Σελίδα 2 από 33 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 328

Θέμα: Εξπρές Ολύμπια [Express Olympia, Viking 4, Earl Granville]

  1. Προεπιλογή

    Ως την Παρασκευή ίσως φύγει και το άλλο.

  2. #12
    andreas Guest

    Προεπιλογή

    Το ΠΟΣΕΙΔΩΝ μάλλον αντιμετωπίζει πρόβλημα με τις ηλεκτρομηχανές του (το χρόνιο πρόβλημά του). Αλλιώς δεν εξηγείται το ότι δεν γίνονται κινήσεις για να φύγει. Και αυτό πάντως έχει νηολόγιο Ulan Baator όπως είπε ο φίλος George και σημαία Μογγολίας.

  3. Προεπιλογή

    Έφυγε τελικά και το express poseidon σήμερα

  4. #14
    andreas Guest

    Προεπιλογή

    Nαι όντως το είδα κι εγώ σήμερα κατά τις 3 από την Πειραϊκή που περνάω καθημερινά αλλά επειδή δεν τραβάω φωτογραφίες δεν είχα μηχανή μαζί αν και πολύ θα ήθελα να έχω την τελευταία του αναχώρηση. Αυτές οι δύο αναχωρήσεις μάλλον σημαίνουν την αρχή του τέλους μιας εποχής για την Ελληνική ακτοπλοια.

  5. #15
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Εγώ δεν είδα ούτε το ένα ούτε το άλλο στις τελευταίες τους αναχωρήσεις :cry:

  6. #16
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από andreas
    Nαι όντως το είδα κι εγώ σήμερα κατά τις 3 από την Πειραϊκή που περνάω καθημερινά αλλά επειδή δεν τραβάω φωτογραφίες δεν είχα μηχανή μαζί αν και πολύ θα ήθελα να έχω την τελευταία του αναχώρηση. Αυτές οι δύο αναχωρήσεις μάλλον σημαίνουν την αρχή του τέλους μιας εποχής για την Ελληνική ακτοπλοια.
    Καλώς η κακώς οι καιροί και η νοοτροπία του κόσμου, αλλάζουν. Τώρα αν είναι καλό η κακό αυτό ο καιρός θα δείξει. Έχουμε μπει στην εποχή της θαλάσσιας ταχύτητας. Ακόμη και εμείς που αγαπάμε τα καραβόσκαρα, δεν παύουμε να εντυπωσιαζόμαστε απο τις ταχύτητες των ταχύπλοων. Που οι 14 ώρες που έκανε το θρυλικό ΜΙΝΩΣ του Ευθυμιάδη και των Μινωικών μεταγενέστερα, η το ΣΟΦΙΑ, για Κρήτη και πού οι 4,5 ώρες του HIGHSPEED4...
    [I]"Δύο πράγματα είναι αιώνια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο."[/I]
    [B]Αινστάιν[/B]

    [IMG]http://smiley-msn.com/Gif-Anime/Vehicules/Bateaux//38-Smiley-msn.com-Bateaux.gif[/IMG]

  7. #17
    andreas Guest

    Προεπιλογή

    Αγαπητή μου xara το σχόλιό μου δεν αναφερόταν σε ανθρώπους ή καταστάσεις. Απλά λέω πως με την διάλυση των ΟΛΥΜΠΙΑ και ΠΟΣΕΙΔΩΝ αρχίζουν να αποχωρούν τα πλοία της δεκαετίας 70 που κυριολεκτικά στιγμάτησαν την ελληνική ναυτιλία.

  8. #18
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Rafina---Τinos.
    Μηνύματα
    2.414

    Προεπιλογή EΞΠΡΕΣ ΟΛΥΜΠΙΑ.

    ΕΞΟΔΟΣ ΤΟΥ ΕΞ. ΟΛΥΜΠΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΤΗΣ ΤΗΝΟΥ.ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΦΙΝΕΤΣΑ ΚΑΡΑΒΙΟΥ.
    ex.olympia .Tinos.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Apostolos : 20-12-2007 στις 09:28

  9. #19
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Κάποιοι δέν το αγαπούσαν καθόλου. Λέγαν πώς κούναγε, είχε βλάβες, ήταν σε κακό χάλι... Για εμένα ήταν ακριβώς το αντίθετο! Βλέπετε μου θύμιζε τον Αλκαίο στο σουλούπι και το μέγεθος και το αγαπούσα! Ιδικά όταν ερχόταν 1330 την Παρασκευή στη Σύρο και έπερνε όλη την ΑΕΝ μαζί της για τον Πειραιά την αγάπησα περισσότερο!
    Εδώ στο λιμάνι του Πειραιά Ιούνιο του 2002
    Picture 304.jpg

  10. #20
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

Σελίδα 2 από 33 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας