Καλησπέρα γράφω πρώτη φορά αν και διαβάζω συχνά χωρίς να συμμετέχω σε συζητήσεις.Ανοιγω αυτό το θέμα γιατί δεν βρήκα κάτι ανάλογο να με βοηθήσει.Εχω αγοράσει εδώ και δυο μήνες μια καινούργια βάρκα με εσωλεμβιο κινητήρα Kubota 12hp ο κινητήρας είναι από ανακασκευη και τοποθετήθηκε στο ναυπηγείο από τον μάστορα που έφτιαξε και την βάρκα πολυεστερική 4,5m.Την πρώτη φορά που κόπηκε ο άξονας ήμουν στα ανοιχτά νύχτα και βγήκα με κουπί ,στο ναυπηγείο μου είπαν ότι εγώ το χάλασα από κακή χρήση και να πληρώσω εγώ την ζημιά.Την δεύτερη φορά κόπηκε την ίδια ημέρα που μου την παρέδωσαν μετά από 4ωρες.Εκει ορκίζονταν ότι έφταιγε η μηχανή η ρεβερσα. τα Σκορδά το μάτι κτλ.Εγω τους είπα ότι η σαλαμαςτρα με την μηχανή είναι στραβή και ο μάστορας μου είπε ότι και 2 πόντους να χάνει δεν παθαίνει τίποτα.Σημερα μου την παρέδωσαν για Τρίτη φορά με νέο άξονα και νέα μηχανή αλλά φτάνοντας στο λιμάνι που την δένω ο άξονας έχει ζεσταθεί έκαιγε δεν μπορούσες να τον πιάσεις.Πηγα λοιπόν από εκεί και τους είπα να το φτιάξουνε διότι εγώ πλήρωσα 5360 ευρώ μετρητά και το προϊόν δεν δουλεύει μου απάντησαν ότι θα κάνουν τη σαλαμστρα υδρόψυκτο με ένα σωλήνα που θα τραβήξουν από το νερό της μηχανής εκεί που τώρα έχει γραςαο για να μην ζεσταίνεται.Πεστε μου είμαι χαζός ή δεν καταλαβαίνω κάτι.Μιλαμε για 12 hp μηχανή σε πολυεστερική βάρκα ειναι δυνατόν να ζεσταίνεται η σαλαμστρα από το έργο.Βοηθεια σας παρακαλώ.