Σελίδα 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 41 έως 50 από 68

Θέμα: Γραμμή Πειραιάς - Σαρωνικός

  1. #41
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Μηνύματα
    597

    Προεπιλογή

    πλεον το εισητηριο για αιγινα πηγε στα 10Ε και απο την nova και απο τη hellenic.να δουμε και τον αγ.νεκταριο οταν θα ξεκινησει ποσο θα το παει!

  2. #42

    Προεπιλογή

    ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ & ΤΟΝ ΕΜΠΕΔΟΚΛΗ ΣΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΕΒΟΥΝ ΟΙ ΤΙΜΕΣ..........
    Φιλοτίτισσά μου,γίνε ποιά δικιά μου κι από τα όνειρα μου μην μου φύγεις πιά..Μια μικρή από το Φιλότι που δεν είναι ότι κι ότι μου έχει κάψει την καρδιά μου και θα τρελαθώ....

  3. #43
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Βόλος, Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.003

    Προεπιλογή

    Επιτελους και ευτυχως! Παντως just a hint μου φαινεται πως το "Αγιος Νεκταριος" θα πηγαινει με 10ε. και θα βγαλει προσφορα με 8ε. σε καποια δρομολογια..
    Παντως με βαση το post του superferry 2 παραπάνω, οσο περισσοτερα τοσο καλυτερα.
    Αρκει και η νεα εταιρια να εχει καποιο cash flow ωστε να μπορει να ανταπεξελθει λιγο τον ανταγωνισμο.

  4. #44
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Εν πλω!
    Μηνύματα
    3.094

    Προεπιλογή

    Μετά την αποχώρηση του Ποσειδών Ελλάς απ' τη γραμμή λόγω συντήρησης, παρατηρώ ότι έως και 28/2 δεν θα προσεγγίσει συμβατικό πλοίο στο Αγκίστρι!!! Και ρωτώ, αν είναι δυνατόν! Δηλαδή αν είναι αναγκαία η μεταφορά ενός οχήματος, η τροφοδοσία του νησιού, η μεταφορά των καυσίμων, πως γίνονται;; Με τα δελφινάκια;; Η hsw δεν έπρεπε να έχει φροντίσει ώστε να υπάρξει κάποια υποτυπώδης αντικάτασταση!

    Ξέρεις κανείς αν έχει μπει τοπική παντόφλα για το δρομολόγιο Αγκίστρι - Αίγινα - Αγκίστρι;;;;

  5. #45
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Εγώ απορώ πώς και δεν έχουν βάλει καμια καλή αμφίπλωρη παντόφλα. Απο ταχύτητα τα ίδια θα είναι, χωρητικότητα μεγαλύτερη και φυσικά περισσότερο οικονομική. Εξάλου λίγες μέρες ο Σαρωνικός βγάζει απαγορευτικό...

  6. #46
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    290

    Προεπιλογή

    Δε ξερω για τις νεες παντοφλες αλλα οταν υπηρχαν οι παλιες εβγαζε συχνα απαγορευτικο και ταξιδευαν μονο τα κλειστου τυπου.
    Κατι επισης εκνευριστικο στη γραμμη ειναι οτι πχ την παρασκευη εχει πληθος δρομολογιων κολλητα ανα μια ωρα, αλλα ολα μεχρι τις 6 το απογευμα. Δηλαδη καποιος που σχολαει απο τη δουλεια του στις 6, δε προλαβαινει να παρει το πλοιο ή εστω ενα f/d. Χαρακτηριστικα να πω οτι εχει γυρω στις 4 τον Νεκταριο, στις 5 Απολλων και 6 Φοιβο. Πιστευω οτι θα βολευε το τελευταιο δρομολογιο να παει λιγο παραπισω. Δε ξερω την αποψη σας, αλλα εγω το ακουω απο πολλους οι οποιοι αναγκαζονται να φυγουν Σαββατο πρωι γιατι δεν προλαβαινουν τα απογευματινα της Παρασκευης.

  7. #47
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    980

    Προεπιλογή

    Σημερα σε συζητηση που ειχα με καποιον κυριο..επεμενε πως εχει γινει αγονη η γραμμη....παροτι ακουστηκε και αυτο το σεναριο...δε νομιζω πως εγινε ??

  8. #48
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Μηνύματα
    597

    Προεπιλογή

    Η ΓΡΑΜΜΗ ΤΗΣ ΑΙΓΙΝΑΣ ΘΕΛΕΙ 2 ΠΛΟΙΑ ΣΑΝ ΤΟ ΩΚΥΡΡΟΗ ΩΣΤΕ Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ Ή Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΠΕΤΣΕΣ!!!

  9. #49
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Εν πλω!
    Μηνύματα
    3.094

    Προεπιλογή

    Δύσκολα θα ξαναδούμε συμβατικά πλοία να κατηφορίζουν στα πιο νότια νησιά του Σαρωνικού, καθώς η διακίνηση ιχ αυτοκινήτων σε Ύδρα και Σπέτσες είναι αρκετά περιορισμένη, ενώ οι αρκετές ώρες πλου που χρειάζεται ένας ταξιδιώτης από και προς Πειραιά τον αναγκάζει να επιλέγει τα πιο γρήγορα δελφίνια κι άλλα ταχύπλοα σκάφη. Επίσης, η Ύδρα έχει το πρόβλημα της πρυμνοδέτησης. Κι όλα αυτά δεν τα λέω εγώ, αλλά ο Λεφάκης, ο οποίος προσπάθησε να μείνει στη γραμμή, όμως δεν τα κατάφερε. Επίσης, μην ξεχνάμε ότι όλοι οι παίχτες στη γραμμή του Σαρωνικού έχουν επικεντρώσει το ενδιαφέρον τους στο φιλέτο που ονομάζται Αίγινα κι έτσι δεν πολυνοίαζονται για τα άλλα νησιά, ιδιαίτερα δε για εκείνα που έχουν και τη λύση της οδικής μετακίνησης (Πόρος, Μέθανα). Πάντως ναι, χρειάζονται πλοία σαν τον Εμπεδοκλή και το Ωκυρρόη τα οποία είναι πιο οικονομικά και ιδανικά για δύσκολα λιμάνια τα οποία έχουν τελευταία ερημώσει (Αγκίστρι, Σουβάλα) απ' την πολιτική που ασκούν οι εταιρείες του χώρου!!!

  10. #50
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    980

    Προεπιλογή

    Ειδικοτερα τον Εμπεδοκλη!! το Ωκυρροη θελει δουλεια για να κανει τετοιο πλου!!Μακαρι..καλυτερα να γυρισουμε στις παντοφλες..παρα να μην υπαρχουν πλοια!

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας