Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 70

Θέμα: Εκπαίδευση - Iδιωτική ναυτιλιακή (ΙΕΚ, Κέντρα Ελ Σπουδών κτλ.)

  1. #21
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    12

    Προεπιλογή Μεταπτυχιακό απο Liverpool John Moores University

    Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όσους και οσες γιορτάζουν σήμερα (όπως και εγώ).
    Μια καλή πρόταση για μεταπτυχιακό στα ναυτιλιακά είναι το MSc Maritime Operations του LJMU, το οποίο διεξάγεται στην Ελλάδα σε συνεργασία με το CITY university of Seattle.Επίσης υπάρχει και το MSc Maritime Technical Operations.Επειδη έχω κάνει αίτηση και γνωρίζω μερικά πράγματα, όποιος ενδιαφέρεται μπορει να μου στείλει p.m. Και πάλι χρονια πολλά
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ngous : 22-12-2007 στις 13:49

  2. #22
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.592

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΓιωργοςΒα Εμφάνιση μηνυμάτων
    spoudazw nautiliaka sto bca glufadas...gia peretero plhrofories mporeite na mou steilete messege sto profile mou.Eyxaristw.
    Το σημαντικοτερο στο BCA ειναι (ή ηταν) οτι οι σπουδες γινονται σε πρακτικο επιπεδο. Οι ομαδικες εργασιες και παρουσιασεις, τα real case studies και γενικα η πρακτικη προσεγγιση των αντικειμενων σου δινουν σαφη εικονα για το πως λειτουργουν τα πραγματα. Φυσικα οπως σε καθε ειδος εκπαιδευσης, εξαρταται και απο τον φοιτητη το ποσα θα αποκομισει απο καθε αντικειμενο σπουδων.

  3. Προεπιλογή ΠΕΡΙ ΙΕΚ ΚΑΙ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΟΕΕΚ

    ΚΞΔΛΚΞΛΞΛΞ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΜΠΙΡΑΚΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ : 08-10-2008 στις 13:40

  4. #24

    Προεπιλογή

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΟΥ,

    ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΔΙΟΤΙ ΤΡΟΠΟΝ ΤΙΝΑ ΕΙΜΑΙ ΟΜΟΙΟΠΑΘΟΥΣΑ, ΔΕΝ ΣΠΟΥΔΑΣΑ ΣΤΟ ΠΑΠΕΙ ΟΤΑΝ ΕΠΡΕΠΕ. (ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΝΑΥΤΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ) ΕΝ ΤΕΛΕΙ ΣΠΟΥΔΑΣΑ ΤΡΕΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΑΠΟΚΤΩΝΤΑΣ ΕΝΑ BACHELOR, ΕΠΕΙΤΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΕ ΕΝΑ -ΑΣ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΑΠΕΙ Η ΕΚΦΡΑΣΗ- ΒΟΙΔΟΣΧΟΛΗ ΙΕΚ ΓΙΑ ΝΑ ΣΠΟΥΔΑΣΩ 'ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ ΚΑΙ ΣΚΑΦΩΝ ΑΝΑΨΥΧΗΣ' ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΩ, ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΑ, ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΩΝ ΙΕΚ ΣΤΟ ΠΛΕΙΣΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΟ, ΤΟ ΒΙΩΣΑ.
    ΕΤΣΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ Ή ΝΑ ΔΩΣΩ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΙ ΤΜΗΜΑ ΝΑΥΠΗΓΙΚΗΣ, ΠΡΑΓΜΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΔΙΟΤΙ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ Ή ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΣΕ ΠΑΝΕΠΙΣΤΙΜΙΟ ΑΓΓΛΙΑΣ...
    ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΚΑΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΕ ΚΟΥΡΑΣΑ, ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ. ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΝΑ ΚΟΠΙΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΠΕΙ.
    ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 33 ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ...

    ΝΑ ΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ.

  5. #25

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Posidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΟΥ,

    ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΔΙΟΤΙ ΤΡΟΠΟΝ ΤΙΝΑ ΕΙΜΑΙ ΟΜΟΙΟΠΑΘΟΥΣΑ, ΔΕΝ ΣΠΟΥΔΑΣΑ ΣΤΟ ΠΑΠΕΙ ΟΤΑΝ ΕΠΡΕΠΕ. (ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΝΑΥΤΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ) ΕΝ ΤΕΛΕΙ ΣΠΟΥΔΑΣΑ ΤΡΕΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΑΠΟΚΤΩΝΤΑΣ ΕΝΑ BACHELOR, ΕΠΕΙΤΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΕ ΕΝΑ -ΑΣ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΑΠΕΙ Η ΕΚΦΡΑΣΗ- ΒΟΙΔΟΣΧΟΛΗ ΙΕΚ ΓΙΑ ΝΑ ΣΠΟΥΔΑΣΩ 'ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ ΚΑΙ ΣΚΑΦΩΝ ΑΝΑΨΥΧΗΣ' ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΩ, ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΑ, ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΩΝ ΙΕΚ ΣΤΟ ΠΛΕΙΣΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΟ, ΤΟ ΒΙΩΣΑ.
    ΕΤΣΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ Ή ΝΑ ΔΩΣΩ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΙ ΤΜΗΜΑ ΝΑΥΠΗΓΙΚΗΣ, ΠΡΑΓΜΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΔΙΟΤΙ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ Ή ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΣΕ ΠΑΝΕΠΙΣΤΙΜΙΟ ΑΓΓΛΙΑΣ...
    ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΚΑΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΕ ΚΟΥΡΑΣΑ, ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ. ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΝΑ ΚΟΠΙΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΠΕΙ.
    ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 33 ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ...

    ΝΑ ΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ.

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΠΟΙΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΦΟΙΤΗΣΕΣ?

  6. #26
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    12

    Προεπιλογή Βιβλιογραφία από ΙΕΚ

    Καλησπέρα. Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω ποια βιβλία χρησιμοποιουνται απο τα ΙΕΚ για την ειδικότητα "Ειδικός Ναυτιλιακής Κατεύθυνσης"? Ευχαριστώ

  7. #27

    Προεπιλογή

    1.Ναυτιλιακή Οικονομική και Πολιτική 2.Aρχές Δικαίου 3.Ναυτικό Δίκαιο 4.Επιβατηγός Ναυτιλία 5.Δίκαιο της Θάλασσας 6.Ναυλώσεις - Αγοραπωλησίες 7.Οργάνωση και Διοίκηση Ναυτιλιακών Επιχειρήσεων 8.Ναυτασφάλιση Τεχνολογία Καυσίμων 9.Διεθνείς Εμπορικές Σχέσεις 10.Τεχνική Ναυτιλιακών Εργασιών 11.Προστασία Θαλάσσιου Περιβάλλοντος 12.Αρχές Δικαίου 13.Ναυτιλιακή Λογιστική 14.Οργάνωση Γραφείου - Αποθήκη - Αρχείο 15.Πτυχιακή Εργασία 16.Aγγλικά 17.Γαλλικά
    18.Η/Υ
    ΑΥΤΑ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΙΕΚ ΑΚΜΗ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Thanassis___ : 26-01-2008 στις 17:39

  8. #28
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    12

    Προεπιλογή

    Φίλε Thanassis ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου αλλά δεν ζητάω ακριβώς αυτό. Αυτο που ψάχνω είναι τα βιβλία (οι τίτλοι τους) πάνω στα οποία διδάσκουν τα ΙΕΚ και όχι οι ενότητες. Ξέρω ότι μπορεί κάποιος να πει ότι κάθε ΙΕΚ ίσως να έχει διαφορετικά αλλά απ`όσο ξέρω οι ενότητες είναι ίδιες βάσει του ΟΕΕΚ όποτε δεν νομίζω πως υπαρχουν εναλλακτικά βιβλία για κάθε ενότητα.

  9. #29

    Exclamation

    Παιδιά τα της ΑΚΜΟ πρόκεινται για ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΑ σεμινάρια και για ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ γνώσεων. Όχι ιδιωτική ναυτιλιακή σχολή.. ΙΕΚ, Κέντρο ελ. σπουδών ή κάτι τέτοιο.....

    Έφτιαξα ξεχωριστό thread γιατί νόμισα πως είναι το σωστότερο αλλά αν πρέπει να ενταχθεί κάπου, ισως θα ήταν καλύτερο να μπει στα σεμινάρια.

    Διευκρινίζω απλά για να μην μπερδευτεί ο κόσμος...Ίσως να μην ήμουν σαφής και εγώ...

  10. #30
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    thanks Nik
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας