Σελίδα 13 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 3111213141523 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 121 έως 130 από 264

Θέμα: ΑΕGEAN REGATTA

  1. #121
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Κυπρος
    Μηνύματα
    65

    Προεπιλογή @catman

    Παίρνω πασα απο τον φίλο catman όσο αφορά τις συσκευες εντοπισμού και πραγματικα προσπάθησα να το πνιξω αλλα δεν το καταφερα και ετσι θα το μοιραστω μαζί σας.
    Στις πρώτες ρεγκάτες, οπου λανθασμενα δινοταν σε όλα τα σκαφη μια αρκετα γενναιώδορη επιδότηση, ητανε συνηθες θεαμα να ερχονται σκάφη σαν τροχοσπιτα (ή καλυτερα τροχοσπιτα μεταμφιεσμένα σε σκάφη) και ενώ εμείς βολοδέρναμε στις γνωστές μπουνάστες, αυτοι τερμάτιζαν κατα το απογευματάκι, δενανε στα λιμάνια πρώτη μούρη και εμείς ξυναμε το κεφάλι μας πως τα καταφέρνανε αυτοί όλοι.Εαν είχανε συσκευη εντοπισμού, θα επεφτε το γέλιο της αρκούδας (35αρι σκάφος 20ετίας σε μπουνάτσα να πηγαίνει 6 μίλια, και μάλιστα καρφί στον τερματισμό χωρίς καν υποψία τακ).Ευτυχώς, οταν κοπηκε η επιδότηση, αυτοι εριξαν μαυρη πετρα πίσω τους.
    Μηπως πρεπει να κάνουμε και ένα αφιέρωμα για τα αξιοπροσεκτα ή και παραξενα της ρεγκάτας?

  2. #122
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Κυπρος
    Μηνύματα
    65

    Προεπιλογή @cataman

    Σορρυ για το catman. Εβλεπα χθες τα παρατράγουδα της Πανιας, σε στιγμες ατελείωτης βαρεμάρας και παρασυρθηκα.

  3. #123
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από cataman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστούμε Leo για την ενημέρωση.

    Πιστεύω μιας και δεν θα υπάρχει το telematrix στην ρεγκάτα σύμφωνα με την ενημέρωση απο τον φίλο abraxas και τον ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, ο φίλος συλβέστρος να μας ενημερώνει συχνά με τα δρόμενα του αγώνα όσον αφορά το κομμάτι της Ικαρίας.
    Ο ίδιος (sylver23) συνηθήζει να λέει: θα πω τώρα την κακία μου.....
    Σειρά μου να πώ και εγώ την δικιά μου, τώρα που λείπει. Αν κρίνω από την ώρα που έλαβα το SMS, πρέπει να αναστρέψουμε την υφήλιο να γίνει μέρα η νύχτα... ο νοών νοείτο....
    Ετεροχρονισμένα κάποια νέα θα έχουμε...

  4. #124
    Εγγραφή
    Mar 2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.059

    Προεπιλογή

    Οσον αφορα τους Λειψους θα εχουμε εμεις φωτογραφικο υλικο απλα απο μια διαφορετικη οπτικη γωνια...(εννοω εντος σκαφους-αλλα πολυ κοντα στα υπολοιπα)

    Ιρεν...το εχουμε κλεισει το σπα...οκ?

    Τα πληρωματα χρειαζονται καλη ξεκουραση!! Πανω απο ολα!!!
    Η ζωή είναι ωραία!!!!

  5. #125
    Εγγραφή
    Mar 2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.059

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από eliasaslan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με μεγάλη μου λύπη αναγκάζομαι να γράφω αυτό το μήνυμα... Δυστυχώς, ένα άλλο καραβολατρικό ταξίδι τυχαίνει να με φέρνει μακριά από την Λέρο στις 29 Αυγούστου όπου τα σκάφη θα βρίσκονται στους ακρητικούς Λειψούς.. Το ήθελα πάρα πολύ να βρίσκομαι παρών σε ένα ακόμη ιστιοπλοικό ραντεβού.. Σας ζητώ συγνώμη για υπόσχεση που δεν τηρήθηκε.. Το ρεπορτάζ αναβάλλεται για τον επόμενο αγώνα που θα έρθει από τα κοντινά νησιά.. :???:
    Δεν πειραααααζει.... Η διαθεση κ προθεση μετραει....ευχαριστουμε πολυ παντως
    Η ζωή είναι ωραία!!!!

  6. #126
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Βορ. Προάστεια
    Μηνύματα
    1.070

    Προεπιλογή

    Έχεις ΜΕΓΑΛΟ δίκιο φίλε abraxas όσον αφορά αυτό το σύστημα που βοηθάει για τα έγκυρα αποτελέσματα του αγώνα και καλά κάνεις και μοιράζεσε μαζί μας τον προβληματισμό και το παράπονο σου.
    Που ξέρεις ίσως κάποιος να ακούει.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από abraxas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σορρυ για το catman. Εβλεπα χθες τα παρατράγουδα της Πανιας, σε στιγμες ατελείωτης βαρεμάρας και παρασυρθηκα.
    Δέν πειράζει άνθρωποι είμαστε και λάθοι κάνουμε, δεν παρεξηγιέμαι.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Leo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ίδιος (sylver23) συνηθήζει να λέει: θα πω τώρα την κακία μου.....
    Σειρά μου να πώ και εγώ την δικιά μου, τώρα που λείπει. Αν κρίνω από την ώρα που έλαβα το SMS, πρέπει να αναστρέψουμε την υφήλιο να γίνει μέρα η νύχτα... ο νοών νοείτο....
    Ετεροχρονισμένα κάποια νέα θα έχουμε...
    Leo δεν θέλω κακίες!!! Όποτε και να λαμβάνουμε αυτά τα νέα απο τον συλβέρστρο είναι πάντα ευπρόσδεκτα.
    http://sailandunder.blogspot.gr/
    Sail and Under Adventures

  7. #127
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Βορ. Προάστεια
    Μηνύματα
    1.070

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από evridiki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσον αφορα τους Λειψους θα εχουμε εμεις φωτογραφικο υλικο απλα απο μια διαφορετικη οπτικη γωνια...(εννοω εντος σκαφους-αλλα πολυ κοντα στα υπολοιπα)

    Ιρεν...το εχουμε κλεισει το σπα...οκ?

    Τα πληρωματα χρειαζονται καλη ξεκουραση!! Πανω απο ολα!!!
    Ευχαρριστούμε εκ τον προτέρον evridiki για τις φωτογραφίες.

    Ακούω για spa στους καταρράκτες του Καρλοβασίου Σάμου και καταλαβαίνω ότι θα καλοπεράσετε.
    Σας κακομαθαίνουν βλέπω!!!!
    http://sailandunder.blogspot.gr/
    Sail and Under Adventures

  8. #128
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    Aθήνα
    Μηνύματα
    152

    Προεπιλογή

    Καλημερούδια σε όλους
    Μην ανησυχείτε για τα φωτογραφικά ρεπορτάζ ... θα βάλω και εγώ τα δυνατά μου από το ΝΕΦΕΛΗ (κάνει μπάμ από μακρυά Ευρυδίκη δεν είναι λευκό αλλά μπλέ σκούροοοο) !!
    Οσο για τα φυσικά SPA που είχα περιγράψει πέρσυ στον Abraxa με την κάθε λεπτομέρεια ίσως στη 1η σελίδα του κεφαλαίου αυτού, κανόνισα θα πάμε μεγάλη παρέα ... μετά το spa θα έχουμε λίγη ανάβαση για να φτάσουμε στη καντίνα με τρομερή θέα στο πέλαγος (εκεί δεν υπάρχει ρεύμα ... λειτουργεί με γεννήτρια).
    Αυριο θα βρίσκομαι στη Πάτμο και θα ανεβαίνουμεεεε ... δεν νομίζω να σε δώ καθοδόν .. φιλιά από Μαριρέν
    [B][I][SIZE=3][COLOR=blue]... [/COLOR][/SIZE][/I][/B][SIGPIC][/SIGPIC] [B][I][SIZE=3][COLOR=blue]καλές όρτσες ...[/COLOR][/SIZE][/I][/B]

    [URL="http://www.incredimail.com/app/?tag=emoticon_click_me&lang=12&version=5853821&setup_id=12000007&aff_id=102&addon=IncrediMail&id=95202&guid=AD4202F0-F54B-44A5-A8EE-064D52CB2D6D"]
    [/URL]

  9. #129
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    34.55.020Ν, 33.37.470Ε
    Μηνύματα
    383

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από blueseacat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυριο θα βρίσκομαι στη Πάτμο και θα ανεβαίνουμεεεε ... δεν νομίζω να σε δώ καθοδόν .. φιλιά από Μαριρέν
    Πάντως θα φάτε γερό πακέτο. Κεντρικό αιγαίο αλλά και στην Ικαρία έχει 6άρι, 7άρι και φορτώνει... Το σκάφος που θα λάβω μέρος 'ανηφόριζε' από Ρόδο (ερχόμενο από Κύπρο) και βρήκαν χοντρό καιρό στη πλώρη χθες.

    Από φωτογραφίες κάτι θα κάνουμε όλοι. Λίγη υπομονή όμως μέχρι την βδομάδα μετά τον αγώνα.
    Και τα μυαλά στα ρέλια.....

  10. #130
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Ενημέρωση απο τον Εύδηλο. Πηγή: Sylver23

    Περί τα 15 σκάφη βρίκονται ελλιμενιμένα σήμερα το το βράδυ στον Εύδηλο...
    μεταξύ αυτών οι δικοί μας:
    jerry p με τον ΔΟΝ ΚΙΧΩΤΗ
    blueseacat με την ΝΕΦΕΛΗ
    επίσης εκεί είναι και η ΑΕΛΛΑ και περιμένει την evridiki.

Σελίδα 13 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 3111213141523 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας