Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31 έως 40 από 43

Θέμα: Κασσάνδρα Δέλφινους [Kassandra Delfinus, Αφροδίτη Εξπρές]

  1. #31
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Πριν λίγες μέρες εμφανίστηκε στο Φλοίσβο το ΜΑΝΤΑΛΕΝΑ.Δεν ξέρω αν έχει σχέση.

  2. #32

    Προεπιλογή

    Tο Kassandra Delfinus στο Τροκαντερο τον Μαιο του 2013

    P5260115.JPG

  3. #33

    Προεπιλογή

    Το καραβάκι από τις αρχές του Νοέμβρη έχει σταματήσει από τις μονοήμερες κρουαζιέρες στον Αργοσαρωνικό και βρίσκεται σε ακινησία - ανάπαυση στην μαρίνα του Φλοίσβου.

  4. #34

    Προεπιλογή

    Τρεις μήνες ακινησίας συμπληρώνει το καραβάκι στην μαρίνα του Φλοίσβου, και χθες που το είδα από κοντά μου έδωσε μία έντονη εικόνα εγκατάλειψης (???).

    IMG_0306.jpg
    21/01/2017

  5. #35

    Προεπιλογή

    Επανενεργοποίηση του πλοίου μετά από την εξάμηνη ακινησία του. Όχι όμως στον Σαρωνικό, αφού αυτήν την ώρα βρίσκεται στον Κορινθιακό κόλπο στο ύψος του Αιγίου με πορεία δυτική. Για να δούμε για που το 'βαλε !!!

  6. #36

    Προεπιλογή

    Στην Κέρκυρα ερχεται

  7. #37

    Προεπιλογή

    Πράγματι στην Κέρκυρα κατέπλευσε το πλοίο, όχι όμως στο κεντρικό λιμάνι αλλά σε αυτό της Λευκίμμης. Να πρόκειται άραγε για ναύλωση (θερινής σεζόν) ή για πώληση ??? Το "παράξενο" πάντως είναι ότι ανέβηκε στο βόρειο Ιόνιο χωρίς να έχει βγει κατά την διάρκεια της ακινησίας του σε ναυπηγείο για εργασίες συντήρησης - δεξαμενισμό.

  8. #38
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Αγγλία
    Μηνύματα
    55

    Προεπιλογή

    Προσπαθώντας να ψάξω ποια εταιρεία το πήρε, ανακάλυψα το πλοίο σε φωτογραφίες στην ιστοσελίδα της εταιρείας Corfu Cruises, που οργανώνει ημερήσιες εκδρομές από Κέρκυρα για Παξούς/Αντιπαξούς και Σύβοτα.

    http://www.corfucruises.com/el/photo...y/15.html?path[0]=6&path[1]=15

    Δεν ξέρω αν πρόκειται για ναύλωση ή για πώληση, πάντως φαίνεται πως με αυτή την εταιρεία θα δραστηροποιηθεί φέτος το πλοίο.

  9. #39

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Phivos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν πρόκειται για ναύλωση ή για πώληση, πάντως φαίνεται πως με αυτή την εταιρεία θα δραστηροποιηθεί φέτος το πλοίο.
    Τελικά επρόκειτο για ναύλωση (κάτι βέβαια στο οποίο παρέπεμπε κάπως και η μη μετονομασία του), και το καραβάκι από τις αρχές του περασμένου Νοέμβρη έχει επιστρέψει και πάλι στη βάση του στην μαρίνα του Φλοίσβου.

  10. #40
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το πλοίο έφυγε εχθές από τη μαρίνα του Φλοίσβου και πήγε στη Σκόπελο, μάλλον για να δουλέψει εκεί.

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας