Σελίδα 3 από 17 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 162

Θέμα: Πυρκαγιά στο Νήσος Μύκονος

  1. #21

    Προεπιλογή

    Φωτιά εκδηλώθηκε πριν από λίγη ώρα στο πλοίο Νήσος Μύκονος που βρίσκεται εν πλω μεταξύ της Ικαρίας και της Σάμου. Η φωτιά εκδηλώθηκε στη τζιμινιέρα του πλοίου και το πλήρωμα μετέφερε τους 288 επιβάτες στους σταθμούς συγκέντρωσης της πρώτης θέσης. Πληροφορίες μέσα από το πλοίο αναφέρουν ότι η κατάσταση προς το παρον δεν εμπνέει ανησυχία ενώ παραπλέοντα σκάφη προσεγγίζουν το πλοίο μεταξύ των οποίων και μεγάλο σκάφος του νιμενικού στο οποίο επιβαίνει και ο λιμενάρχης της Σάμου.Το πλοίο σήμερα εκτελεί το πρώτο του δρομολόγιο σύνδεσης των νησιών της Σάμου και της Ικαρίας με τον Πειραιά.

    era-aegean.gr

  2. #22

    Προεπιλογή

    παιδια οσοι αναφερεστε στο σχολιο μου...εννοειται πως πρωτα κοιταμε τους ανθρωπους που παλευουν με την φωτια!! και εγω θελω να τελειωσει αυτο το μαρτυριο που περνουν οι επιβατες και το πληρωμα!! παντως η φωτια ακουγεται πως ειναι στο μηχανοστασιο!!!

  3. #23
    Εγγραφή
    Dec 2012
    Περιοχή
    flying in a blue dream...
    Μηνύματα
    100

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από bsdelos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχως το μεγαλυτερο ημεροπλοιο (μαζι με την δηλαρα φυσικα :P :P) ξεκιναει για αλλη μια φορα με το αριστερο!!! επλιζω να μην υπαρξει κατι χειροτερο αλλα και παλι μια βδομαδουλα στην δεξαμενη (μπορει και δυο)θα μεινει!! Αρα η blue star βγαινει κερδισμενη για ακομα μια φορα!!
    υ.γ:παντως 248 επιβατες δεν ειναι λιγοι αλλα δεν ειναι και πολλοι...Μηπως ξερει κανενας τι κινηση ειχε το ιθακη??
    Συγνωμη φιλε μου,αλλα το σχολιο σου ειναι τουλαχιστον αποτυχημενο,ειδικα σαν πρωτο σχολιο στο φορουμ.Ελπιζω μοναχα να μην ειναι κατευθυνομενο.

  4. #24

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από fredy13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνωμη φιλε μου,αλλα το σχολιο σου ειναι τουλαχιστον αποτυχημενο,ειδικα σαν πρωτο σχολιο στο φορουμ.Ελπιζω μοναχα να μην ειναι κατευθυνομενο.
    εννοειται πως δεν ειναι κατευθυνομενο...ειμαι καραβολατρης απο την γεννηση μου και δεν θα αλλαξει αυτο!!κανενα αλλο νεο υπαρχει??πως εξελισσεται η κατασβεση μηπως?η ΕΡΤ πριν από λίγο είπε οτι το πλοιο ειναι ακυβέρνητο,καθώς και οι δυο μηχανές είναι εκτός λειτουργίας.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bsdelos : 14-06-2013 στις 16:43

  5. #25
    Εγγραφή
    Mar 2013
    Μηνύματα
    564

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από bsdelos Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια οσοι αναφερεστε στο σχολιο μου...εννοειται πως πρωτα κοιταμε τους ανθρωπους που παλευουν με την φωτια!! και εγω θελω να τελειωσει αυτο το μαρτυριο που περνουν οι επιβατες και το πληρωμα!! παντως η φωτια ακουγεται πως ειναι στο μηχανοστασιο!!!
    Δε το σώζεις..... Άστο....

  6. #26

    Προεπιλογή

    Μαθαίνω απο μέσα οτι η ειδοποιηση ανέφερε για φωτιά στη τσιμινιέρα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη anant : 14-06-2013 στις 16:53

  7. #27
    Εγγραφή
    Mar 2013
    Μηνύματα
    564

    Προεπιλογή

    Καπετάνιος του "Νήσος Μύκονος": Ελεγχόμενη η κατάστασηΌπως μας ενημέρωσε το λιμενικό, στην επικοινωνία που είχε ο καπετάνιος του "Νήσος Μύκονος" με τον θάλαμο επιχειρήσεων του υπουργείου Ναυτιλίας τόνισε ότι η κατάσταση είναι ελεγχόμενη. Να σημειωθεί ότι οι επιβάτες έχουν φορέσει σωσίβια.

  8. #28

    Προεπιλογή

    Αυτο που θέλω να αναφέρω αν και δεν ειναι καταληλη η ωρα, ειναι οτι ευτυχώς για τους Σαμιωτες οτι έτυχε,έτυχε σε ενα σύγχρονο πλοίο.

  9. #29
    Εγγραφή
    Mar 2013
    Μηνύματα
    564

    Προεπιλογή

    «Η Hellenic Seaways ανακοινώνει ότι κατά τη διάρκεια του δρομολογίου του πλοίου της Νήσος Μύκονος προς Σάμο, εκδηλώθηκε πυρκαγιά στην τσιμινιέρα του πλοίου», αναφέρει σε ανακοίνωσή της η Hellenic Seaways και προσθέτει:
    «Η πυρκαγιά έχει τεθεί υπό έλεγχο από τα μέλη του πληρώματος. Στο πλοίο επιβαίνουν 174 επιβάτες με προορισμό το Καρλόβασι και 37 Ι.Χ. Οι επιβάτες και τα μέλη του πληρώματος είναι καλά στην υγεία τους».

  10. #30
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Αυτο θελουμε ολοι ! Να ειναι ολοι καλα !!!
    Όσοι από μας είναι ναυτικοί , καταλαβαίνουν το τράβηγματου πληρώματος αυτές τις ώρες !
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mastrokostas : 14-06-2013 στις 16:56

Σελίδα 3 από 17 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας