Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 4 από 4

Θέμα: Κλίση πλοίου

  1. #1
    Εγγραφή
    Mar 2013
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    10

    Προεπιλογή Κλίση πλοίου

    Καλησπέρα,έχω φτιάξει ένα πλοίο αλλά όταν το βάζω να κάνει στροφή στο Vehicle Simulator,αυτό πέρνει κλίση και βυθίζεται,μήπως πρέπει να αλλάξω κάτι στο φάκελο του πλοίου και αν ναί, τι πρέπει να αλλάξω για να μην περνει τη κλίση ; Ευχαριστώ

  2. #2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ouranos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,έχω φτιάξει ένα πλοίο αλλά όταν το βάζω να κάνει στροφή στο Vehicle Simulator,αυτό πέρνει κλίση και βυθίζεται,μήπως πρέπει να αλλάξω κάτι στο φάκελο του πλοίου και αν ναί, τι πρέπει να αλλάξω για να μην περνει τη κλίση ; Ευχαριστώ
    Καλησπέρα,

    Κατ' αρχάς κοίταξε από πιο πλοίο πήρες το vehicle.cfg και αν από το πλοίο που το πήρες δουλεύει κανονικά. Αν δουλεύει κοίταξε αν έχεις κάνει κάτι λάθος στο sketch up, κυρίως με τους άξονες..

  3. #3
    Εγγραφή
    Mar 2013
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    10

    Προεπιλογή

    Έχω και άλλη μια ερώτηση, γίνεται να εισάγω πλοίο -κατασκευασμένο στο sketch up - στο rhino; και αν ναι, πρέπει να υποστεί κάποια ειδική επεξεργασία για να παίξει στο vehicle sim. Ευχαριστώ και συγγνώμη εάν γίνομαι κουραστικός. Έχω καλό σκοπό.

  4. #4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ouranos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω και άλλη μια ερώτηση, γίνεται να εισάγω πλοίο -κατασκευασμένο στο sketch up - στο rhino; και αν ναι, πρέπει να υποστεί κάποια ειδική επεξεργασία για να παίξει στο vehicle sim. Ευχαριστώ και συγγνώμη εάν γίνομαι κουραστικός. Έχω καλό σκοπό.
    Μιας και πριν κάτι μήνες είχα δουλέψει αρκετά ένα project μου πάνω στο Rhino, δεν είναι εύκολο να εισάγεις μια κατασκευή από sketch up σε rhino, έως ακατόρθωτο. Επίσης έχει ένα μεγάλο βαθμό δυσκολίας, η εύρεση κάποιου/-ων comverters έτσι ώστε να μετατρέψεις το project που έχεις φτιάξει με το Rhino σε αρχείο .x, έτσι ώστε να παίζει στο παιχνίδι.

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας