Σελίδα 13 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 31112131415 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 121 έως 130 από 193

Θέμα: Άνασσα Μ [Anassa M]

  1. #121
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Όπως λέει και ο φίλος Γιώργος πιο πάνω, εμείς έχουμε χορτάσει εδώ στα πέριξ από φωτο νεότευκτων πλοίων και τόσα χρόνια σας τις προσφέρουμε με χαρά και μεγάλη ανάλυση. Εντάξει είπαμε μυστικοπάθεια .......γιατί θα έβγαινε κάποιο νέο ντιζάιν, αλά να έχεις φωτο και να τις ανεβάζεις με ....χαμηλή ανάλυση. Αν δεν θέλετε να ανεβάσετε ....με γεια σας με χαρά σας, αλλά μην παίζετε με τα ...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SteliosK : 13-02-2016 στις 23:03

  2. #122

    Προεπιλογή


    Φοβάμαι ότι οι προθέσεις μου παρεξηγήθηκαν..
    Καταρχήν να πω ότι δεν έχω σχέση με την ναυτιλιακή εταιρεία γιατί φαίνεται σαν αυτό να μου γράφετε.. Ανέβηκα όμως στο καράβι -και ευχαριστώ το ναυπηγείο και την ιδιοκτήτρια εταιρεία γι αυτό- και έβγαλα τη φωτογραφία από το σαλόνι επειδή ακριβώς διάβασα εδώ ότι θέλατε να δείτε.
    Είναι πράγματι τέτοιο το σημείο που βρίσκεται το ναυπηγείο, που είναι εξαιρετικά δύσκολο να το επισκεφτεί κάποιος αν δεν το επιζητήσει. Καμία φυσικά σχέση με τα ναυπηγεία της Σαλαμίνας και του Περάματος..
    Το εσκεμμένα χαμηλής ανάλυσης αναφερόταν στο γεγονός ότι με το παλιάς τεχνολογίας κινητό μου δεν μπορούσα να αποδώσω ορθά έτσι κι αλλιώς αυτό που έβλεπα, αλλά και θα ήταν κρίμα να δημιουργήσω λανθασμένη πρώτη εντύπωση στους αναγνώστες μια και ακόμα γίνονταν εργασίες μέσα. Το πλοίο είναι πράγματι εντυπωσιακό. Κρόπαρα ό,τι περιττό μπορούσα. Δεν μου απαγόρευσε κανείς να βγάλω φωτογραφία, ούτε με προέτρεψε να μην δημοσιεύσω. Αυτά τα περί μυστικότητας δεν τα καταλαβαίνω, αν ήταν κάτι το απόρρητο δεν θα μου είχε επιτραπεί καν η είσοδος...
    Τώρα, το πλοίο από ότι είδα ήταν έτοιμο για αναχώρηση, πράγμα που θα γινόταν μόλις το λιμεναρχείο επέτρεπε τον απόπλου λόγω του καιρού.. Φαντάζομαι, μέσα στην εβδομάδα θα ξεκινήσει τα δρομολόγιά του στη Θάσο και θα έχει την ευκαιρία περισσότερος κόσμος να το δει από κοντά, να το φωτογραφίσει και να μας δείξει εδώ φωτογραφίες..

  3. #123

    Προεπιλογή

    Συγγνώμη για το off topic αλλα Παντελή είσαι λίγο επιθετικός γενικά... Συμπάθησέ με αλλα δεν ειναι σωστό.. Στα θέματα ανοιχτών κ αμφιπλωρων είσαι ο κορυφαίος,αλλά κάποιες στιγμές νομίζω είσαι λίγο κάπως.. Φιλικά πάντα... Υ.Γ χρωστάω φωτο του ΑΓ.ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ στο Μεγανήσι... Κλείνει το off topic

  4. #124
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    1.562

    Προεπιλογή Άνασσα Μ [Anassa M]

    Συνεχίζουμε στο θέμα του πλοίου Ευχαριστουμε πολύ Japetus που μοιράστηκες μαζί μας τις φωτογραφίες!

  5. #125
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από meganisi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγγνώμη για το off topic αλλα Παντελή είσαι λίγο επιθετικός γενικά... Συμπάθησέ με αλλα δεν ειναι σωστό.. Στα θέματα ανοιχτών κ αμφιπλωρων είσαι ο κορυφαίος,αλλά κάποιες στιγμές νομίζω είσαι λίγο κάπως.. Φιλικά πάντα... Υ.Γ χρωστάω φωτο του ΑΓ.ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ στο Μεγανήσι... Κλείνει το off topic
    Φίλε μου .....αν διαβάσεις το ποστ με τις φωτο (όπως το διατυπώνει) θα δεις αν έχω δίκιο σε αυτά που γράφω.
    Μετά έγραψε το 2ο ποστ .....και κάπως διόρθωσε το θέμα. Τέλος καλό όλα καλά. Υ.Γ τις περιμένουμε τις φωτο που ....έταξες.

  6. #126
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Πριν λίγο αναχώρησε το ¶νασσα Μ από Αμαλιάπολη για Θάσο. Καλή συνέχεια σε πλήρωμα και πλοίο.

  7. #127
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    πετραλωνα
    Μηνύματα
    2.121

    Προεπιλογή

    Καλά ταξίδια σε πλήρωμα και πλοίο.

  8. #128

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν λίγο αναχώρησε το ¶νασσα Μ από Αμαλιάπολη για Θάσο.
    Παντελή σύμφωνα τουλάχιστον με την συσκευή AIS του πλοίου, δεν πηγαίνει στην Θάσο αλλά στην Χαλκιδική, στο Πόρτο Κουφό το οποίο βρίσκεται στο μεσαίο πόδι, στην νοτιοδυτική Σιθωνία, εδώ για όποιον ενδιαφέρεται.

    Το Πόρτο Κουφό είναι ένα μικρό ψαροχώρι, 100 περίπου κατοίκων, στη ΝΔ Σιθωνία.

    Το όνομα του παραμένει ίδιο από την αρχαιότητα, «Κωφός Λιμήν» αναφέρεται από το Θουκυδίδη, επειδή μέσα στο απάνεμο λιμάνι του δεν ακούγονταν το βουητό της θάλασσας.

    Είναι ένα από τα μεγαλύτερα και ασφαλή φυσικά λιμάνια της Ελλάδας για αυτό και όλο το χρόνο αγκυροβολούν μικρά καΐκια αλλά και πολυτελή σκάφη.

  9. #129
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Απ' την ώρα που έφυγε γράφει έτσι, αλλά τι να πάει να κάνει εκεί!!!!!

  10. #130

    Προεπιλογή

    Ποιός να ξέρει !!! Από την στιγμή όμως που αυτόν τον προορισμό εκπέμπει η -ούτως ή άλλως- νέα συσκευή AIS του πλοίου, και είναι και στην ρότα του αυτός ο προορισμός (δεν εκπέμπει π.χ. Ρέθυμνο, που θα ήταν σίγουρα από λάθος) πρέπει να το αναφέρουμε και να δούμε τελικά αν και που θα πάει.

Σελίδα 13 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 31112131415 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας