Σελίδα 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 106

Θέμα: Χριστούγεννιάτικες-Πρωτοχρονιάτικες Ευχές 2010 [Season's Greetings]

  1. #11
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή Χριστούγεννιάτικες-Πρωτοχρονιάτικες Ευχές 2010 [Season Greetings]

    Ανοίγουμε αυτό το θέμα για να ανταλλάξουμε τις γιορτινές ευχές μας Χριστούγεννα 2009 - Πρωτοχρονιά 2010. Σ αυτό το θέμα μπορείτε επίσης να ανεβάσετε Χριστουγεννιάτικες φωτογραφίες θαλασσινού περιεχομένου, όπως στολισμένες, βάρκες, καραβάκια (μέρα ή νύχτα) από την γιορτινή πάλη/χωριό που ζείτε ή επισκέπτεστε. Αλλά και στολισμένα Χριστουγεννιάτικα δένδρα σε παραλίες κ.λ.π.

    This thread welcomes your Seasonal Greetings for X'mas and the New Year 2010. You may also upload photos here from your city/village, with seaviews related to the subject, such as boats decorated for this festive period and/or X'mas trees near the sea etc. In other words this thread is dedicated to wishes and greetings only.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Leo : 18-12-2009 στις 12:55

  2. #12
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Με την ευκαιρία σας κοινοποιούμε τις ευχές που λάβαμε από το Σούπερφαστ ΙΙ

  3. #13

    Προεπιλογή

    Κατ' αρχήν νομίζω ότι ο τίτλος του θέματος πρέπει να γίνει και Αγγλικά γιατί είμαι σίγουρος ότι οι ξένοι φίλοι του φόρουμ θα έχουν πολλά να προσφέρουν.
    Η εταιρία Πέτρου Μ. Νομικού είχε πολύ πλούσιο υλικό σε διαφημιστικά, κάρτες, κλπ και κάθε Χριστούγεννα έστελνε στους ταξιδιωτικούς πράκτορες ευχετήριες κάρτες. Η κλασσική και πιο όμορφη που είχα στην δεκαετία του 60 αλλά δυστυχώς δεν έχω πλέον, ήταν μία ζωγραφική ενός από τα τρία Ιταλιάνικα της εταιρίας αρόδο νύχτα με αναμένες τις γιρλάντες και σε πρώτο πλάνο τον ¶γιο Βασίλη σε μία βαρκούλα με κουπιά να πλέει προς το καράβι. Η ίδια ιδέα είχε κυκλοφορήσει αν θυμάμαι καλά και με το Δήλος. Αν κάποιο μέλος του φόρουμ την έχει ας την ανεβάσει. Από τις πιο νοσταλγικές Χριστουγεννιάτικες κάρτες που κυκλοφόρησαν ποτέ.

    To the friends of the forum: I remember in the 60's Nomikos Lines issued a Christmas card with a painting depicting one of the Miaoulis/Kanaris/Karaiskakis trio at night at anchor with all the lights on and Santa Claus on a little boat approaching the ship with oars. The same theme was later issued with the Delos. Does anybody have it to upload to the thread?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TSS QUEEN ANNA MARIA : 18-12-2009 στις 13:29

  4. #14
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Βορ. Προάστεια
    Μηνύματα
    1.070

    Προεπιλογή ΕΥΧΕΣ - WISHES

    Προς όλα τα μέλη του Nautilia.gr, τους Ναυτικούς μας, τους Ιστιοπλόους και τους Ψαράδες: θα ήθελα να ευχηθώ να έχετε Καλά Χριστούγεννα, και με υγεία να καλοδεχτείτε το έτος 2010.
    Επίσης, να ευχηθώ Καλές Θάλασσες σε αυτούς που διασχίζουν τους ωκεανούς όλου του κόσμου με οτιδήποτε πλεούμενο είναι αυτό: (Ποντοπόρα, Κρουαζιερόπλοια, Ε/Γ - Ο/Γ Ανοικτού & Κλειστού Τύπου, Φορτηγά,
    Motorships, FastFerries, Πολεμικά πλοία, Λιμενικά πλοία, Πιλοτίνες, Ρυμουλκά, Ιστιοπλοϊκά, Ταχύπλοα, Ψαρόβαρκες, Ιστιοσανίδες, Kitesurf και Κανό. (Πιστεύω να μην ξέχασα κάποιο και να με συγχωρέσετε αν το έκανα.))

    Φιλικά Μάκης(cataman).

    Το κάτωθι στολισμένο καραβάκι βρίσκεται κάθε χρόνο σε κεντρικό σημείο στην Λεωφόρο Θηβών.


    To all members of Nautilia.gr, our seamen, sailors and fishermen: I wish to you Merry Christmas and healthy to Welcome the year 2010.
    Also, i wish to you Fine Seas to all those who crossing oceans around the world with everything barge is this: (Ocean, Cruise, Passenger - Ferries Open & Closed, Cargo Vessels, Motorships, Fast Ferries, Warships, Port ships, Pilots, Tugs, Sailboats, SpeedBoats, Fishing Boats, Surfboards, Kitesurf and Canoes. (I do not miss any and excuse me if I did.))

    Friendly by Makis(cataman).
    The following boat is decorated each year in central point in Avenue Thivon, in Athens.

    Karavaki.jpg
    http://sailandunder.blogspot.gr/
    Sail and Under Adventures

  5. #15
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    517

    Προεπιλογή

    Καλες γιορτες σε ολο το nautilia...

    100_2041.jpg

    theofilos.jpg

  6. #16
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    Athens-Patras-Mytikas
    Μηνύματα
    1.585

    Προεπιλογή

    Wx, arxisame tis euxes, Manolaki? LOL
    Super to modelaki stolismeno

  7. #17

    Προεπιλογή

    Καλα χριστουγεννα σε εσενα και το αγαπημενο σου

  8. #18

    Προεπιλογή

    Θέλω και εγώ να ευχηθώ σε όλα τα μέλη του φόρουμ και τις οικογένειές τους χρόνια πολλά γεμάτα καλοσύνες.
    I wish to all the members of the Forum and their families Merry Christmas and calm seas ahead.

    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TSS QUEEN ANNA MARIA : 22-12-2009 στις 09:46

  9. #19

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από TSS QUEEN ANNA MARIA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω και εγώ να ευχηθώ σε όλα τα μέλη του φόρουμ και τις οικογένειές τους χρόνια πολλά γεμάτα καλοσύνες.

    Κατι μου θυμιζει αυτο.

    Καλα χριστουγεννα και καλη πρωτοχρονια σε ολους
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Leo : 22-12-2009 στις 00:40

  10. #20

    Προεπιλογή

    Καλα Χριστουγεννα και ευτυχισμενος ο Καινουριος Χρονος!

    karta apollon teliki.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη T.S.S. APOLLON : 22-12-2009 στις 01:12

Σελίδα 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας