Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Θα σας ενδιέφερε να παρακολουθήσετε σεμινάρια Ναυτικής Τέχνης ?

Ψήφισαν
102. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Ναι, για να δούμε...

    97 95,10%
  • Οχι, να μου λείπει.

    4 3,92%
  • Δεν έχω γνώμη, ο,τι πει η μάζα.

    1 0,98%
Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 66

Θέμα: ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ - ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ NAYTILIA.GR

  1. #11
    Εγγραφή
    Mar 2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.059

    Προεπιλογή

    Ο καθένας θα μπορούσε να προτείνει τι θα ήθελε να ακούσει ή τον ενδιαφέρει περισσότερο... Η βοήθεια είναι πολύ σημαντική για όλους μας.
    Το φόρουμ είναι ένας δίαυλος επικοινωνίας μεταξύ μας...Ολοι μας μπορούμε να κάνουμε πολλά αφού μας ενδιαφέρουν κοινά θέματα...Αρκεί να συμμετέχουμε ενεργά -όσο μπορούμε-.

  2. #12
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    878

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Παναγιώτης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η σκέψη είναι για ένα τρίωρο ή τετράωρο κάποιο απόγευμα καθημερινής όπου θα αναπτυχτούν 2~3 θέματα. Η ανάπτυξη των θεμάτων θα γίνεται με κάποια εισήγηση περίπου μισής ώρας και μετά εξάσκηση και επίλυση αποριών και συζήτηση - ανταλλαγή εμπειριών. Αν υπάρχει διαφορετική ιδέα το συζητάμε.
    Ενδεικτικά τα θέματα θα μπορούσαν να είναι:
    - Ναυτικοί χάρτες, πορείες, εύρεση θέσης, προσανατολισμός.
    - Προορισμοί κοντινοί και μακρινοί (ιδέες, ιδιαιτερότητες λιμανιών και διαδρομών, πηγές πληροφόρησης)
    - Σωστικά μέσα και αντιμετώπιση εκτάκτων καταστάσεων.
    - Ναυτικές επικοινωνίες (VHF, σήματα σημαιών, ηχητικά σήματα, κανόνες επικοινωνίας, σταθμοί κλήσης)

    Ποιά νομίζετε ότι θα ενδιέφεραν περισσότερο; Υπάρχει κάποια άλλη πρόταση;

    τα παραπανω θεματα προσωπικα τα βρισκω αρκετα ενδιαφεροντα.
    η ευτυχια ειναι αυτο που περιμενουμε να 'ρθει...

  3. #13
    Εγγραφή
    May 2007
    Περιοχή
    Κηφισιά,Αθήνα
    Μηνύματα
    74

    Προεπιλογή

    Κι εγώ μέσα...και για βοήθεια και για ενημέρωση.
    Ελπίζω να πέσει σε κενό χρόνο δικό μου.
    Και να μην είναι το μοναδικό.
    Θεωρώ ότι πολλά μέλη έχουν τις γνώσεις και την διάθεση να προσφέρουν
    σ'αυτό που λέγεται ενασχόληση με την θάλασσα.

  4. #14
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    44

    Προεπιλογή

    Ως μελος που ΔΕν εχει γνωσεις αλλα εχει φαει τον κοσμο (μεχρι να παω σε σχολη) να μαθω οσες περισσοτερες πληροφοριες. Φυσικα και θα ειμαι σε οποια εκδηλωση οργανωθει.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη evridiki : 13-09-2007 στις 09:34

  5. #15

    Προεπιλογή

    Να αρχίσουμε να το στήνουμε σιγά σιγά. Λοιπόν ας αρχίσουμε να προτείνουμε θεματολογία, ώστε να προχωρήσουμε αργότερα σε εισηγητές.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη evridiki : 13-09-2007 στις 09:35

  6. #16
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Τι θα λέγατε να ξεκινήσουμε απο τα σεμινάρια της Ιστιοπλοίας πρώτα, την πέμπτη νομίζω ότι είναι μια καλή ευκαιρεία να το συζητήσουμε απο κοντά .

  7. #17
    Εγγραφή
    Mar 2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.059

    Προεπιλογή

    Πιστευω Νικο αυτο θα γινει αφου ειναι ενα θεμα που αρεσει στους περισσοτερους...Τωρα φυσικα με το κρασακι και το φαγακι...ολοι μετα απο δουλεια και Πεμπτη βραδυ.....

    Για να δουμε.....

    Υ.Γ. Ειναι η πρωτη φορα που γινεται τετοια συναντηση. Και εννοω οχι απλος καφες.
    Η ζωή είναι ωραία!!!!

  8. #18

    Προεπιλογή

    Και για να θυμηθούμε τι είχε ειπωθέι στην προηγούμενη συνάντηση (δεν είχα έρθει αλλά μου τα μετέφεραν) είχε αποφασιστεί να γίνονται σεμινάρια σε στυλ "στορογγυλού τραπεζιού" δηλαδή να γίνονται με τη μορφή μιας συνάντησης όπου να συζητιέται ένα συγκεκριμένο θέμα και μέσα από τη συζήτηση και την ανταλλαγή γνώσεων και εμπειριών να γίνεται ανάπτυξη του θέματος. Γνώμη μου είναι ότι θα πρέπει να γίνεται μια ολιγόλεπτη εισήγηση από κάποιον στην αρχή για να ξεκινά η συζήτηση. Λοπόν για αρχή καλό θα είναι να δούμε ποιά θέματα ενδιαφέρουν και να δούμε αύριο ποιοί θα μπορούσαν να ετοιμάσουν εισηγήσεις και το πότε μπορέι να γίνει το πρώτο σεμινάριο.

  9. #19
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.592

    Προεπιλογή

    Καλα κανετε και ξεκινατε με την ιστιοπλοια, αλλα αυριο στη συναντηση αφου θα ερθουν και ατομα της ποντοπορου και της ακτοπλοιας καλο θα ηταν να συζητησουμε λιγο και για τα δικα μας θεματα σεμιναριων τι θα γινει.

    Θα γινουν 2 μικρα πηγαδακια για καποια ωρα (ή δυο μεγαλα βαθια πηγαδια), αλλα δεν πειραζει.

  10. #20
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    patra
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή

    Επειδή είμαι καινούριος στο Forum και επειδή μένω και μακρία απο Αθήνα Πειραιά μια και θα τα πείτε αύριο θα σας παρακαλούσα να βγαλετε και τα πρακτικά της συνάντησης να ενημερωθούμε και εμείς! ))

    Καλά να περάσετε!

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας