Σελίδα 8 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 678910 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 71 έως 80 από 116

Θέμα: Διαλύσεις πλοίων στην Ελλάδα (Ship breaking up in Greece)

  1. #71

    Προεπιλογή

    To ΔΗΜΗΤΡΑ Κ. , ανηκε στην Kyriakoulis Mediterranean, εξ ου και το Κ, και ειχε παρει φωτια στο Φλοισβο στην αρχη της σεζον του 1997.Καπου εχω φωτο και προσπεκτους και ηταν ενα μικρο κρουαζιεροπλοιο με καμπινες για περιπου 50 ατομα, κατι σαν της VARIETY CRUISES σημερα και δεν ηταν <ημερισιο>.Μετα την φωτια στον φλοισβο μαλλον θα πηγε στα αμπελακια οπως λεει ο QAM

  2. #72

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BEN BRUCE Εμφάνιση μηνυμάτων
    To ΔΗΜΗΤΡΑ Κ. , ανηκε στην Kyriakoulis Mediterranean, εξ ου και το Κ, και ειχε παρει φωτια στο Φλοισβο στην αρχη της σεζον του 1997.Καπου εχω φωτο και προσπεκτους και ηταν ενα μικρο κρουαζιεροπλοιο με καμπινες για περιπου 50 ατομα, κατι σαν της VARIETY CRUISES σημερα και δεν ηταν <ημερισιο>.Μετα την φωτια στον φλοισβο μαλλον θα πηγε στα αμπελακια οπως λεει ο QAM
    Φίλε Ben αναφέρθηκα στο ΣΚΟΠΕΛΟΣ ΣΤΑΡ πρώην PACIFIC GOLD όχι το ΔΗΜΗΤΡΑ Κ. Για το ΔΗΜΗΤΡΑ Κ. πέρα από το ότι μου είναι γνώριμο οπτικά δεν γνωρίζω κάτι.

  3. #73

    Προεπιλογή

    Αυτη την στιγμη η μονη φωτο του DEMETRA K. , ετσι γραφεται, και την ειχα τραβηξει το 1996 λιγο πριν την φωτια..

    film (160).jpg

    .....καπου θα το εχω και ολοκληρο αλλα πρεπει να το βρω

  4. #74

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BEN BRUCE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτη την στιγμη η μονη φωτο του DEMETRA K. , ετσι γραφεται, και την ειχα τραβηξει το 1996 λιγο πριν την φωτια..

    film (160).jpg

    .....καπου θα το εχω και ολοκληρο αλλα πρεπει να το βρω
    Τώρα θυμήθηκα ότι το είχαν στις βραδυνές ειδήσεις και τις εφημερίδες της επομένης ημέρας.

  5. #75

    Προεπιλογή

    Δύο "δελφίνια" στο διαλυτήριο δίπλα στην γερμανική σκάλα στο Πέραμα, ενώ η διάλυση του ενός έχει αρχίσει. Μακρινή η απόσταση (από θάλασσα η φωτό) και δεν διακρίνονται ονόματα, νομίζω όμως ότι στο ένα από τα δύο ψιλοφαίνεται το όνομα ΑΙΟΛΟΣ.

    IMG_0066.jpg
    Πέραμα - 17/09/2015

  6. #76
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    πετραλωνα
    Μηνύματα
    2.121

    Προεπιλογή

    Γιώργο με το ΑΝΕΜΟΣ ξεκίνησαν τη διάλυση.

    ΑΝΕΜΟΣ 15-9-2015.jpg

    15-9-2015.

  7. #77
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Αρα πρέπει να μιλάμε για αυτά τα δύο που τα είχα φωτογραφήσει στις 13/11/2010 (αν δεν κάνω λάθος ...μπορεί να είναι και το 2007) στο ναυπηγείο Σαλαμίς όταν τα ετοίμαζαν .....μάλλον για να δουλέψουν Θεσαλλονίκη. Φαίνετε τελείωσε .....η θητεία τους.

    ΔΕΛΦΙΝΙ-12.jpg

  8. #78

    Προεπιλογή

    Παίδες ευχαριστώ για την συνδρομή σας στην αναγνώριση. Γειά σου Παντέλο με το ατέλειωτο και τρομερό αρχείο σου !!!

  9. #79
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    224

    Προεπιλογή

    Πολύ λυπήρό για μένα το θέαμα (όπως άλλωστε και οι περισσότερες διαλύσεις) ιδίως για το συγκεκριμένο σκαρί, που ανέκαθεν μου άρεσε πολύ γενικότερα και πιο πολύ από τα ρώσικα υδροπτέρυγα ειδικότερα. Μου άρεσε και μου αρέσει δε τόσο πολύ, που πιτσιρικάς όταν τα έβλεπα (Ceres) έλεγα πως, μεγαλώνοντας και αν γίνω πλούσιος, θα αγοράσω ένα τέτοιο, θα το μετατρέψω σε γιώτ/πλωτό σπίτι και θα το έχω να κάνω τις βόλτες μου στο Αιγαίο. Άσε που είχα τσαντιστεί αφάνταστα, όταν στούκαρε ένα από αυτά (δε θυμάμαι το νούμερο) στην έξω μεριά του λιμενοβραχίωνα της Ζέας, λόγω ομίχλης και στην (ομολογουμένως πολύ πρόχειρη) επισκευή του είχαν κάνει ελαφρώς πεπλατυσμένη την πλώρη. Δυστυχώς, μεγάλωσα, πλούσιος δεν έγινα και αυτά τα κακόμοιρα πάνε για καρφίτσες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Blitz-X : 20-09-2015 στις 04:03

  10. #80

    Προεπιλογή

    Δύο μεγάλα παλιά αλιευτικά, τα ΚΑΠ. ΠΑΝΤΕΛΗΣ και ΑΓΙΑ ΚΥΡΙΑΚΗ βρίσκονται δεμένα αυτές τις ημέρες μπροστά από το ναυπηγείο Φραντζή του Περάματος. Και τα δύο υπό διάλυση, και μάλιστα όπως μπορούμε να διακρίνουμε στις φωτό, στο ΚΑΠ. ΠΑΝΤΕΛΗΣ έχει ήδη ξεκινήσει εμφανώς η διαδικασία.

    IMG_0261.jpg__IMG_0265.jpg__IMG_0271.jpg
    Πέραμα - 31/10/2015

    Όπως μου είπε ο ίδιος ο Γιώργος Φραντζής, μετά από αυτά τα δύο θα ακολουθήσουν και άλλα αλιευτικά πλοία.

Σελίδα 8 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 678910 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας