Σελίδα 7 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 5678917 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 61 έως 70 από 188

Θέμα: Paros Jet [Corsica Express Seconda, Corsica Express II]

  1. #61
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αίγιο
    Μηνύματα
    564

    Προεπιλογή

    το πλοίο ξεκίνησε σήμερα και μάλιστα με καλή και σταθερή ταχύτητα ανάμεσα στους 30-32 κόμβους,καμία σχέση δηλαδή με το μαστερ τζετ που φέτος ξεκίνησε εντελώς στραβά με τις απανωτές βλάβες και τις τελευταίες μέρες ταξίδευε κομμένο γύρω στους 25 κόμβους.

  2. #62

    Προεπιλογή

    Και πολύ αργήσανε να το αντικαταστήσουν... Το Paros μια χαρά θα δουλέψει και χωρίς πολλές καθυστερήσεις. Εδώ το Master και δούλευε αρκετά καλά..

  3. #63

    Προεπιλογή

    Το Paros Jet στην Τηνο 9-7-2016

    DSCN8894 LΕΑΝΔΡΟΣ .jpgDSCN8902 ΛΕΑΝΔΡΟΣ .jpg

  4. #64
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    nea makrh
    Μηνύματα
    389

    Προεπιλογή

    η τσιμινιερα στο πλοιο ειναι διακοσμητικη για τις κεραιες??ολη η καπνα βγαινει κατω απο τις μηχανες εκει βρισκονται οι εξατμισεις μονο??

  5. #65
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    644

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από express adonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    η τσιμινιερα στο πλοιο ειναι διακοσμητικη για τις κεραιες??ολη η καπνα βγαινει κατω απο τις μηχανες εκει βρισκονται οι εξατμισεις μονο??
    Νομίζω είναι τα air-conditions στην τσιμινιέρα. Ο καπνός πράγματι βγαίνει από κάτω, το'χω προσέξει κι εγώ. Αν προσέξεις στην πρύμνη έχει λερωθεί από τον καπνό ένα μεγάλο μέρος του καταπέλτη. Γι'αυτό και η πρύμνη είναι βαμμένη μπλε, να μη φαίνεται τόσο η καπνίλα.. Γενικά όλα τα ταχύπλοα του Ηλιόπουλου έχουν μπλε πρύμες ακριβώς για τους καπνούς, αν και πιστεύω ότι δεν είναι κι ό,τι πιο όμορφο βάψιμο αυτό στην πρύμνη. Πάντως το σίγουρο είναι πως η τσιμινιέρα είναι ψεύτικη.

  6. #66
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    nea makrh
    Μηνύματα
    389

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από rafina-lines Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω είναι τα air-conditions στην τσιμινιέρα. Ο καπνός πράγματι βγαίνει από κάτω, το'χω προσέξει κι εγώ. Αν προσέξεις στην πρύμνη έχει λερωθεί από τον καπνό ένα μεγάλο μέρος του καταπέλτη. Γι'αυτό και η πρύμνη είναι βαμμένη μπλε, να μη φαίνεται τόσο η καπνίλα.. Γενικά όλα τα ταχύπλοα του Ηλιόπουλου έχουν μπλε πρύμες ακριβώς για τους καπνούς, αν και πιστεύω ότι δεν είναι κι ό,τι πιο όμορφο βάψιμο αυτό στην πρύμνη. Πάντως το σίγουρο είναι πως η τσιμινιέρα είναι ψεύτικη.
    χαχα καλα αυτο πηγαινα να γραψω για την μπλε πρυμνη αλλα λεω αστο τι ασχημο δειχνει ετσι αλλα και με το λευκο ειχε γινει τελειως μαυρο...το μαστερ το τσαμπιον κ το μεγκα μου φαινεται εχουν κανονικα φουγαρα...

  7. #67
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    nea makrh
    Μηνύματα
    389

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από express adonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαχα καλα αυτο πηγαινα να γραψω για την μπλε πρυμνη αλλα λεω αστο τι ασχημο δειχνει ετσι αλλα και με το λευκο ειχε γινει τελειως μαυρο...το μαστερ το τσαμπιον κ το μεγκα μου φαινεται εχουν κανονικα φουγαρα...
    μαλλον κανω λαθος μεγκα και τσαμπιον δεν εχω φουγαρο...

  8. #68
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    644

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από express adonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    το μαστερ το τσαμπιον κ το μεγκα μου φαινεται εχουν κανονικα φουγαρα...
    Στο MASTER αποκλείεται, εκεί τα air-conditions είναι σίγουρα στην τσιμινιέρα. Φαίνονται καθαρά τα μοτέρ όταν βλέπεις το πλοίο από πίσω. Όταν το MASTER γκαζώνει αμέσως μετά την αναχώρησή του ντουμανιάζει ο τόπος από πίσω του καθώς όλος ο καπνός βγαίνει κάτω από τον καταπέλτη. Στα CHAMPIONS και στο MEGA δεν ξέρω, δεν το'χω προσέξει.

  9. #69
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από rafina-lines Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο MASTER αποκλείεται, εκεί τα air-conditions είναι σίγουρα στην τσιμινιέρα. Φαίνονται καθαρά τα μοτέρ όταν βλέπεις το πλοίο από πίσω. Όταν το MASTER γκαζώνει αμέσως μετά την αναχώρησή του ντουμανιάζει ο τόπος από πίσω του καθώς όλος ο καπνός βγαίνει κάτω από τον καταπέλτη. Στα CHAMPIONS και στο MEGA δεν ξέρω, δεν το'χω προσέξει.
    Στο ΜΕGA JET o καπνός βγαίνει από κάτω ,γενικά στα Ιncat.Πιό πολύ κάπνα κ φασαρία παρά ταχύτητα.Από συντήρηση... σκίζουν

  10. #70
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Μηνύματα
    1.632

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από LOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πολύ αργήσανε να το αντικαταστήσουν... Το Paros μια χαρά θα δουλέψει και χωρίς πολλές καθυστερήσεις. Εδώ το Master και δούλευε αρκετά καλά..
    Αν δεν κανω λαθος νομιζω οτι εχθες λιγο πριν την αφιξη στην Ραφηνα κατι επαθε και τελικα εχει αντικατασταθει παλι απο το MASTER JET και αυτο βρισκεται τωρα στο ΛΑΥΡΙΟ.

Σελίδα 7 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 5678917 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας