Σελίδα 14 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 4121314
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 131 έως 138 από 138

Θέμα: Posidonia - Ποσειδώνια

  1. #131
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.125

    Προεπιλογή

    Συμφωνώ στα περισσότερα.Δυστυχώς τα "Ποσειδώνια" χάθηκαν γιά τον Πειραιά που ήταν ο φυσικός τους χώρος.
    Αν κ στην αρχή έλεγαν ότι η φυγή ήταν προσωρινή κ ότι θα ξαναγύριζαν σε καινούργιο εκθεσιακό κέντρο στο Παλατάκι.
    Άμα παγιωθεί μιά κατάσταση...

  2. #132
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.125

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από despo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πράγματι λιγότερο διαφημιστικό υλικό απο την προηγούμενη.
    Πιστεύω ότι σε αυτό φταίει η προβολή στο διαδίκτυο.
    Επίσης εξαφανίστηκαν πλέον οι κάρτες που έβγαζαν ορισμένα ναυπηγεία επ'ευκαιρία της παράδοσης νεότευκτων.Παλιά τις έβγαζαν ναυτπηγεία της Ιαπωνίας ( μέχρι πρόσφατα ) ,Φινλανδίας,πρώην Γιουγκοσλαβίας.Αυτές περιείχαν φωτό του πλοίου κ τεχνικά χαρακτηριστικά του.Το ωραίο ήταν ότι πολύ παλιά είχαν αντί φωτό,το πλοίο ζωγραφισμένο με ακρίβρεια.
    Όλες αυτές οι κάρτες είχαν συλλεκτική αξία κ ευτυχώς έχω μαζέψει πολλές.

  3. #133
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Εν πλω!
    Μηνύματα
    3.087

    Προεπιλογή

    Το πρωί της Τρίτης που επισκέφθηκα την έκθεση έγινε black out με αποτέλεσμα για περίπου δύο ώρες να υπάρχει μόνο χαμηλός emergency φωτισμός και καθόλου κλιματισμός, πράγμα που μας εξέθεσε διεθνώς.

    Είμαι κι εγώ της άποψης ότι τα Ποσειδώνια πρέπει κάποια στιγμή να επιστρέψουν στην φυσική τους έδρα, όμως παρατηρώ ότι κι αν ακόμη κατασκευαστεί στην Παγόδα ένας υπερσύγχρονος εκθεσιακός χώρος, πάλι δεν θα φανεί αρκετός για να μπορέσει να χωρέσει την τεράστια έκταση που καταλαμβάνει η έκθεση, όπως αυτή έχει διαμορφωθεί στις τελευταίες τέσσερις διοργανώσεις του Metropolitan Expo.

  4. #134
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.125

    Προεπιλογή

    Η ίδια η παγόδα έχει πρόβλημα στατικότητας,νομίζω λόγω σεισμού αλλά κ διάβρωσης.Παρ' όλα αυτά έχει κηρυχθεί διατηρητέα λόγω ιδιαιτερότητας.Πολύ παλιά δεν είναι,εγώ την πρόλαβα γιαπί.Αν ποτέ επανέλθει,θα είναι σε άλλο χώρο.

  5. #135
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    691

    Προεπιλογή

    Κάθε πρωί περνάω από κει και με πιάνει μια θλίψη.. Ερειπωμένο και, κατά τη γνώμη μου, χωρίς ελπίδα του να γίνει κάτι σε αυτό το κτίριο. Σίγουρα πάντως, είναι ξεπερασμένο για τέτοιας εμβέλειας έκθεση.

  6. #136
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.125

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από threshtox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάθε πρωί περνάω από κει και με πιάνει μια θλίψη.. Ερειπωμένο και, κατά τη γνώμη μου, χωρίς ελπίδα του να γίνει κάτι σε αυτό το κτίριο. Σίγουρα πάντως, είναι ξεπερασμένο για τέτοιας εμβέλειας έκθεση.
    Κ χρησιμοποιήθηκε ελάχιστα γιά τον σκοπό που φτιάχθηκε,σαν επιβστικός σταθμός.Γιά υπερωκεάνια νομίζω καθόλου,γιά τα κρουαζιερόπλοια πολύ λίγο.
    Κάποτε αγαπημένος χώρος γιά φωτό.Φαίνεται σε κάποιες δικές μου γύρω στο 80 που έχω ανεβάσει εδώ.

  7. #137
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Εν πλω!
    Μηνύματα
    3.087

    Προεπιλογή

    Η διεξαγωγή των Ποσειδωνίων 2020, λόγω της πανδημίας του κορωνοϊού, μεταφέρεται καλώς εχόντων των πραγμάτων, για το διάστημα 26 - 30 Οκτωβρίου 2020.

  8. #138
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Εν πλω!
    Μηνύματα
    3.087

    Προεπιλογή

    Η φετινή διοργάνωση των Ποσειδωνίων αναμένεται να λάβει χώρα το διάστημα 6 - 10 Ιουνίου 2022 στο Εκθεσιακό Κέντρο Metropolitan Expo.

    Ας ελπίσουμε, η φετινή διοργάνωση να διεξαχθεί κανονικά, χωρίς την διπλή ματαίωση του 2020, λόγω της πανδημίας.

Σελίδα 14 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 4121314

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας