Σελίδα 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 124

Θέμα: Δημήτριος Χ [Dimitrios X - Πρωτοπόρος VIII]

  1. #21
    Εγγραφή
    Dec 2012
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ-ΠΑΡΟΣ
    Μηνύματα
    847

    Talking

    Μετά από 1 μήνα με σύγκρισή από την φωτογραφία το φίλου Espesso Venezia δύο ποστ ποιο πάνω αυτές είναι οι διαφορές στον εξωτερικό χώρο, ενώ στον εσωτερικό δεν γνωρίζω κάτι.
    ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ-VIII-23-1-2016.jpg.

  2. #22

    Προεπιλογή

    IMG_0169.jpg
    Πέραμα - 20/02/2016

    Πρόοδος εργασιών στο ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ VIII (οκτώ), στο ναυπηγείο Κανέλλου του Περάματος.

    IMG_0164.jpg
    Πέραμα - 20/02/2016

  3. #23

    Προεπιλογή

    Επειδή έχετε μόνο μακρινά πλάνα του πλοίου, να σας δώσω κι εγώ κάποια κοντινά από την πρόοδο των εργασιών.Φωτογραφία0314.jpgΦωτογραφία0315.jpg
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  4. #24

    Προεπιλογή

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rusty : 12-03-2016 στις 00:53

  5. #25

  6. #26

  7. #27

    Προεπιλογή

    Αγαπητέ φίλε ευχαριστούμε πολύ για τις φωτογραφίες. Επίτρεψε μου μόνο να παρατηρήσω ότι κάποιες ήταν επαναλαμβανόμενες χωρίς να χρειάζεται (για οικονομία χώρου του φόρουμ). Για παράδειγμα, στο τελευταίο σου ποστ θα αρκούσαν μία το πολύ δύο φωτό, οι πέντε ήταν σχεδόν πανομοιότυπες.

    Να δούμε και μία σημερινή του πλοίου, με τοποθετημένα τα μαγαζιά στην επάνω πλευρά, και με χρωματισμένο κόκκινο αρκετά μεγάλο μέρος του σκάφους.

    IMG_0387.jpg
    Πέραμα - 12/03/2016

  8. #28
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Μηνύματα
    1.290

    Προεπιλογή

    Πέραμα,Κυριακή 20-3-16,να δούμε και μια φωτό απο την κυνοσουρα.
    P1030543πρωτοπορος viii οκτω.JPG

  9. #29

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από γλυφα Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nομιζω οτι ξεκινησε κ το ...10 το καλο που λενε...στο ναυπηγειο κουρη στην αμαλιαπολη..ξερει κανείς κατι;;;;
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου γλυφα δεν γνωρίζω κάτι για το ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ X (δέκα), μέχρι σήμερα είχαμε μείνει στο ότι μετά το ΑΝΑΣΣΑ Μ θα ξεκίναγε στην Αμαλιάπολη το ΩΚΥΑΛΟΣ του κ. Ιωαννίδη. Σαν σχόλιο όμως, μπορώ να πω ότι αν πράγματι ξεκινήσει η κατασκευή του ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ X αυτό θα σημαίνει (προσωπική μου άποψη) ότι κατά πάσαν πιθανότητα έχει ήδη πουληθεί κάποιο εκ των (υπό κατασκευή) VIII (οκτώ) και IX (εννέα).
    Η πρώτη επιβεβαίωση (έστω και ως φήμη) στην υπόθεση που είχα κάνει πριν ένα μήνα περίπου, ήρθε σήμερα από φίλο ναυπηγό στο Πέραμα, ο οποίος μου είπε πως ακούγεται έντονα αυτές τις ημέρες ότι το ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ VIII έχει ήδη πουληθεί (πιθανότατα στο εξωτερικό) πριν καν ολοκληρωθεί η κατασκευή του.

  10. #30

    Προεπιλογή

    Όπως μας είχε πει ο φίλος bosses για το ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ IX,

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από bosses Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντυπωση μου εκαναν τα πεδιλα που περαστικαν στη καταπελτη σε αντιθεση με τα υπολοιπα οπως επισης οτι δεν διαθετει πλαινες ραμπες.
    ομοίως και το ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ VIII δεν θα φέρει πιθανότατα πλαινές ράμπες οχημάτων στο γκαράζ. Φαίνεται ότι οι Μεξικάνοι που αγόρασαν το VII και του αφαίρεσαν τις ράμπες, έδωσαν την αφορμή στους ανθρώπους της εταιρείας ώστε να αφαιρεθούν και από τα νεότερα - υπό κατασκευήν. Κατά τα άλλα, στο πλοίο έχουν τοποθετηθεί καταπέλτες, μαγαζιά, καμπούνια και από τις δύο του πλευρές και δείχνει να παίρνει την τελική του μορφή. Τέλος, άρχισαν όπως βλέπουμε και στις φωτό να κολλάνε και τα γράμματα του ονόματος.

    IMG_0186.jpg__IMG_0189__.jpg
    Πέραμα - Ναυπηγείο Κανέλλου - 09/04/2016

Σελίδα 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας