Σελίδα 9 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 7891011 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 81 έως 90 από 122

Θέμα: Champion Jet 2 [Condor Express]

  1. #81
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    692

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσε που εγώ δεν πάω με ταχύπλοο,ούτε γράμμα δεν στέλνω μ'αυτούς.

    Ο κόσμος που ταξιδεύει μαζί τους, ή δεν ξέρει ή δεν έχει άλλη επιλογή.
    Xαχα..να σου πω..Highspeed 4 το αγαπημένο μου, απολαμβάνω πάντα το ταξίδι με αυτό. Όταν βλέπω τα ..Jet με πιάνει μια κατάθλιψη, δεν ξέρω το γτ. Αλλά γούστα είναι αυτά, κάποιοι θα έχουν την ακριβώς αντίθετη γνώμη. Σεβαστή..

  2. #82
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από threshtox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Xαχα..να σου πω..Highspeed 4 το αγαπημένο μου, απολαμβάνω πάντα το ταξίδι με αυτό. Όταν βλέπω τα ..Jet με πιάνει μια κατάθλιψη, δεν ξέρω το γτ. Αλλά γούστα είναι αυτά, κάποιοι θα έχουν την ακριβώς αντίθετη γνώμη. Σεβαστή..
    Πιστεύω ότι σαν καραβολάτρες εδώ μέσα στους περισσότερους θα αρέσουν τα συμβατικά.Εγώ σε ταχύπλοο έχω μπει μόνο από ανάγκη κ πάντως όχι του Ήλιο.Το έχω ξαναγράψει δεν μου αρέσει το ταξίδι με συνθήκες λεωφορείου.
    Αντίθετα με τρελλαίνουν τα ανοικτά καταστρώματα,τα μπαλκόνια...λέγε με ΝΗΣΟΣ ΣΑΜΟΣ,ΝΗΣΟΣ ΡΟΔΟΣ κ ο κάθε Ιάπωνας που έχει τέτοια.Είναι μαγεία

  3. #83
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    692

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύω ότι σαν καραβολάτρες εδώ μέσα στους περισσότερους θα αρέσουν τα συμβατικά.Εγώ σε ταχύπλοο έχω μπει μόνο από ανάγκη κ πάντως όχι του Ήλιο.Το έχω ξαναγράψει δεν μου αρέσει το ταξίδι με συνθήκες λεωφορείου.
    Αντίθετα με τρελλαίνουν τα ανοικτά καταστρώματα,τα μπαλκόνια...λέγε με ΝΗΣΟΣ ΣΑΜΟΣ,ΝΗΣΟΣ ΡΟΔΟΣ κ ο κάθε Ιάπωνας που έχει τέτοια.Είναι μαγεία

    Eντάξει αυτό εννοείται.. Συμβατικά και Άγιος ο Θεός. Πόσω μάλλον οι Ιάπωνες που, από το παλιότερο μέχρι το νεότερο, η απόλαυση είναι απίστευτη. Ήλιο δεν έχω μπει ποτέ, σε κάποια μπήκα από περιέργεια-ανάγκη και μόνο στο 4 από επιλογή.

    Να μην πούμε και για δελφίνια φίλε Βίκτωρα, γτ η απελπισία είναι απόλυτη.

    Τέλος πάντων βγαίνουμε λίγο οφλάιν και μονοπολούμε και το νήμα.

  4. #84
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Champion Jet 2 έφυγε από την Ακτή Μιαούλη και πήγε στο ΝΜΔ.

  5. #85
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσε που εγώ δεν πάω με ταχύπλοο,ούτε γράμμα δεν στέλνω μ'αυτούς.

    Ο κόσμος που ταξιδεύει μαζί τους, ή δεν ξέρει ή δεν έχει άλλη επιλογή.
    Η συντριπτική που πάει εκεί δεν ξέρει, διότι ειτε είναι τουρίστες που βλέπουν βολικά ωράρια και δεν τους πολυνοιάζει η ακριβότερη τιμή, ειτε και κάποιοι δικοί μας που δεν τους εξήγησε κανείς τι ταλαιπωρία μπορεί να βρούν μπροστά τους. Αλλες επιλογές σίγουρα υπάρχουν για τα νησιά που πηγαίνουν και αυτό τον καιρό υπάρχουν πολλές θέσεις ελεύθερες.

  6. #86

    Προεπιλογή

    Ο κόσμος έχει εκπαιδευτεί από τις εποχές του 90 να βλέπει το θαλασσινό ταξίδι σαν ταλαιπωρία και όχι σαν απόλαυση . Ετσι του αρέσει η ταχύτητα και το ταξίδεμα σαν λεωφορείο στην καρέκλα . Ασε που στην αρχή που ήρθαν τα γρήγορα θεωρείτο και κυριλίκι να πηγαίνεις με αυτά στην διακεκριμένη θέση , όπως και άλλα ματαιόδοξα πράγματα που μας δίδαξε ο τύπος που είπε πρόσφατα ότι μας έβγαλε από την βλαχιά....

  7. #87
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.879

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από basi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο κόσμος έχει εκπαιδευτεί από τις εποχές του 90 να βλέπει το θαλασσινό ταξίδι σαν ταλαιπωρία και όχι σαν απόλαυση . Ετσι του αρέσει η ταχύτητα και το ταξίδεμα σαν λεωφορείο στην καρέκλα . Ασε που στην αρχή που ήρθαν τα γρήγορα θεωρείτο και κυριλίκι να πηγαίνεις με αυτά στην διακεκριμένη θέση , όπως και άλλα ματαιόδοξα πράγματα που μας δίδαξε ο τύπος που είπε πρόσφατα ότι μας έβγαλε από την βλαχιά....
    Ακριβώς...ακριβώς...και δυστυχώς αυτές οι αντιλήψεις εξακολουθούν να υπάρχουν σε αρκετούς ακόμα και μετά από 3 μνημόνια!!! Επιπλέον δεν θα ξεχάσω και τη νοοτροπία των πρακτόρων εκεί κατά τα τέλη του 90...οι όροι συμβατικό/ταχύπλοο δεν υπήρχαν...πάντα μεταχειρίζονταν τους όρους όρο γρήγορο/αργό. Και μάλιστα αυτή η νοοτροπία συνεχίστηκε και στην επόμενη δεκαετία ως ένα βαθμό. Θυμάμαι κάπου στο 2005 ήθελα να κλείσω ειστήριο για Σαντορίνη και πήγα σε ταξιδιωτικό γραφείο (τα συστήματα online κρατήσεων δεν ήταν τόσο διαδεδομένα ακόμα τότε). Ρωτάω λοιπόν ώρες και τιμές δρομολογίων. Μου απαντάει ο πράκτορας: "έχει στις 07.15 το γρήγορο (ήταν το Highspeed 4 νομίζω) και στις 07.25 το αργό". Ρωτάω (ολίγον εξυπνακίστηκα και εγώ): "Ποιό είναι το αργό?" Μου απαντάει ο πράκτορας: "Το Blue Star Paros" (!!!!). Παρουσίαζαν δηλαδή τα Naxos/Paros των 26 ν.μ. (ειδικά τότε) ως αργά πλοία!!! Έλεος...
    Και εννοείται καμία θαλασσινή εκπαίδευση...από τα σχολεία και την οικογένεια (και ειδικά τις οικογένειες των στεριανών) περνούσε η νοοτροπία πως καράβι=μουτζούρα, και μέσον μεταφοράς για λαικά στρώματα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thanos75 : 04-05-2018 στις 13:15

  8. #88
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    Amorgos Greece
    Μηνύματα
    944

    Προεπιλογή

    Να και τα....ωραια...!!
    https://www.protothema.gr/greece/art...ta-pliromatos/

  9. #89
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    692

    Προεπιλογή

    Χθες το βράδυ πάντως έξω από το Champion Jet 1, μετά την άφιξή του στο μεγάλο λιμάνι, είχε και αρκετούς λιμενικούς και μέλη της ομάδας Λάμδα και αρκετούς από το πλήρωμα. Είχα μια περιέργεια περνώντας από εκεί και, ίσως, το παραπάνω άρθρο να είναι μια απάντηση.

  10. #90
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.879

    Προεπιλογή

    Πριν λίγο το όμορφο ταχύπλοο αποχαιρέτησε τη Ραφήνα ενω το tera jet είναι ήδη στο Σαρωνικο καθοδόν για Ραφήνα

Σελίδα 9 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 7891011 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας