Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 33

Θέμα: Παραλαβή παροπλισμένου πλοίου

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. Προεπιλογή Παραλαβή παροπλισμένου πλοίου

    Καλημερα συναδελφοι ,,,
    Ενα θεμα που θα ηθελα να συζητησουμε ειναι η παραλαβη πλοιου μετα απο παροπλισμο πολλων μηνων-ετων!!
    Δεν μου εχει τυχει ποτε και δεν γνωριζω καποια βασικα θεματα στο πως θα γινεται η ολη διαδικασια!!
    Ο πιο εμπειροι ΄΄γεροι΄΄ και μη μηχανικοι αν θελουν ας βοηθησουν!
    Καλη συνεχεια..κ καλες θαλασσες!!

    Δημητρης

  2. #2
    Εγγραφή
    May 2010
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    64

    Προεπιλογή

    Τα παντα ολα απο αναρροφηση θαλασσας αντλιες θαλασσας για να εχεις νερο για ψυξη ,κομπρεσερ για αερα και το κυριοτερο ηλεκτρομηχανες πρεπει να τσεκαρεις για ντιζελ αν υπαρχει λαδια το ιδιο πολυ γενικα αυτα ειναι

  3. #3
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ--ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    232

    Προεπιλογή ΑΠΑΝΤΗΣΗ

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΤΗ ΟΜΩΣ ΕΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΣΥΝΚΕΚΡΙΜΕΝΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ. ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΘΕΜΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΠΕΣ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ.

  4. #4
    Εγγραφή
    May 2010
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    64

    Προεπιλογή

    Δεν ξερω σε τι κατασταση βρισκεται το πλοιο για αυτο μιλησα γενικα αμα υπαρχουν περισσοτερες λεπτομερειες παρακαλω να εμβαθυνουμε

  5. #5
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ--ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    232

    Προεπιλογή ΑΠΑΝΤΗΣΗ

    ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΠΛΟΙΟΥ ΕΔΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΑΠΟ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΛΑΒΩΝ ΠΑΙΡΝΕΤΕ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΝ ΤΟ ΠΛΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ.

  6. Προεπιλογή !!!

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nikos1945 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΠΛΟΙΟΥ ΕΔΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΑΠΟ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΛΑΒΩΝ ΠΑΙΡΝΕΤΕ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΝ ΤΟ ΠΛΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ.
    Καλημερα σε ολους!!
    ευχαριστω για τις απαντησεις. Οσο για το πλοιο ειναι παροπλιμενο (απο κατασχεση τραπεζικη) εδω κ 2 χρονια περιπου!!τοποθεσια Σιγκαπουρη (ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗ ΠΑΩ). Απλα ηθελα τις συμβουλες σας!!!Το γεγονος οτι εχω αρκετα χρονια στη δουλεια αυτη δε σημαινει οτι τα γνωριζω ολα και οτι ειμαι πιο εμπειρος απο καποιους ΄΄γερους΄΄ μηχανικους.
    Οπως και να εχει σας ευχαριστω
    καλημερα σε ολους!!

  7. #7
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Βόλος, Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.003

    Προεπιλογή ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΠΑΡΟΠΛΙΣΜΕΝΟΥ ΠΛΟΙΟΥ

    Σε αυτοτο θεμα ειμαι καθαρα θεωρητικος αν καιεχω μονο δυο ανατουμπωσεις στο ενεργητικο μου.μΟμως ο Δασκαλος μου και αγαπημενος φιλος μου ο Μαστρο Νικολας εχει την απολυτη γνωση, εμπειρια και μεταδοτικοτητα για να το εξηγισει.

  8. #8

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Eng Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτοτο θεμα ειμαι καθαρα θεωρητικος αν καιεχω μονο δυο ανατουμπωσεις στο ενεργητικο μου.μΟμως ο Δασκαλος μου και αγαπημενος φιλος μου ο Μαστρο Νικολας εχει την απολυτη γνωση, εμπειρια και μεταδοτικοτητα για να το εξηγισει.
    καλημερα.
    ας μας το πει...τοτε!!απο τα σχολια που διαβαζω εχει τεραστια πειρα οποτε ειμαστε ευγνωμων που ειναι εδω!
    καλη συνεχεια

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας