Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 18 από 18

Θέμα: Συντηρηση Ξυλινου Τρεχαντηριου 8μ!!!

  1. #11

    Προεπιλογή Συντηρηση Ξυλινου Τρεχαντηριου 8μ!!!

    Ωραοτατα!!! Κατατοπιστικοτατος ο φιλος!!!!
    Να σαι και παλι καλα! Καθως φτιαξουν λιγο οι μερες θα ακολουθησουν φωτος!!!
    Ευχαριστω θερμα!!!

  2. #12

    Προεπιλογή

    Καλησπερα και παλι!!!
    Μετα απο αρκετο διαστημα ξαναπιασαμε δουλιτσα! Προχωρησα λιγο σε ενα θεματακι που ειχαμε απο την οροφη του σπιραγιου! Την ξηλωσα και περασα καινουρια! Ηταν λιγο ταλαιπωρημενη απο κατι καρφια τσοντες κλπ και ειπα να την αλλαξω να στερεωσω και την Τεντα μου καλυτερα!
    Επειτα επειδη πριν βγουμε καρναγιο ειχα ενα θεμα με το υδρολιπαντο του αξονα (Μπουσα) εβγαλα την χοανη τοελυσα ολο το συστημα και πηγα και περασα νεα μπουσα! Εχω κατι ερωτηματα τωρα οποιος μπορει να απαντησει! Την χοανη κλπ τα εχω βγαλει και σκεφτομαι να τα τοποθετησω ολα πριν γινει καθελκυση 5 μερες περιπου μετα θα κανω ευθυγραμιση εκτος νερου και μετα εκ νεου μεσα στο νερο??? Η αρκει η ευθυγραμιση του κινητηρα που θα κανω οσο θα ειναι εκτος?

    Ευχαριστω πολυ και συγνωμη αν σας κουρασα!!!!

  3. #13

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα και από μένα!!!! Η ευθυγράμμιση δεν πεζή ρολό που θα γίνει εγώ στο δικό μου που άλλαξα μηχανή και τα έκανα όλα από την αρχή έκανα την ευθυγράμμιση στην στεριά.. και να σας δίσκο και το δικό μου κάμαρη!!
    DSC_0199.jpg

  4. #14

    Προεπιλογή

    Ωραιοτατο πολυ ομορφο!!!!
    Εγω το ρωταω αυτο διοτι ενας παλιος μαστορας μου ειπε οτι ναι μεν θα κανεις ευθυγραμιση εξω απο το νερο θα κανεις και οταν πεσει 1-2 μερες μετα λεει χωρις να ειναι ο αξονας ενωμενος με την μηχανη διοτι οταν καθεται στα μπουντελια το σκαρι τοτε καθονται τα ξυλα και οταν πεσει στην θαλασσα θελει παλι διοτι μπορει να παρει καποιες ανοχες και ετσι να αλλαξει η ευθυγραμιση!!! Αυτα μου ειπε και με εχει αγχωσει κιολας λιγο διοτι μου τα μετεφερε και καπως τραγικα!!!

  5. #15

    Προεπιλογή

    Καλησπερα!!! Μια φωτογραφια τριφτηκε ενα πρωτο χερι ολο το καικι και τα βρεχαμενα και μενει αλλο ενα χερι τριψιμο μονο στα βρεχαμενα για να παρει σειρα το μινιαρισμα οπου χρειαζεται!!!!!20150211_134159.jpg20150211_134209.jpg

  6. #16

    Προεπιλογή

    Καλησπερα!!! Ανεβαζω μερικες φωτος απο το τριψιμο που ειχε γινει στην κουβερτα και μετα το περασμα με λαδομινιο 3 χερια!!!!20150219_152731.jpg20150219_152742.jpg20150219_152750.jpg20150219_152816.jpg20150219_152825.jpg

  7. #17

  8. #18

    Προεπιλογή

    Καλησπερα!!!
    Θα ηθελα να σας πω ενα προβληματακι που αντιμετωπιζω σχετικα με την κουβερτα που ανεφερα πιο πανω!
    Ενω την ετριψα την λαδωσα με λινελαιο και μινιο μετα απο 3 χερια την στοκαρα με την συνταγη του που μου εγραψε και αφου τριφτηκε δεν την ντουκαρισα με μινιο και στοκο αλλα την ασταρωσα με σασσικοτ οπως κανουμε και στα υφαλα αλλα και στα εξαλλα! Το προβλημα μου ειναι οτι επειδη δεν την εβαψα ακομα λογω αλλων εργασιων με εχει κανει πολλες φουσκαλες και σκαει το ασταρι και φευγει μαζι και ο στοκος κοινως χαλια μαυρα τζαπα ο κοπος!!! Σκεφτομαι να την τριψω παλι με το τριβειο να σπασω το ασταρι και μετα να την μινιαρο παλι να την στοκαρω ξανα οπου χρειαζεται και μετα χρωμα!
    Τι λετε θα πιασει η μετα το ασταρι να περασω βελατουρα????

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας