Σελίδα 365 από 416 ΠρώτηΠρώτη ... 265315355363364365366367375415 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 3.641 έως 3.650 από 4153

Θέμα: Έλυρος [Elyros, Sunflower Tsukuba]

  1. #3641

    Προεπιλογή

    Η καφετερια εχει dsl. Ο Ελυρος και καθε βαπορι εχει δορυφορικο. Η διαφορα ειναι μεγαλη στην τιμη. Το dsl οπως ξερουμε εχει μονο ενα παγιο και απεριοριστη χρηση ενω τα δορυφορικα χρονοχρεωση.

  2. #3642
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    122

    Προεπιλογή

    Έχεις δίκιο... Δεν το είχα υπολογίσει αυτό... Ευχαριστώ για την επισήμανση...

  3. #3643
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    122

    Προεπιλογή

    Μια άλλη ερώτηση... Σε αντίθεση με τους περισσοτέρους μέσα σε αυτό το forum, που από ότι έχω καταλάβει είστε ναυτικοί, εγώ είμαι απλός πολίτης με "τρέλα" απο μικρός στα καράβια. Σε ένα ταξίδι μου πριν χρόνια είχα επισκευτεί τη γέφυρα του Ν.Καζαντζάκης... Επειδή πρόκειται να ταξιδέψω προς Χανιά με τον Έλυρο, ξέρετε εάν μπορώ να επισκευτώ με κάποιο τρόπο τη γέφυρα να δω πως είναι απο εκει-μέσα τα πράγματα, και εάν γίνεται, πώς μπορώ να το κάνω ???

  4. #3644
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    Glyfada-Rethemnos
    Μηνύματα
    112

    Προεπιλογή

    Στην ίδια κατηγορία ανήκω κι εγώ με σένα...ταξίδεψα πριν ένα μήνα με το ΕΛΥΡΟΣ (φοβερό βαπόρι) βράδυ, δεν πήγα στην γέφυρα αλλά φαντάζομαι αν ρωτήσεις κάποιον αξιωματικό της γέφυρας μπορεί να σε αφήσει να μπεις μέσα...Δυστυχώς δεν έχει διέξοδο προς τον καθρέπτη για να δεις την πλώρη η οποία ειναι όμορφη και το ταξίδεμα του, μόνο απο το σαλόνι το πλωριό με παράθυρα αλλά την νύχτα αναγκαστικά οι κουρτίνες πρέπει να ειναι κλειστές.Εκτός αν ταξιδεψεις με ημερήσιο οπότε αν τελικά πας στην γέφυρα σίγουρα θα το απολαύσεις.Εχω και μια φωτό μετά την άφιξη μου στον Πειραιά.Γύρναγα με μηχανή και σάκο στον ώμο να δω και τις άλλες αφίξεις των κρητικών γιατί εμείς φτάσαμε πρώτοι...05:10 έδεσε κάβους!
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  5. #3645

    Προεπιλογή Elyros

    Το πανέμορφο Ελυρος σήμερα στην Σούδα!!!Για ολους όσους αγαπούν αυτό το πλοίο!!!
    elyros.jpg

  6. #3646
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    Glyfada-Rethemnos
    Μηνύματα
    112

    Προεπιλογή

    Βλέπω μια αλλαγή πορείας του Ελυρος προς Σούδα σε 181 μοίρες σύμφωνα με το AIS...

  7. #3647
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Ρεθυμνο
    Μηνύματα
    509

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Markosm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλέπω μια αλλαγή πορείας του Ελυρος προς Σούδα σε 181 μοίρες σύμφωνα με το AIS...
    αν αρχίσεις να εμπιστέυεσαι το ais...δεν ξέρεις που μπορεί να σε βγάλει!
    [SIZE="5"]στα λιμάνια των φάρων οι ριπές...[/SIZE]

  8. #3648
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης-Αθήνα
    Μηνύματα
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Harry14 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η καφετερια εχει dsl. Ο Ελυρος και καθε βαπορι εχει δορυφορικο. Η διαφορα ειναι μεγαλη στην τιμη. Το dsl οπως ξερουμε εχει μονο ενα παγιο και απεριοριστη χρηση ενω τα δορυφορικα χρονοχρεωση.
    Πλέων εδώ και πολλά χρόνια παρέχουν απεριόριστη πρόσβαση (ούτε χρονοχρέωση ούτε ογκοχρέωση έχουν) και στο δορυφορικό, όμως η τιμή του μπορεί να είναι 40 φορές πάνω.

    Κι ακόμα κι αν δεν το έχουν δωρεαν θα έπρεπε να το έχουν στη μισή τίμή.

  9. #3649
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Περιοχή
    Pagkrati, Athina
    Μηνύματα
    32

    Προεπιλογή

    25 knots αυτήν την ώρα, είναι η μέρα που 'ξεμπουκόνουν' τα κρητηκά!!!

  10. Προεπιλογή

    Λίγο πριν το ημερήσιο (Τετάρτη)

    P81146435.JPG

    Φόρτωσε , έλυσε , και παει για Σούδα !!!

    P81146544.JPG

    Orion
    [URL]http://phorion.blogspot.com/[/URL]

Σελίδα 365 από 416 ΠρώτηΠρώτη ... 265315355363364365366367375415 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας