Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 41 έως 50 από 51

Θέμα: Flaps και άλλα εξαρτήματα...

  1. #41
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Μηνύματα
    563

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από GiorgosS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα να τα φτιάξουν τα αιρκοντίσιον Kyriakos ;
    .....άστα.....:-(
    Ο Παρωπιδισμός είναι μια ασθένεια όπου η αντίληψη περιορίζεται από την άγνοια, διαστρεβλώνεται από τα συμφέροντα και πολλαπλασιάζεται όταν ο εγκέφαλος είναι λιγότερο δραστήριος απ' τον εγωισμό. [I]"Τρυποκάρυδος/Still Life with Woodpecker"[/I]

  2. #42

    Προεπιλογή !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    =GiorgosS;Το πιο ωραίο το έχω δει με canadair της ΠΑ που βούταγε να πάρει νερό στο Ξυλόκαστρο και έτρεχαν όλοι πανικόβλητοι να φύγουν από τη μέση.



    μα νομιζω εχει συμβει να αρπαξει ψαροντουφεκα....το πυροσβεστικο
    διορθοστε με αν κανω λαθος....

  3. #43
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Crazy Waterland
    Μηνύματα
    186

    Προεπιλογή

    Ναι ειχε γινει αυτο

  4. #44
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Μηνύματα
    563

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από GREGO Εμφάνιση μηνυμάτων
    =GiorgosS;Το πιο ωραίο το έχω δει με canadair της ΠΑ που βούταγε να πάρει νερό στο Ξυλόκαστρο και έτρεχαν όλοι πανικόβλητοι να φύγουν από τη μέση.



    μα νομιζω εχει συμβει να αρπαξει ψαροντουφεκα....το πυροσβεστικο
    διορθοστε με αν κανω λαθος....
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από caterina75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ειχε γινει αυτο
    This myth is busted......

    Αυτή η φήμη κυκλοφορούσε σε πολλές χώρες.
    Από αντίστοιχη συζήτηση σε άλλο Φόρουμ, η κατάληξη ήταν οτι εφόσον οι εισαγωγές νερού των canadair έχουν γρίλιες, που δεν χωράει να περάσει άνθρωπος = πολύ λογικό, μπαρούφες έλεγαν...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kyriakos : 21-08-2007 στις 11:00
    Ο Παρωπιδισμός είναι μια ασθένεια όπου η αντίληψη περιορίζεται από την άγνοια, διαστρεβλώνεται από τα συμφέροντα και πολλαπλασιάζεται όταν ο εγκέφαλος είναι λιγότερο δραστήριος απ' τον εγωισμό. [I]"Τρυποκάρυδος/Still Life with Woodpecker"[/I]

  5. #45

    Προεπιλογή !!!

    οπως επισης εχει συμβει εργαζομενος που φορτονε βαλιτσες
    σε αεροπλανο της ολυμπιακης να κλεισει η πορτα και να ταψιδεψει
    για 1ωρα νομιζω χωρις να παθει τιποτα......καλο εεεεεεεεεεεεε......:shock:

  6. #46
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Crazy Waterland
    Μηνύματα
    186

    Προεπιλογή

    Είχε γίνει είδηση πριν από χρόνια στα κανάλια: ότι σε κάποια κατάσβεση (στην Ελλάδα) είχε βρεθεί ένας δύτης καμμένος στο δάσος, και έλεγαν ότι τον "τράβηξε" το canadair.

  7. #47
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Μηνύματα
    563

    Προεπιλογή

    Από την άλλη, αν βλέπεις οτι κατεβαίνει αεροπλάνο, δεν θα φύγεις από την μέση, να πας παραλία?

    Συγνώμη, αλλά αν περιμένω οτι θα με δει, θα στρίψει και από τον οπτικό έλεγχο που έκανα στο 1΄λεπτό είμαι σίγουρος οτι είναι εντάξει το αεροπλάνο και δεν θα καρφωθεί στο κατάρτι μου, το καλύτερο που έχω να κάνω είναι να αυξήσω την ασφάλεια ζωής....

    Επειδή έχω δει και έχω δράσει ως καπετάνιος σε σκάφος σε περίπτωση αποφυγής δύσκολης κατάστασης (αγενέστατα - σιγά μην κάτσω να μιλήσω κιόλας) δείχνω κατανόηση. ΕΓΩ θα κάνω πέρα - όπως μπορώ, προς την ακτή και προς σημείο που μάλλον θα αποφύγει το αεροπλάνο π.χ. απότομο γκρεμό.

    Αλλά επίσης δεν πιστεύω οτι βουτάνε χύμα στο κύμα, αλλά ξέρουν τι να προσέξουν και τα όρια ελιγμών. Βέβαια αν πουν οτι αυτοί προσέχουν θα βγουν όλα τα πλεούμενα να δουν από κοντά.....
    Ο Παρωπιδισμός είναι μια ασθένεια όπου η αντίληψη περιορίζεται από την άγνοια, διαστρεβλώνεται από τα συμφέροντα και πολλαπλασιάζεται όταν ο εγκέφαλος είναι λιγότερο δραστήριος απ' τον εγωισμό. [I]"Τρυποκάρυδος/Still Life with Woodpecker"[/I]

  8. #48
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Πειραιας-Jinhae Κορέα
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    Λίγο δύσκολο, αφού πρώτον το νερο το παίρνει με αντλίες και δέυτερον όπως είπώθηκε παραπάνω έχει γρίλιες στις αναροφήσεις.

  9. #49
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Μηνύματα
    563

    Προεπιλογή

    Ποιο είναι το δύσκολο?
    Ο Παρωπιδισμός είναι μια ασθένεια όπου η αντίληψη περιορίζεται από την άγνοια, διαστρεβλώνεται από τα συμφέροντα και πολλαπλασιάζεται όταν ο εγκέφαλος είναι λιγότερο δραστήριος απ' τον εγωισμό. [I]"Τρυποκάρυδος/Still Life with Woodpecker"[/I]

  10. #50
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Πειραιας-Jinhae Κορέα
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    Να περάσει ανθρώπινο σώμα σε δεξαμενή νερού ενός πυροσβεστικού αεροπλάνου.

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας