Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 62

Θέμα: Dami [Sietas 1297]

  1. #11
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Μηνύματα
    1.632

    Προεπιλογή

    Το ποσταρισμα μου δεν αφορουσε εσενα φιλε Παντελη. Βεβαιως και διαβασα την απαντηση σου και σε ευχαριστω.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dionisos : 24-08-2015 στις 19:04

  2. #12
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Μηνύματα
    1.632

    Προεπιλογή

    Το ρ/κ ΕΥΡΩΠΗ εχει κοψει ταχυητα δυτικα του λιμενα της ΧΑΒΡΗΣ. Πιθανον λογω καιρου

  3. #13
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dionisos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ποσταρισμα μου δεν αφορουσε εσενα φιλε Παντελη.
    Ξέρω πολύ καλά ότι δεν αφορούσε εμένα, όπως επίσης καταλαβαίνω και ποιον αφορούσε.
    Παρακαλώ διαβάστε τι έγραψα παραπάνω .......με προσοχή και να πράξετε ανάλογα.
    Και πάλι ευχαριστώ.

  4. #14

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από leo85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα το πρωί ο Μάρκο Stampehl φωτογράφισε το ημιτελές κέλυφος του Sietas 1297 υπό ρυμούλκηση στο Αμβούργο.
    Λεωνίδα, με το όνομα SIETAS 1297 εκτός από αρκετές φωτό, βρίσκουμε στο shipspotting τον αριθμό ΙΜΟ 9596430 του πλοίου. Πληκτρολογώντας αυτόν τον αριθμό στο equasis, βλέπουμε ότι από 1η Ιουλίου 2015 έχει μετονομαστεί σε DAMI, φέρει νέα σημαία Τογκό αντί Δανίας, αλλά δεν αναφέρεται η πλοιοκτήτρια εταιρεία.

    IMO number : 9596430
    Name of ship : DAMI (since 01/07/2015)
    Call Sign : UNKNOWN
    Gross tonnage : 4500 (since 01/07/2015)
    DWT : 800
    Type of ship : Passenger/Ro-Ro Cargo Ship (since 01/07/2015)
    Year of build : 2015
    Flag : Togo (since 01/07/2015)
    Status of ship : In Service/Commission (since 29/07/2015)
    Last update : 11/08/2015
    Beneficial Owner : UNKNOWN (since 10/08/2015)

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και οι πληροφορίες από έγκυρη πηγή .........ήλθαν. Το πλοίο έχει αγοραστή από τον κ. Νικολαΐδη (ακόμη δεν ξέρω για ποια γραμμή το προορίζει) και η αποπεράτωση του θα γίνει στο ναυπηγείο θεοδωρόπουλου στα Αμπελάκια, οπότε υπάρχει πρόσβαση και πιστεύω να το παρακολουθήσουμε ....από κοντά.
    Γειά σου ρε Παντέλο με τα ωραία σου (παρ' όλο που δεν γνώριζες γιατί .....άλλαξε προβλήτα το ΔΩΡΑ Π στην Αφρική !!!!!). Μήπως με τα νέα στοιχεία που έχουμε για το νέο αμφίπλωρο, το όνομα δηλαδή DAMI και το όνομα του πλοιοκτήτη κ. Νικολαίδη σου έρχεται κάποια .....εικόνα από το παρελθόν στο μυαλό ??? Ίσως κάτι για κάποια παλιά παντόφλα μας που τώρα πιά βρίσκεται στην Αφρική ??? Αφήνω σε εσένα τα αποκαλυπτήρια !!!!!!

  5. #15
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Γειά σου ρε Παντέλο με τα ωραία σου (παρ' όλο που δεν γνώριζες γιατί .....άλλαξε προβλήτα το ΔΩΡΑ Π στην Αφρική !!!!!). Μήπως με τα νέα στοιχεία που έχουμε για το νέο αμφίπλωρο, το όνομα δηλαδή DAMI και το όνομα του πλοιοκτήτη κ. Νικολαίδη σου έρχεται κάποια .....εικόνα από το παρελθόν στο μυαλό ??? Ίσως κάτι για κάποια παλιά παντόφλα μας που τώρα πιά βρίσκεται στην Αφρική ??? Αφήνω σε εσένα τα αποκαλυπτήρια !!!!!![/QUOTE]

    Έτσι που μου το έθεσες και βέβαια πάει κάπου το μυαλό μου ....όπως πιστεύω πήγε και σε σένα.
    Λες λοιπόν όταν τελειώσει η μετασκευή να το δούμε σαν Δαμιανός??????

    Κοντός ψαλμός ...........

  6. #16

    Προεπιλογή

    Ε ναι, νομίζω ότι δεν μπορεί να είναι σύμπτωση. Στον κ. Νικολαίδη ανήκε παλαιότερα η κλασσική παντόφλα ΔΑΜΙΑΝΟΣ, ή αν προτιμάς στα Αγγλικά, DAMIANOS (εδώ το θέμα της), και το αμφίπλωρο έρχεται στην χώρα μας ρυμουλκούμενο με το νέο όνομα DAMI. Ακόμα και να μην ονομαστεί τελικά ΔΑΜΙΑΝΟΣ, σίγουρα επαληθεύεται η πληροφορία σου ότι το έχει αγοράσει ο κ. Νικολαίδης !!!

  7. #17
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το P/K Europe που φέρνει το Dami από χθες έχει πάει στον κόλπο (δεν ξέρω πως λέγετε) δυτικά από τη Χάβρη και κόβει βόλτες εκεί μέσα προφανώς λόγο καιρού.

  8. #18
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το P/K Europe που φέρνει το Dami από χθες έχει πάει στον κόλπο (δεν ξέρω πως λέγετε) δυτικά από τη Χάβρη και κόβει βόλτες εκεί μέσα προφανώς λόγο καιρού.
    Φαίνεται ότι έφτιαξε ο καιρός και έφυγαν. Νέα άφιξη στον Πειραιά 10/09/2015 06.00 UTC.

  9. #19
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Μηνύματα
    1.632

    Προεπιλογή

    Το ρ/κ ΕΥΡΩΠΗ περασε τον Βισκαικο κολπο και συνεχιζει προς ΠΕΙΡΑΙΑ. Καλη συνεχεια

  10. #20
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το P/K EUROPE σε 4 περίπου ώρες θα είναι στην Tarifa, μπαίνοντας από το Γιβραλτάρ στην Μεσόγειο. Καλή συνέχεια.

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας