Σελίδα 3 από 20 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 193

Θέμα: Άνασσα Μ [Anassa M]

  1. #21
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Μηνύματα
    719

    Προεπιλογή

    Το πλοίο θα μοίαζει στους Πρωτοπόρους?

  2. #22
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    ΕΝ ΠΛΩ
    Μηνύματα
    84

    Προεπιλογή

    Φίλε john85 αν και δεν έχω δει τα σχέδια του πλοίου δεν νομίζω να μοιάζει στους πρωτοπορους με 20Μ φάρδος.. θα δούμε στο μέλλον μέχρι τότε υπομονή!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bosses : 13-01-2015 στις 21:13

  3. #23
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από bosses Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε john85 αν και δεν έχω δει τα σχέδια του πλοίου δεν νομίζω να μοιάζει στους πρωτοπορους με 20Μ φάρδος.. θα δούμε στο μέλλον μέχρι τότε υπομονή!
    Κοίτα φίλε μου ....σε ρώτησε κάτι και εσύ δεν του απαντάς.....αλλά του λες ότι θα είναι 20Μ.
    Και λοιπόν, στη Σαλαμίνα είχαμε τα πρώτα 20άμετρα σε φάρδος το 2004 και ήταν το Θεομήτωρ και το Ιωάννης Θηρεσία, το 2005 ήλθε το Αθηνά Π και το 2006 το Ματούλα Κ.
    Καμιά φωτο για το πως προχωρά η κατασκευή ......έχεις!!!!!!!!!

  4. #24
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    ΕΝ ΠΛΩ
    Μηνύματα
    84

    Προεπιλογή

    Φιλε Παντελη εννοουσα τις υπερκατασκευες και τις ραμπες

  5. #25

    Προεπιλογή

    Ε μα άμα μοιάζει είτε στους Πρωτοπόρους είτε σε οποιοδήποτε άλλο αμφίπλωρο, δεν θα είναι .....ΑΝΑΣΣΑ.

    Και εννοώ βέβαια ότι η εταιρεία - πλοιοκτήτης του με αυτό το όνομα που επέλεξαν να του δώσουν, αυτόματα βάλανε πολύ ψηλά τον πήχη. Για να σκεφτείς να δώσεις σε ένα πλοίο το όνομα "βασίλισσα" σημαίνει αυτόματα (τουλάχιστον για μένα) κάτι πολύ πρωτοποριακό, φιλόδοξο, μεγάλο, κάτι πολύ όμορφο το οποίο αυτόματα θα προ-ηγείται σε σχέση τουλάχιστον με τα άλλα παρόμοιου τύπου πλοία (αμφίπλωρα).

    Θα περιμένουμε λοιπόν για να δούμε αν πράγματι το νέο αμφίπλωρο εκ του αποτελέσματος θα δικαιολογεί το τόσο επιβλητικό όνομα του ή θα μείνει απλά .....στα λόγια.

  6. #26

    Προεπιλογή

    Από ότι βλέπω στις τακτικές δηλώσεις δρομολόγησης 2015 - 2016, το πλοίο αναφέρεται ως ΑΝΑΣΣΑ Μ. και όχι ΑΝΑΣΣΑ (σκέτο), ενώ φέρει αριθμό νηολογίου Πειραιά 12263.

  7. #27

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από ότι βλέπω στις τακτικές δηλώσεις δρομολόγησης 2015 - 2016, το πλοίο αναφέρεται ως ΑΝΑΣΣΑ Μ. και όχι ΑΝΑΣΣΑ (σκέτο), ενώ φέρει αριθμό νηολογίου Πειραιά 12263.
    γιωργο ετσι θα λεγεται.το Μ ειναι μιτσοπουλος ως το ονομα της εταιρειας δηλαδη σαν το βασιλοβαπορο

  8. #28
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Ναι αλλά πέρασε ένας μήνας που ανοίχθηκε το ΆΝΑΣΣΑ και είδαμε ότι ξεκίνησε να κατασκευάζεται και .........μία φωτο από κει και πέρα δεν ξανά είδαμε. Γιατί!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  9. #29

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από ότι βλέπω στις τακτικές δηλώσεις δρομολόγησης 2015 - 2016, το πλοίο αναφέρεται ως ΑΝΑΣΣΑ Μ. και όχι ΑΝΑΣΣΑ (σκέτο), ενώ φέρει αριθμό νηολογίου Πειραιά 12263.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από naftaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιωργο ετσι θα λεγεται.το Μ ειναι μιτσοπουλος ως το ονομα της εταιρειας δηλαδη σαν το βασιλοβαπορο
    Φίλε ευχαριστώ για την επιβεβαίωση. Και εμένα εκεί πήγε το μυαλό μου όταν είδα αυτό το Μ. Θα επαναλάβω πάντως ότι με όλα αυτά τα πομπώδη (ΑΝΑΣΣΑ, ΑΝΑΣΣΑ Μ, .....Βασίλισσα Μητσόπουλου, βασιλοβάπορο) ο πήχης έχει τεθεί πολύ ψηλά, και περιμένω με .....αγωνία πλέον να δω τι στο καλό θα είναι έχει - είναι αυτό το νέο αμφίπλωρο............

  10. Προεπιλογή

    ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΝΑΥΠΗΓΟΥ;;; ΜΗΠΩΣ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΤΟΥ ΠΛΟΙΟΥ!!!!

Σελίδα 3 από 20 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας