Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 19

Θέμα: Φωτιά ξέσπασε στο εγ/ογ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ Λ

  1. #1

    Προεπιλογή Φωτιά ξέσπασε στο εγ/ογ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ Λ

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SteliosK : 30-11-2014 στις 23:35

  2. #2
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Εν πλω!
    Μηνύματα
    3.090

    Προεπιλογή

    Η περίπτωσή του θυμίζει αρκετά την φωτιά που είχε ξεσπάσει στο Νήσος Μύκονος τον Ιούνιο του 2013. Πάντως η ζημιά φαίνεται να είναι αρκετά μεγάλη και δεν ξέρω αν μένει άλλη επιλογή απ' τη φλόγα του διαλυτή.

  3. #3
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Κρίμα και πάλι κρίμα. Ας ελπίσουμε ότι δεν είναι μεγάλη η ζημιά και εύχομαι σύντομα να είναι πάλι κοντά μας και να ταξιδεύει.
    Είναι πλοίο που μπορεί ακόμη να προσφέρει.

  4. #4
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Βλέποντας χτες το βράδυ την πορεία του, είχε φύγει απο το Μπρίντιζι άγνωστο για που με πολυ μικρή ταχύτητα, ενω αργότερα έδειχνε ακινητοποιημένο μεσοπέλαγα και δεν ξέρω αν είχε καν επιβάτες. Μου φαίνεται ανεξήγητο ποιον προορισμό είχε.

  5. #5
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αίγιο
    Μηνύματα
    564

    Προεπιλογή

    συμφωνα με το brindisi rport ειχε προορισμο την ηγουμενιτσα και ηταν κενο επιβατων.
    http://www.brindisireport.it/cronaca...ntervento.html

  6. #6
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    αθήνα
    Μηνύματα
    1.530

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από despo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλέποντας χτες το βράδυ την πορεία του, είχε φύγει απο το Μπρίντιζι άγνωστο για που με πολυ μικρή ταχύτητα, ενω αργότερα έδειχνε ακινητοποιημένο μεσοπέλαγα και δεν ξέρω αν είχε καν επιβάτες. Μου φαίνεται ανεξήγητο ποιον προορισμό είχε.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Φίλιππος Αίγιο Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμφωνα με το brindisi rport ειχε προορισμο την ηγουμενιτσα και ηταν κενο επιβατων.
    http://www.brindisireport.it/cronaca...ntervento.html
    Καλημέρα σε όλους.. Το πρώτο post του θέματος το διάβασε κανείς? Έχει όλες τις απαντήσεις που ζητάτε.

  7. #7
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Ιεράπετρα Λ αυτή την ώρα περνά το στενό ανάμεσα Ελαφόνησο -Κύθηρα ρυμουλκούμενο από το Χρήστος XXII με προορισμό το Πέραμα και άφιξη όπως λέει το AIS αύριο στις 10.00 UTC.

  8. #8
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Ιεράπετρα Λ αυτή την ώρα περνά το στενό ανάμεσα Ελαφόνησο -Κύθηρα ρυμουλκούμενο από το Χρήστος XXII με προορισμό το Πέραμα και άφιξη όπως λέει το AIS αύριο στις 10.00 UTC.
    Πάλι καλά που δεν ρ/κείται εν τόπω χλοερώ.Προς το παρόν δλδ...

  9. #9
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Ιεράπετρα Λ το πήγανε στη ΝΑΥΣΙ ανάμεσα στο Σοφοκλής Βενιζέλος και το Αριάδνη, δηλαδή στη θέση που ήταν τα Λευκά Όρη. Δυστυχώς έβρεχε αρκετά και εκεί που βρισκόμουν δεν το είδα. Το μόνο που κατάφερα ήταν να το τραβήξω από το τέρμα των λεωφορείων καμιά 10 φωτο και οι 8 ήταν με βρεγμένο το φακό (οπότε τις έσβησα).
    Το μόνο που φαίνεται είναι λίγο η καμμένη αριστερή του τσιμινιέρα. Οι πληροφορίες μου (δεν ξέρω αν είναι σωστές) λένε ότι δεν έπαθε ζημιά στο μηχανοστάσιο, παρά μόνο στον ξενοδοχειακό του εξοπλισμό. Το ελπίζω και το εύχομαι.

    ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ Λ 334 10-12-2014.jpg

  10. #10
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Απο το φουγάρο, αν και δεν φαίνεται τόσο καλά, λείπει το σήμα της Ανεκ η' κάνω λάθος ;

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας