Σελίδα 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 103

Θέμα: Transcaribe I [Πρωτοπόρος VII]

  1. #21
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    πετραλωνα
    Μηνύματα
    2.121

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    21/08/2014
    Πρόοδος των εργασιών κατασκευής του ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ VII, στο ναυπηγείο Κουρή στην Αμαλιάπολη Μαγνησίας.

    Συνημμένο Αρχείο 158800__Συνημμένο Αρχείο 158798__Συνημμένο Αρχείο 158799
    Αποκλείεται να είναι σε 6 μήνες έτυμο !!!!!!!!

  2. #22

    Προεπιλογή

    Φίλε Λεωνίδα δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Είπα εγώ (ή κάποιος άλλος) ότι θα είναι έτοιμο σε έξι μήνες ???

    Αλλά μιας και το ανέφερες, δεν βλέπω τον λόγο να μην μπορεί να είναι έτοιμο σε έξι μήνες. Αν θέλουν να το τελειώσουν, όχι σε έξι μήνες, και σε τρεις μήνες μπορεί να είναι έτοιμο. Μην ξεχνάς ότι οι φωτογραφίες μου στις οποίες παρέπεμψες, έχουν τραβηχτεί πριν δύο μήνες, και δεν γνωρίζουμε πόσο ακόμα έχει προχωρήσει η κατασκευή.

  3. #23
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    πετραλωνα
    Μηνύματα
    2.121

    Προεπιλογή

    Γιώργο ο φίλος Γλύφα έγραψε στο Πρωτοπόρος VI ότι σε 6 μήνες θα είναι έτοιμο, εγώ από δική μου σκέψη δεν θα είναι έτοιμο.(Γιώργο μόνο της φωτογραφίες έδειξα )

  4. #24

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από leo85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιώργο ο φίλος Γλύφα έγραψε στο Πρωτοπόρος VI ότι σε 6 μήνες θα είναι έτοιμο, εγώ από δική μου σκέψη δεν θα είναι έτοιμο.(Γιώργο μόνο της φωτογραφίες έδειξα )
    ναι φιλε μου εγω ειπα οτι σε εξι μηνες θα ειναι ετοιμο...θα δουμε αν πεσω εξω.....εγω τοσο το υπολογιζω...........

  5. #25

    Προεπιλογή

    να δουμε και που εχουν φτασει οι εργασιες του πρωτοπορου vιι10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg

  6. #26

    Προεπιλογή

    Για ποια γραμμή προορίζεται?

  7. #27
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Λίμνη Ευβοίας
    Μηνύματα
    356

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Marios97 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ποια γραμμή προορίζεται?
    Προς το παρον αγνωστο...Παρ'ολ'αυτα φουντωνουν τελευταια οι φημες που το θελουν να αντικαθηστα το προσφατως αναχωρησαν Πρωτοπορος VI στην γραμμη Αιδηψός - Αρκίτσα...Ωστόσο πρέπει να σημειωσουμε ο,τι όπου και αν σκεφτονται οι πλοιοκτητες του να το δρομολογησουν μπορουν να το κάνουν πατωντας παν στον νομο που αναφερει ο,τι καθε νεοναυπηγηθεν καραβι μπορει να παρει εγκριση δρομολόγησης κατα την πρώτη του δρομολογηση σε όποια γραμμη θελήσει...

  8. #28

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από FONIADAKIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωστόσο πρέπει να σημειωσουμε ο,τι όπου και αν σκεφτονται οι πλοιοκτητες του να το δρομολογησουν μπορουν να το κάνουν πατωντας παν στον νομο που αναφερει ο,τι καθε νεοναυπηγηθεν καραβι μπορει να παρει εγκριση δρομολόγησης κατα την πρώτη του δρομολογηση σε όποια γραμμη θελήσει...
    Αν πράγματι ισχύει αυτό (δεν το αμφισβητώ) τότε το πιό λογικό και το πιό πιθανό είναι να δρομολογήσουν το VII απ' ευθείας στην γραμμή της Σαλαμίνας που έχει .....παντεσπάνι όλο τον χρόνο (όπως είχε γίνει και με το ΩΚΥΡΡΟΗ που μπήκε στη Σαλαμίνα αμέσως μετά την ναυπήγηση του). Για ποιόν λόγο να το βάλουν στην Αιδηψό όπου από 22/05/2015 είναι ούτως ή άλλως δηλωμένο το ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ VI και να χάσουν έτσι την δυνατότητα που τους δίνει ο νόμος να έχουν μόνιμα και σταθερά (όλο τον χρόνο) ένα τουλάχιστον πλοίο στην χρυσοφόρο και ...πολυπόθητη Σαλαμίνα ???

  9. #29
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Λίμνη Ευβοίας
    Μηνύματα
    356

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν πράγματι ισχύει αυτό (δεν το αμφισβητώ) τότε το πιό λογικό και το πιό πιθανό είναι να δρομολογήσουν το VII απ' ευθείας στην γραμμή της Σαλαμίνας που έχει .....παντεσπάνι όλο τον χρόνο (όπως είχε γίνει και με το ΩΚΥΡΡΟΗ που μπήκε στη Σαλαμίνα αμέσως μετά την ναυπήγηση του). Για ποιόν λόγο να το βάλουν στην Αιδηψό όπου από 22/05/2015 είναι ούτως ή άλλως δηλωμένο το ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ VI και να χάσουν έτσι την δυνατότητα που τους δίνει ο νόμος να έχουν μόνιμα και σταθερά (όλο τον χρόνο) ένα τουλάχιστον πλοίο στην χρυσοφόρο και ...πολυπόθητη Σαλαμίνα ???
    Για να πω την αληθεια μου δεν το ξερα οτι ήταν ξανά δηλωμένο για το Μάη το Πρωτοπόρος VI...οπότε μου ακούγεται πολύ λογικό το σκεπτικό σου....

  10. #30
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    ΕΝ ΠΛΩ
    Μηνύματα
    84

    Προεπιλογή Κατασκευή

    Παράλληλα με τον αγιασμό του "'Ανασσα" στο ναυπηγείο των αδερφών Κουρή, είχα την ευκαιρία να τραβήξω μερικές φώτο από τον "Πρωτοπόρο VII" για τους φίλους του ναυτιλία.
    Σύμφωνα με πληροφορίες το πλοίο αναμένεται να κάνει το πρώτο του "μπάνιο" μετά το Πάσχα..

    prot.jpgproto.jpgprotop.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SteliosK : 09-01-2015 στις 21:41 Αιτία: εισαγωγή συνδέσμου Άνασσα

Σελίδα 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας