Σελίδα 407 από 416 ΠρώτηΠρώτη ... 307357397405406407408409 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 4.061 έως 4.070 από 4153

Θέμα: Έλυρος [Elyros, Sunflower Tsukuba]

  1. #4061
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    852

    Προεπιλογή

    Η γνώμη μου είναι ότι θα μείνει Ιταλία μέχρι να μπει στην γραμμή το ΑΣΤΕΡΙΏΝ ΙΙ (άρα δεν θα του γίνει μεγάλη μετασκευή - πιστεύω ότι το ΑΣΤΕΡΙΩΝ ΙΙ δεν είναι προσωρινό). Στην συνέχεια θα βγάλει το Καλοκαίρι μισθωμένο (νομίζω και φέτος συνεχίζει) και από Οκτώβριο πάλι Χανιά θα είναι.
    (Στην φωτογραφία του Avatars είναι το αντιτορπιλικό Panthir2 d72. Την φωτογραφία την πήρα από την "Βικιπαιδεία" και προέρχεται από την Επίσημη Ιστοσελίδα του Ελληνικού Πολεμικού Ναυτικού - http://www.hellenicnavy.gr/panthir12_46.asp)

  2. #4062
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panthiras1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η γνώμη μου είναι ότι θα μείνει Ιταλία μέχρι να μπει στην γραμμή το ΑΣΤΕΡΙΏΝ ΙΙ (άρα δεν θα του γίνει μεγάλη μετασκευή - πιστεύω ότι το ΑΣΤΕΡΙΩΝ ΙΙ δεν είναι προσωρινό).
    Aυτό λέμε,βλέπε παραπάνω κ δικό μου 4055.

  3. #4063
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.879

    Προεπιλογή

    Πάντως χρόνια είχε να δει η γραμμή της Βενετία τέτοιες πολυτέλειες και πλοίο τύπου Έλυρος...

  4. #4064
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    852

    Προεπιλογή

    Δεν καταλαβαίνω..... δεν καταλαβαίνω γιατί το πλοίο εφ' όσον είναι προγραμματισμένο το Καλοκαίρι να ταξιδέψει σε άλλες θάλασσες, η ΑΝΕΚ το έχει στα δικά της πλάνα. Δεν θα φύγει τελικά ή κάτι άλλο συμβαίνει;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη panthiras1 : 01-05-2018 στις 08:37
    (Στην φωτογραφία του Avatars είναι το αντιτορπιλικό Panthir2 d72. Την φωτογραφία την πήρα από την "Βικιπαιδεία" και προέρχεται από την Επίσημη Ιστοσελίδα του Ελληνικού Πολεμικού Ναυτικού - http://www.hellenicnavy.gr/panthir12_46.asp)

  5. #4065
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    692

    Προεπιλογή

    Ακριβώς αυτό. Έψαχνα για Χανιά Ιούνιο-Ιούλιο και έβγαζε το βάπορα στα δρομολόγια..

  6. #4066
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    852

    Προεπιλογή

    Ποιο πλοίο θα πάει στην θέση του; Νομίζω ότι ήδη ολοκλήρωσε την παρουσία του στην Αδριατική.
    Αυτή την στιγμή είναι λίγο έξω από την Πάτρα.... επιστρέφοντας από το τελευταίο του ταξίδι (;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη panthiras1 : 20-05-2018 στις 20:38
    (Στην φωτογραφία του Avatars είναι το αντιτορπιλικό Panthir2 d72. Την φωτογραφία την πήρα από την "Βικιπαιδεία" και προέρχεται από την Επίσημη Ιστοσελίδα του Ελληνικού Πολεμικού Ναυτικού - http://www.hellenicnavy.gr/panthir12_46.asp)

  7. #4067
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Έλυρος στο λιμάνι της Πάτρας έχει σβήσει τα σινιάλα της ΑΝΕΚ και βάζει τα σινιάλα της Algerie Ferries. Φωτο της φίλης στο fb Ioanna Moustaka.

    ΕΛΥΡΟΣ-118-22-05-2018.jpg

  8. #4068
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Πριν λίγο αναχώρησε από την Πάτρα για την ναύλωση του στην Algerie Ferries.

  9. #4069
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Έλυρος ήδη έχει ξεκινήσει τα δρομολόγια του στη γραμμή Αλγέρι - Μασσαλία. Καλή συνέχεια.

  10. #4070

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βέβαια, πήγανε κ βάλανε φουγάρο σαν τα φοσενάκια που δεν πάει καθόλου. Αμ το από κατασκευής που φαίνεται από μέσα,τι σου λέει;; Γιά το χτίσιμο πρύμα μέχρι εκεί που δεν παίρνει άλλο, δεν το συζητάμε !
    Το φουγάρο τύπου "fosen" δεν με πολυχαλάει για να πω την αλήθεια μου, αλλά το ότι από μέσα διακρίνεται πεντακάθαρα το παλιό, ε αυτό είναι πράγματι τραγικό. Είναι δυνατόν όταν κάνανε την μετασκευή να μην βρέθηκε ένας άνθρωπος να πει "ώπα ρε παιδιά, τι μ.....α είναι αυτή που πάμε να κάνουμε ???".

    Όσο για την μανία του "χτισίματος πρύμα μέχρι εκεί που δεν παίρνει άλλο", πονεμένη ιστορία, έχει καταστρέψει καράβια και καράβια που ήρθαν ανά καιρούς στην χώρα μας. Και μιλάω βέβαια από άποψη αισθητικού αποτελέσματος.

Σελίδα 407 από 416 ΠρώτηΠρώτη ... 307357397405406407408409 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας