Βlue Horizon
Η γραμμή Πάτρα-Ηγουμενίτσα-Μπάρι είχε την τιμή να εξυπηρετηθεί από το πλοίο ως αντικαταστάτης των κόκκινων που είχαν αναλάβει τη γραμμή...
Το ταξίδι μας ξεκινάει από την Πάτρα όπου ο Γαλαζίος Ορίζοντας αναχωρεί από το λιμάνι τις 18:00 με προορισμό την Ηγουμενίτσα.
DSC_0579.jpg
Η υποδοχή ζεστή και φιλόξενη όπως σε όλα τα πλοία της εταιρίας.
Συννεχίζουμε παραλλάσοντας το φανάρι της νηράς στη Λευκάδα.
Στις 12:00 βρισκόμαστε στην Ηγουμενίτσα..
Την επόμενη μέρα 10:00 το πλοίο φτάνει στο λιμάνι του Μπάρι....
DSC_0263.jpgDSC_0265.jpgDSC_0266.jpg
Την ίδια μέρα 21:00 το πλοίο αναχωρεί από το Μπάρι
DSC_0365.jpg
Μέσω Ηγουμενίτας φτάνει στην Πάτρα την επόμενη 14:00.
Ωραίο ταξίδεμα και παρόλο το γεμάτο γραίγο 7άρι το πλοίο δεν ένιωσε τον καιρό.....