Σελίδα 8 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 6789 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 71 έως 80 από 87

Θέμα: Ημέρα θλίψης για την οικογένεια του nautilia.gr

  1. #71
    Εγγραφή
    Dec 2012
    Περιοχή
    On the run...
    Μηνύματα
    237

    Προεπιλογή

    κατά περίεργη σύμπτωση, χάζευα τα πανέμορφα μοντελάκια του «Άγιο Γεώργιο» και «Παναγία Τήνου», αμέσως πριν διαβάσω τα μηνύματα με την φοβερή είδηση….

  2. #72
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Μηνύματα
    855

    Προεπιλογή

    Μέχρι και σήμερα είχα την ελπίδα ότι μας κάνεις κάποιο αστείο...από αυτά τα πικάντικα που συνήθιζες !
    Μας έβαλες δύσκολα αγαπημένε !
    Τι να πρωτοθυμηθώ...τι να συνειδητοποιήσω...
    Όπου κι αν κοιτάξω , σε βλέπω μπροστά μου...σε βαρδιόλες , σε γέφυρες , σε τραπεζαρίες...νοιώθω τον φακό της φωτογραφικής σου να με κοιτάζει...μα αυτή τη φορά κι εκείνος δακρύζει !
    Δεν νομίζω να διαφωνήσει κάποιος να σε αποκαλέσω "ΚΑΠΕΤΑΝ ΚΩΣΤΑ"...έγραψες τόσα μίλια μαζί μας , έφτιαξες τόσα πλοία , απέκτησες τόσες γνώσεις όσο κανείς άλλος "ειδικός" !
    Να πας στο καλό...στις θάλασσες τ'ουρανού...για να ταξιδέψεις όλα τα ποιοτικά και ασύγκριτα σκαριά σου , όπως μόνο εσύ ξέρεις...και πότε-πότε να έρχεσαι να κάνουμε τα χειριστήρια "βεντάλια" !
    Φτωχότερη ήδη η ναυτική γειτονιά των εκλεκτών !!!
    Καλό σου ταξίδι Κωστή !

  3. #73
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.880

    Προεπιλογή

    Κρίμα, τόσο νέος! Τον είχα και εγώ γνωρίσει από κοντά, έχουμε μάθει από τι έφυγε?

  4. #74
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από thanos75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κρίμα, τόσο νέος! Τον είχα και εγώ γνωρίσει από κοντά, έχουμε μάθει από τι έφυγε?
    Αγαπητέ Θάνο από καρκίνο στον οισοφάγο κ προσωπικά αναρρωτιέμαι αν αυτό οφείλεται στα χημικά που εισέπνεε ενδεχομένως χωρίς μέτρα προστασιας λόγω της κατασκευής μοντέλων πλοίων με την οποία ως γνωστόν ασχολείτο.
    Καλός φίλος,τα λέγαμε από κοντά όποτε περνούσε από την δουλειά μου.

  5. #75

    Προεπιλογή

    Καλο ταξιδι Κωστα...

    274713389_342263781151110_3024308300430457557_n.jpg

  6. #76
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.880

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ Θάνο από καρκίνο στον οισοφάγο κ προσωπικά αναρρωτιέμαι αν αυτό οφείλεται στα χημικά που εισέπνεε ενδεχομένως χωρίς μέτρα προστασιας λόγω της κατασκευής μοντέλων πλοίων με την οποία ως γνωστόν ασχολείτο.
    Καλός φίλος,τα λέγαμε από κοντά όποτε περνούσε από την δουλειά μου.
    Δεν είναι καθόλου απίθανο αυτό που λες Βαγγέλη, σε κάθε περίπτωση ΚΡΙΜΑ εις τη νιοστή! Θα μας τον θυμίζουν πάντα πάντως τα τόσο ωραία μοντέλα που έφτιαχνε....

  7. #77
    Εγγραφή
    Dec 2012
    Περιοχή
    On the run...
    Μηνύματα
    237

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ Θάνο από καρκίνο στον οισοφάγο κ προσωπικά αναρρωτιέμαι αν αυτό οφείλεται στα χημικά που εισέπνεε ενδεχομένως χωρίς μέτρα προστασιας λόγω της κατασκευής μοντέλων πλοίων με την οποία ως γνωστόν ασχολείτο.
    Καλός φίλος,τα λέγαμε από κοντά όποτε περνούσε από την δουλειά μου.


    ...αν μιλάμε για υγρή πολυουρεθάνη, είναι αποδεδειγμένο από δεκαετίες ότι οι αναθυμιάσεις που βγάζει είναι καρκινογόνες...

  8. #78
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Dream Star Glaros Εμφάνιση μηνυμάτων


    ...αν μιλάμε για υγρή πολυουρεθάνη, είναι αποδεδειγμένο από δεκαετίες ότι οι αναθυμιάσεις που βγάζει είναι καρκινογόνες...
    Χρώματα ,κόλλες δεν είναι καρκινογόνα;;

  9. #79
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Μόλις άνοιξα ξανά τον υπολογιστή μετα απο μέρες λόγω βλάβης και έμαθα τα πολύ δυσάρεστα νέα για τον φίλο μας τον Κώστα, τον οποίο είχα την τύχη να γνωρίσω απο κοντά. Κρίμα τι να πώ τόσο νέος....
    Τα θερμά συλλυπητήρια στους οικείους του και σίγουρα θα μας λείψει !!!

  10. #80
    Εγγραφή
    Dec 2012
    Περιοχή
    On the run...
    Μηνύματα
    237

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρώματα ,κόλλες δεν είναι καρκινογόνα;;

    ... όχι τόσο. 'Εχουν, φυσικά, κάποια τοξικότητα, αλλά πλέον τα κάνουν "βιολογικών" προδιαγραφών και δεν μπορούν να προκαλέσουν σοβαρή ζημιά. Το άλλο, όμως, είναι "διάβολος" γιατί χρησιμοποιείται αυτούσιο για κατασκευές και δεν επιδέχεται βελτιώσεων. Πρέπει να φοράς μάσκα. Αυτά, όμως, δεν μπορεί να μην τα ήξερε ο συγχωρεμένος...

Σελίδα 8 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 6789 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας