Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mastrokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα μου επιτρέψετε να πω ότι τέτοιου είδους εκμετάλλευση γίνεται δίπλα μας .Απλά δεν το βλέπουμε η δεν το προσέχουμε .Για πηγαίνετε στο Πέραμα να δείτε πως δουλεύει ο κόσμος στην επισκευαστηκη ζώνη, και μετά να συζητήσουμε . Προχτές είδατε τι έγινε στα ναυπηγεία Αυλίδος !Ένας νεκρός τεχνίτης και ένας άλλος στο νοσοκομείο χαροπαλεύει .
Mastrokosta μην μου το λες αυτό σε μένα που το βλέπω κάθε μέρα μπροστά μου οξειδωμένες λαμαρίνες ανασυγκόλλουν και δεν πάνε για ανακύκλωση έχει στεφτεί κανένας ότι οι άνθρωποι αυτή σήμερα , έγινε να είναι όλη ξένη και ότι στα 40 τους είναι άρρωστοι από τον αμίαντο που αναπνέουν να έχουν λυθεί ποτέ μετρά ασφαλείς ούτε καν τα βασικά είναι η αφανείς μωρές που δεν φαίνονται καθόλου η ζωή τους είναι είδη καταδικασμένη για μένα και αυτή που τα καταφέρουν μετά τα 40 τους τι θα κάνουν μου λέτε ……όχι μονό στην Ελλάδα σε όλο το κόσμο και βασικά στην από Ανατολή που εκεί οι ανθρώπινοι αξιοπρέπεια δεν υπάρχει μονό να κατασκευάζουν η να καταστρέφουν ( ανακυκλώνουν ) τα τεραστία πλοία του χρυσού και των εφοπλιστών με ένα μισθό που είναι …. Δεν θέλω να εκφραστώ… για ένα κομμάτι ψωμί δηλαδή ψυχούλα θα ψάξω να βρω φυτογραφίες να δείτε από το διαδίκτυο και από τις δικές μου και μου λέτε ….
Έχει δει κανένας τη λένε τα στατιστικά για τα ατυχήματα ποτέ τότε θα καταλάβουν όλη τη λες mastrokosta ….
Δεν τα λέω όλα αυτά για να δετέ ότι είμαι πεσσό καλός και τους συμπονώ μονό την αλήθεια λέω που αδιάψευστος μαρτυράς εσείς που δουλεύεται εκεί κάτω και είστε μέλη εδώ