Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 62

Θέμα: Dami [Sietas 1297]

  1. #1
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    πετραλωνα
    Μηνύματα
    2.121

    Προεπιλογή Dami [Sietas 1297]

    Σήμερα το πρωί ο Μάρκο Stampehl φωτογράφισε το ημιτελές κέλυφος του Sietas 1297 υπό ρυμούλκηση στο Αμβούργο. Θα πρέπει να ρυμουλκείται προς την Ελλάδα από το ελληνικό ρυμουλκό ΕΥΡΩΠΗ. Έχει αγοραστεί από ανώνυμο ελληνικών συμφερόντων
    Ξέρει κανείς κάτι;;;;;;;;;.
    Πηγή:

    11889665_1002727143093602_7690747110041599640_n.jpg.

  2. #2
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Παπαϊωαννίδης?????? Λέω εγώ δεν έχω ακούσει κάτι!!!!!

  3. #3
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από leo85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα το πρωί ο Μάρκο Stampehl φωτογράφισε το ημιτελές κέλυφος του Sietas 1297 υπό ρυμούλκηση στο Αμβούργο. Θα πρέπει να ρυμουλκείται προς την Ελλάδα από το ελληνικό ρυμουλκό ΕΥΡΩΠΗ. Έχει αγοραστεί από ανώνυμο ελληνικών συμφερόντων
    Ξέρει κανείς κάτι;;;;;;;;;.
    Πηγή:

    11889665_1002727143093602_7690747110041599640_n.jpg.
    Ήδη το P/K Ευρώπη ξεκίνησε το ταξίδι τις επιστροφής με προορισμό όπως γράφει στο AIS του τον Πειραιά. Για να δούμε ....τι θα δούμε και ποιος τελικά το φέρνει.

  4. #4

    Προεπιλογή

    Και ενα link με το πως θα κατεληγε να ηταν.

    http://pellasietas.com/ferry-type-185/

    Απο οτι βλεπω υπαρχουν ηδη δυο αδερφα του στις βόρειες θαλασσες.

  5. #5
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Δεν νομίζω πλέον να γίνει έτσι πρίμα-πλώρα.

  6. #6
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το P/K Ευρώπη συνεχίζει την πορεία του για Ελλάδα. Τώρα είναι ανοικτά από τα σύνορα Ολλανδίας-Βελγίου με 8,2 μίλια και στο AIS του αναφέρει άφιξη στον Πειραιά στις 07/09/2015 06.00 UTC. Καλή συνέχεια σε πλήρωμα και πλοία.

  7. #7
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Και οι πληροφορίες από έγκυρη πηγή .........ήλθαν. Το πλοίο έχει αγοραστή από τον κ. Νικολαΐδη (ακόμη δεν ξέρω για ποια γραμμή το προορίζει) και η αποπεράτωση του θα γίνει στο ναυπηγείο θεοδωρόπουλου στα Αμπελάκια, οπότε υπάρχει πρόσβαση και πιστεύω να το παρακολουθήσουμε ....από κοντά.

  8. #8

    Προεπιλογή

    Για να δουμε Παντελη , αλλη μια φορα απο τον φακο σου, πως θα αποπερτωθει μια παντοφλα ,με ευρωπαικη φιλοσοφια, απο ελληνικα χερια και τι διαφορες εχουμε

  9. #9
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Μηνύματα
    1.632

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και οι πληροφορίες από έγκυρη πηγή .........ήλθαν. Το πλοίο έχει αγοραστή από τον κ. Νικολαΐδη (ακόμη δεν ξέρω για ποια γραμμή το προορίζει) και η αποπεράτωση του θα γίνει στο ναυπηγείο θεοδωρόπουλου στα Αμπελάκια, οπότε υπάρχει πρόσβαση και πιστεύω να το παρακολουθήσουμε ....από κοντά.
    Πιστευω τωρα ωρισμενοι να καταλαβαν γιατι ρωτησα τον ΕΞΠΕΡ για το ΔΩΡΑ Π. και οχι τον οιονδηποτε. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

  10. #10
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Κατ' αρχήν στο Δώρα Π σου απάντησα ότι.......δεν ξέρω. Και πως θα μπορούσα να ξέρω γι' αυτό αφού είναι......στο εξωτερικό.
    Δεν είναι λοιπόν δυνατόν όλοι να τα ξέρουν....όλα. Ο καθένας έχει ένα τομέα γνώσης ή έχει σπουδάσει κάτι.
    Γι' αυτό θέλω να σταματήσει αυτή η φαγωμάρα και όλοι σαν φίλοι να προσπαθήσουμε να είμαστε μονοιασμένοι για να βγαίνουν πληροφορίες στο αγαπημένο μας Nautilia.gr και να κάνουμε όλοι το κέφι μας χωρίς.....φόβο και πάθος.
    Ευχαριστώ.

Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας