Σελίδα 3 από 19 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 187

Θέμα: Φωτιά στο Norman Atlantic

  1. #21
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    1.562

    Προεπιλογή

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SteliosK : 28-12-2014 στις 17:22

  2. #22
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Μηνύματα
    736

    Προεπιλογή

    Τωρα τί σχέση έχει το συμβάν με το μνημόνιο, μόνο τα ψεκασμένα blogs που κοροιδεύουν τον κοσμάκη στα ίντερνετ γνωρίζουν...

  3. #23
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Μηνύματα
    1.108

    Προεπιλογή

    Το ότι ο εκπρόσωπος του λιμενικού ρωτούσε τον δημοσιογράφο πως λένε το βαπόρι πως σας φάνηκε?
    Η το ότι πρώτα λέει το μεγκα για την έναρξη της μεταφοράς στο κρουιζ και μετά βγαίνει ανακοίνωση του Λ.Σ. Ο Μαμιδης τα είπε απλά και κατανοητά. Επισεις η Φρεγάτα τι παει να κάνει μετά απο μια μέρα που θα φτάσει, το DIfence net ειναι ανώνυμη φιδεμπορικη.
    Τελος πάντων ας σωθούν οι άνθρωποι και απο τα αλλά είμαστε συνηθισμένοι.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ilias 92 : 28-12-2014 στις 15:12

  4. #24
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    1.562

  5. #25

    Προεπιλογή

    Αυτί δεν το καταλαβαίνω να κινδυνεύουν άνθρωποι και ο καάθε δημοσιογράφος να γράφει την παπαριά του για μερικά κλικ παραπάνω. Αυτό το defencenet άραγε γράφει τίποτα που να μην το έχουν βγαλει από την κοιλία τους;

    Κι επειδή περιμένω την επόμενη βλακέι ότι και καλά πρόκληση των Ιταλών να αναλάβουν την διάσωση με αρκετή σάλτσα. Ας πουμε ότι το ατυχημα έγινε στο στίγμα 40° 19' Β 018° 56' Α σύμφωνα με την εκπομπή NAVTEX που ειδαμε στην προηγούμενη σελίδα. Δηλαδή λίγο έξω από όριο της ελληνικής περιοχής έρευνας και διάσωσης, που είναι ο 19ος ανατολικός μεσημβρινός. Για τους οπτικούς τύπους το βάζω και στον παρακάτω χάρτη.
    Pages from 2014AnnualNM.jpg
    Επειδή στη διάσωση δεν παίζει να πεις "δεν είμαι εγώ ο αρμόδιος" πολύ σωστά οι ελληνικές αρχες συμμετέχουν στη διάσωση με όσα μέσα υπάρχουν.

    Καλό κουράγιο στις δυνάμεις διάσωσωσης και στα παραπλέοντα βαπόρια ώστε πριν φρεσκάρει ο καιρός τη νύχτα να σωθούν όλοι
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Παναγιώτης : 28-12-2014 στις 15:46

  6. #26
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    42

    Post

    πραγματικα πιανεται η ψυχη σου, ειδικα αν ξερεις απο αυτη τη δουλεια και γνωριζεις αυτους τους ανθρωπους, τι τραβανε για ενα μεροκαματο....

    τι να πω... τα τελευταια χρονια η εικονα της ελληνικης ναυτιλιας δεν μου αρεσει καθολου κι οσα ακουω μονο ευνοικα δεν μου φαινονται.

    τουλαχιστον ο καιρος καλυτερευει εκει, να προλαβουν να σωσουν τους ανθρωπους,πληρωμα και επιβατες, που ειναι οι μονοι που δεν φταινε σε τιποτα!

  7. #27
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Από τους 478 επιβάτες και πλήρωμα που υπάρχουν στο Norman Atlantic ήδη έχουν σωθεί 149 και έχουν μεταφερθεί σε παραπλέοντα πλοία, ενώ ήδη άρχισαν να εμφανίζονται οι πρώτες λίστες με τους διασωθέντες.
    δυστυχώς αρχίζει και πέφτει το σκοτάδι και τα πράγματα θα γίνουν δυσκολότερα. Όλοι ευχόμαστε ένα αίσιο τέλος για όλους.
    Αφού δεν είμαι .....γνώστης σαν ορισμένους στα ΜΜΕ, έχω δύο απορίες :
    α) αφού γνώριζαν ότι είχε καιρό με 8-9 και 10 μποφόρ ......γιατί επέτρεψαν στο πλοίο να φύγει από Ηγουμενίτσα?????? και
    β) αν το πλοίο είναι ΕΓ/ΟΓ επιτρέπετε να φορτωθούν 500 τόνοι λάδια (έμειναν άκουσα και στην Ηγουμενίτσα άλλα 5-6 φορτηγά) και ποιος ξέρει τι άλλο, γιατί όλοι ακούσαμε να λένε ότι ακούστηκαν εκρήξεις και αν το πλοίο είναι RO/RO γιατί επετράπη να υπάρχουν οικογένειες με παιδιά??????

  8. #28

  9. #29

  10. #30
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Μηνύματα
    1.108

    Προεπιλογή

    Επιβεβαιώνουν στο ΥΕΝ τον ενα νεκρό απο τα δυο ατομα που είχαν εγκλωβιστεί σε σωστικό μέσο.
    Δυστιχως η κατάσταση ειναι πολυ δύσκολη. Ο Θεός μαζί τους.

Σελίδα 3 από 19 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας