Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 51 έως 60 από 70

Θέμα: Εκπαίδευση - Iδιωτική ναυτιλιακή (ΙΕΚ, Κέντρα Ελ Σπουδών κτλ.)

  1. #51

    Προεπιλογή SBE COLLEGE

    Re paidia ti gnwmh exete gia to sygekrimeno kolegio??? Kserei kapoios na mou pei? Giati oi apopseis poikiloun!!!

  2. #52

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από evoiotis21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Re paidia ti gnwmh exete gia to sygekrimeno kolegio??? Kserei kapoios na mou pei? Giati oi apopseis poikiloun!!!

    Δεν νομίζω πως υπάρχει μια αντικειμενική άποψη.. απλά ο καθένας θα σου πει την γνώμη του, τα σχόλιά του ... οπότε είναι κάπως δύσκολο να καταλήξεις και να πεις "ναι είναι καλό όχι είναι χάλια..."
    [I]I am the Queen of the Sea [/I]

  3. #53

    Προεπιλογή

    Μήπως ξέρει κανείς τι χρειάζεται για να γίνει κανείς πλοιοσυνοδός και αν χρειάζεται το ναυτικό φυλλάδιο;;;;

  4. #54
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή question

    καλησπερα σε ολους.ειμαι 23 κ πριν λιγο τελειωσα διοικηση επιχειρησεων στην ασοεε κ ενδιαφερομαι να κανω κατι σχετικο με τη θαλασσα κ τα καραβια που τοσο με ελκυουν, σαν μαγνητης!ασχετο θα ποπυν αρκετοι,ισως να μην εχουν κ αδικο.σκεφτομουν λοιπον τα ναυτιλιακα μιας κ συνδιαζουν οικονομικα με τα πλοια!επισης,ενα αλλο σοβαρο θεμα που αφορα εμενα ειναι το οτι ειμαι ατομο με ειδικες αναγκες,χ΄΄ρήσιμοποιω αμαξιδιο(λεω να του βαλω πανια!χχχ πλακα κνω)για τη μεταφοιρα μ κ ως γνωστον ή Ελλαδα δεν ειναι η καταλληλοτερη χωρα για ατομα σαν κ μενα|(οσον αφορα τη μετακινηση κ οχι μονο).ηθελα να ρωτησω εαν καποιος μπορει κ θελει να με συμβουλεψει.σκεφτομουν καποιο μεταπτπυχιακο,ισως στο ΠΑ.ΠΕΙ,αλλα νομιζω τα μεταπτυχιακα θελουν καθημερινη κ υποχρεωτικη παρακολουθηση.για μενα ειναι λιγο δουσκολο μιας κ το σπιτι μ ειναι στηνν πεντελη.ευχαριστω που επιμεινατε μεχρι τελους!
    οποιαδηποτε αποψη ειναι δεκτη

  5. #55
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    peiraias
    Μηνύματα
    10

    Προεπιλογή Βοήθεια σε θέμα κολλέγιου..

    Παιδιά έχω τελειώσει ένα ιεκ ναυτιλιακα και ψαχνώ να βρω εvα κολλέγιο για να συνεχίσω της σπουδές μου, μπορεί να με βοηθήσει κάποιος ώστε να μου προτείνη κανα καλό ιδιωτικό κολλέγιο?

  6. #56
    Εγγραφή
    Oct 2005
    Μηνύματα
    645

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από st. elmo fire Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα σε ολους.ειμαι 23 κ πριν λιγο τελειωσα διοικηση επιχειρησεων στην ασοεε κ ενδιαφερομαι να κανω κατι σχετικο με τη θαλασσα κ τα καραβια που τοσο με ελκυουν, σαν μαγνητης!ασχετο θα ποπυν αρκετοι,ισως να μην εχουν κ αδικο.σκεφτομουν λοιπον τα ναυτιλιακα μιας κ συνδιαζουν οικονομικα με τα πλοια!επισης,ενα αλλο σοβαρο θεμα που αφορα εμενα ειναι το οτι ειμαι ατομο με ειδικες αναγκες,χ΄΄ρήσιμοποιω αμαξιδιο(λεω να του βαλω πανια!χχχ πλακα κνω)για τη μεταφοιρα μ κ ως γνωστον ή Ελλαδα δεν ειναι η καταλληλοτερη χωρα για ατομα σαν κ μενα|(οσον αφορα τη μετακινηση κ οχι μονο).ηθελα να ρωτησω εαν καποιος μπορει κ θελει να με συμβουλεψει.σκεφτομουν καποιο μεταπτπυχιακο,ισως στο ΠΑ.ΠΕΙ,αλλα νομιζω τα μεταπτυχιακα θελουν καθημερινη κ υποχρεωτικη παρακολουθηση.για μενα ειναι λιγο δουσκολο μιας κ το σπιτι μ ειναι στηνν πεντελη.ευχαριστω που επιμεινατε μεχρι τελους!
    οποιαδηποτε αποψη ειναι δεκτη
    Θα σου πρότεινα, αν αντέχεις οικονομικά, να κάνεις ένα μεταπτυχιακό στο εξωτερικό.
    Εξάλλου εκεί οι συνθήκες είναι συνήθως πολύ πιο φιλικές για αμεα ειδικά αν συγκρίνουμε με το κτήριο της ασοεε την οποία γνωρίζω πολύ καλά και ξέρω πόσο "φιλική" είναι αν θα ήθελες π.χ. να πας στην βιβλιοθήκη ή στο τμήμα των περιοδικών..!
    Αν ψάξεις στο φόρουμ θα δεις αρκετές πληροφορίες. Πάντως για αρχή ρίξε μια ματιά στα εξής:
    http://www.wmu.se/AcademicPrograms/M...0/Default.aspx
    http://www.maritimeeconomics.com/mc_general.htm
    http://www.cass.city.ac.uk/masters/c...stf/index.html

    Ειναι και τα τρια καλά, αν και λίγο... ακριβά!
    Το ότι έχεις τελείωσει την ασοεε πείστεψέ με δεν είναι είναι καθόλου άσχετο! Για την ακρίβεια μπορεί στην πορεία να διαπιστώσεις ακριβώς το αντίθετο...
    Εξάλλου και από τυπική απόψη να το δεις, στην ασοεε από όσο έχω υπόψη μου κάνατε π.χ. και λίγο ναυτικό δίκαιο. ;-)
    Τί κατεύθυνση είχες πάρει στο ΟΔΕ;
    Ρίξε μια λεπτομερή ματιά στα λίνκ που παράθεσα και τα ξαναλέμε και ό,τι απορία έχεις μην διστάσεις να την εκφράσεις.

    Εχε υπόψη οτι υπάρχουν επιλογές για εξ αποστάσεως εκπαίδευση.
    Και απ' του τυφώνες και αν γλιτώσεις,
    στην στενομυαλία των στεριανών θε να πελαγώσεις...

  7. #57

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από foibos7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά έχω τελειώσει ένα ιεκ ναυτιλιακα και ψαχνώ να βρω εvα κολλέγιο για να συνεχίσω της σπουδές μου, μπορεί να με βοηθήσει κάποιος ώστε να μου προτείνη κανα καλό ιδιωτικό κολλέγιο?
    Απο κολλεγια δεν εχεις και πολλες επιλογες στην Ελλαδα. Θα σου προτεινα να δεις το bca,εχω ακουσει καλα λογια. Εγω ετοιμαζομαι να ξεκινησω το μεταπτυχιακο του προγραμμα αλλα πριν απο αυτο, παρακολουθησα ενα summer seminar στο sbe. Η αποψη μου για το κολλεγιο αυτο δεν ειναι η καλυτερη. Πολυ χυμα πραγματα και η ανοργανωσια στο μεγαλειο της. Χωρια που πλεον δεν συνεργαζεται με το John's Moore University. Αν εχεις συγκεκριμενες αποριες,feel free to ask.

  8. #58

    Προεπιλογή ICS Institute of Chartered Shipbrokers

    Geia sas! Tha ithela polu na matho an ksereis kaneis kati giaythn thn sxolh?

  9. #59
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    202

    Προεπιλογή 1ο Ι.Ε.Κ ΠΕΙΡΑΙΑ

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΟΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΝΕ ΦΕΤΟΣ, ΣΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΕΠΑΛ Γ΄ΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ,ΣΤΑ ΕΣΠΕΡΙΝΑ Δ' ΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΣΑ ΤΕΛΙΩΣΑΝΕ ΠΕΡΥΣΙ ,ΜΕ ΓΝΩΣΕΙΣ ΑΓΓΛΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗ ΕΧΟΝΤΕΣ.ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΤΟΥ ΙΕΚ ''ΕΙΔΙΚΟΣ ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ ΤΟΥ Γ΄ΕΞΑΜΗΝΟΥ .ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΟΥΝ ΑΜΕΣΑ ΣΤΟ 1ο ΙΕΚ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ ΣΤΗΝ ΟΔΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ 95 ΣΤΑ ΚΑΜΙΝΙΑ ,ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΜΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΤΟΣ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ 2010-2011,ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΤΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΕΣ ΩΡΕΣ 2104827660/2104827367.

  10. #60
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    rio,patra
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή

    Γνωριζει καποιος αν υπαρχει περιπτωση να λειτουργει ιδιωτικη σχολη εμποροπλοιαρχων στην ελλαδα η εστω σε αγγλοφωνη χωρα στο εξωτερικο?Εχω εδω και 1 μηνα σχεδον που ψαχνω στο google αλλα δν εχω βρει τιποτα ακομα.

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας