Σελίδα 6 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 4567816 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 51 έως 60 από 200

Θέμα: Sms Sagita [Osado Maru, Maria]

  1. #51
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Μηνύματα
    715

    Προεπιλογή

    Με το καλό να έρθει.Τώρα για τη χωρητικότητα του πλοίου άποψη μου ότι οι αδελφοί Στεφάνου γνωρίζουν ότι το ΣΦΙΙ κάποια στιγμή θα αποσυρθεί (δεν λέω τώρα) και ετοιμάζουν από τώρα που ευνοούν οι αγορές(με μετρητά της τσέπης και όχι τράπεζας) τον αντικαταστάτη.Απλά κατ εμέ!!!!!!

  2. #52
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.885

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από aprovatianos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλοριζικο και απο εμενα!!!!Τους αξιζουν πραγματικα τα καλυτερα,γιατι ειναι καλα παιδια,και οχι αυτο που θα περιμενες απο ανθρωπους αυτης της οικονομικης επιφανειας!! Παντα επιτυχιες και καλα κερδη απο το βαπορι!!
    Ακριβώς Μιχάλη μου, είναι πραγματικά καλά και- προπαντώς- πολύ απλά παιδιά, τηρουμένης της οικονομικής τους επιφάνειας.
    Καλορίζικο λοιπόν να είναι το βαπόρι, με το καλό να έρθει στην Ελλάδα και όλα να πάνε καλά με τη μετασκευή του. Είναι πάντα ωραίο να βλέπεις τέτοιες κινήσεις στην Ελλάδα της οικονομικής κρίσης...

  3. #53
    Εγγραφή
    Mar 2013
    Μηνύματα
    564

    Προεπιλογή

    Off topic:
    Να έχεις φάει καμιά φασολάδα και να πας για ύπνο στη τέταρτη φωτό.

  4. #54
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες του [email protected] η ονομασία του νεοτευκτου πλοίου θα επιλεχθεί κατόπιν δημόσιας ψηφοφορίας που θα τεθεί προς το κοινο,μέσα απο την ιστοσελίδα της εταιρείας www.goldenstarferries.gr.
    Αρχικά θα προταθούν υποψήφια ονόματα απο τα οποία η εταιρεία θα επιλέξει τέσσερα απο αυτα.
    Στη συνέχεια η εταιρεία θα θέσει στην διάθεση του κοινού την επιλογή του ονόματος του νεότευκτου πλοίου μέσω δημόσιας ψηφοφορίας που θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα της www.goldenstarferries.gr.
    Μια κίνηση που δείχνει την εμπιστοσύνη της εταιρείας προς το κοινό,που εδώ και 2 χρόνια την στηρίζει και εκτιμά τις υψηλές υπηρεσίες που συνεχίζει να προσφέρει,σε μια δύσκολη οικονομικά περίοδο που περνάει η χώρα μας και που εχει πλήξει ιδιαίτερα τον τομέα της Ακτοπλοΐας.
    Εμείς απο την πλευρά μας αυτο που ευχόμαστε είναι καλη επιτυχία προς την golden star ferries,καλά ταξίδια να έχει το νεότευκτο στολίδι της και ο Άγιος Νικόλαος να είναι πάντα προστάτης του.

  5. #55

    Προεπιλογή

    Ε, όχι και νεότευκτο! Το 2018 θα είναι 30 ετών! Τελοσπάντων καλοτάξιδο να είναι και ελπίζω να είμαι ανάμεσα στους πρώτους τυχερούς επιβάτες.

  6. #56
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Μηνύματα
    715

    Προεπιλογή

    Αν κατά μέσο όρο και υπό ευνοϊκές συνθήκες ένα βαπόρι είναι εκμεταλλεύσιμο στην Ελλάδα μέχρι τα 45 έτσι όπως έχουν πάει τα πράγματα, τότε μια 20ετία την έχει καθαρή.Μπορείς να το πεις και ''νεότευκτο''.

  7. #57

    Προεπιλογή όνομα

    σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες το πλοίο θα ονομαστεί ΑΓΙΑ ΕΛΕΝΗ Μ. ΑΝΔΡΟΥ.
    (λίγο χιούμορ δεν βλάπτει)

  8. #58
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.128

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Takerman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Off topic:
    Να έχεις φάει καμιά φασολάδα και να πας για ύπνο στη τέταρτη φωτό.
    Αυτό το γιαπωνέζικο "σύστημα" με τους κοιτώνες (dormitories) κ τα στρώματα κάτω είναι πολύ καλύτερο από τα αεροπορικά καθίσματα κ είναι απορίας άξιο πώς δεν έχει υιοθετηθεί στην Ευρώπη γενικά. Ειδικά γιά την Ελλάδα όμως επιτρέψτε μου να έχω τις αμφιβολίες μου εάν θα πετύχαινε. Με την καφρίλα που κυριαρχεί όλα θα ήταν μπάχαλο σε τέτοιο χώρο. Εδώ ο άλλος παίρνει καμπίνα,ξαπλώνει με τα παπούτσια κ τα σκουπίζει με την κουβέρτα...
    Εννοείται ότι όλα αυτά θα ξηλωθούν στην μετασκευή.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ : 11-10-2013 στις 12:16

  9. #59
    Εγγραφή
    Mar 2013
    Μηνύματα
    564

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το γιαπωνέζικο "σύστημα" με τους κοιτώνες (dormitories) κ τα στρώματα κάτω είναι πολύ καλύτερο από τα αεροπορικά καθίσματα κ είναι απορίας άξιο πώς δεν έχει υιοθετηθεί στην Ευρώπη γενικά. Ειδικά γιά την Ελλάδα όμως επιτρέψτε μου να έχω τις αμφιβολίες μου εάν θα πετύχαινε. Με την καφρίλα που κυριαρχεί όλα θα ήταν μπάχαλο σε τέτοιο χώρο. Εδώ ο άλλος παίρνει καμπίνα,ξαπλώνει με τα παπούτσια κ τα σκουπίζει με την κουβέρτα...
    Εννοείται ότι όλα αυτά θα ξηλωθούν στην μετασκευή.
    Πολύ καλύτερο σε "πολιτισμένα" κράτη. Όχι για εμάς. Από την άλλη και εφαρμόσιμο να ήταν, θα έχαναν έσοδα οι ναυτιλιακές από τις καμπίνες.

  10. #60
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.128

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Takerman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ καλύτερο σε "πολιτισμένα" κράτη. Όχι για εμάς. Από την άλλη και εφαρμόσιμο να ήταν, θα έχαναν έσοδα οι ναυτιλιακές από τις καμπίνες.
    Eίναι κ αυτό που λες γιά τις ναυτιλιακές. Από την άλλη ο Ιάπωνας πχ κοιτάζει να γλυτώσει έξοδα με την τοποθέτηση μηχανών πώλησης προμαγειρευμένου φαγητού άρα μειώνει το πλήρωμα.

Σελίδα 6 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 4567816 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας