλια από την ακτή, μπορεί να υπάρχει ένας υπέροχος ύφαλος....


    ....και αν δεν ήταν ψαροντουφεκάς, αλλά φώκια? ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ!

    Είναι σαν να κατεβαίνεις με το αυτοκίνητο, και να ανοίξει το καπάκι να βγει εργάτης από τον υπόνομο!!
    Ο Παρωπιδισμός είναι μια ασθένεια όπου η αντίληψη περιορίζεται από την άγνοια, διαστρεβλώνεται από τα συμφέροντα και πολλαπλασιάζεται όταν ο εγκέφαλος είναι λιγότερο δραστήριος απ' τον εγωισμό. [I]"Τρυποκάρυδος/Still Life with Woodpecker"[/I]

  9. #39
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Μηνύματα
    563

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mastrokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν και ναύαρχοι που δεν ξέρουν τι είναι η τσαμαδούρα ,και έρχονται γιαλό για να δουν τι είναι αυτό που επιπλέει .Περιττό να σας πω, πως περπάτησα σαν τον Χριστό ,όταν τον είδα να έρχεται προς τα πάνω μου με ολο τον δρομο!!!
    Γιατί όχι? αφού έχει βάλει και κόφτη για το σκοινάκι σου, να μην μπλέξει στη προπέλα του....

    κράνος δεν φορούσες?
    Ο Παρωπιδισμός είναι μια ασθένεια όπου η αντίληψη περιορίζεται από την άγνοια, διαστρεβλώνεται από τα συμφέροντα και πολλαπλασιάζεται όταν ο εγκέφαλος είναι λιγότερο δραστήριος απ' τον εγωισμό. [I]"Τρυποκάρυδος/Still Life with Woodpecker"[/I]

  10. #40
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Μηνύματα
    563

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από GiorgosS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πιο ωραίο το έχω δει με canadair της ΠΑ που βούταγε να πάρει νερό στο Ξυλόκαστρο και έτρεχαν όλοι πανικόβλητοι να φύγουν από τη μέση.
    Λέω : Πως πάει έτσι αυτός ο μ.....ς ;
    Εκ των υστέρων έμαθα ότι δε δίνουν λογαριασμό σε κανέναν για το που, πως και πότε θα κάτσουν για νερό και εκείνοι αποφασίζουν τι θα κάνουν και ας υπάρχουν απο κάτω άλλοι που δίνουν οδηγίες. Μπούρδες οδηγίες δηλαδή, απλά τρέχουν σα παλαβοί να βγάλουν το κόσμο από την μέση.
    Ψαροντουφεκάδες, βάρκες, βαρκούλες, φουσκωτά, σωσίβια, μπρατσάκια κ.ο.κ. τρέχουν και δε φτάνουν.
    Και μετά λέτε για δύτες και τσαμαδούρες !
    Εμείς με αυτά παίζουμε προς το παρόν, σημαδούρες και βαρκούλες, εκτός και αν κάποιος εδώ μέσα πετάει και Canadair
    Ο Παρωπιδισμός είναι μια ασθένεια όπου η αντίληψη περιορίζεται από την άγνοια, διαστρεβλώνεται από τα συμφέροντα και πολλαπλασιάζεται όταν ο εγκέφαλος είναι λιγότερο δραστήριος απ' τον εγωισμό. [I]"Τρυποκάρυδος/Still Life with Woodpecker"[/I]

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας