Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 59

Θέμα: Μακεδονία Παλάς [Makedonia Palace]

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ
    Μηνύματα
    46

    Προεπιλογή Μακεδονία Παλάς [Makedonia Palace]

    Γιασας φιλοι μου.Απο χθες διχνει το MARINE TRAFFIC ενα πλοιαριο στη ΛΕΥΚΑΔΑ ονοματι ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΠΑΛΑΣ με καπιους προωρισμους... Ξερη κανεις κατι?

  2. #2
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    ¶νω Κυψέλη/Αγ.Θαλάιλεος Νάξου
    Μηνύματα
    576

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από vaggelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιασας φιλοι μου.Απο χθες διχνει το MARINE TRAFFIC ενα πλοιαριο στη ΛΕΥΚΑΔΑ ονοματι ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΠΑΛΑΣ με καπιους προωρισμους... Ξερη κανεις κατι?
    Για το συγκεκριμένο καραβάκι πρέπει να είχε κάνει κάποιο αφιέρωμα ο Εφοπλιστής σε κάποιο τέυχος του ή εδώ είχε ανεβάσει κάποιο παιδί κάποιες φωτό του........έτσι όπως το είχα δεί για κάποια μετασκευασμένη θαλαμηγό μου έκανε εμένα.....αρκετά συμπαθητικό βαποράκι όμως.....
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    [B]ΟΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΔΕ ΓΛΕΝΤΑ, ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΞΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ, ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ ΑΠ' ΤΗ ΖΩΗ, ΧΑΜΕΝΟ ΘΕ ΝΑ ΠΑΕΙ....!!![/B][COLOR=DarkOrange][B] We Love NAXOS


    [/B][/COLOR]

  3. #3
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Και 2 του MACEDONIA PALACE στο πρώτο του ταξίδι προς Λευκάδα στις 16/06/2007. Στην πρώτη αραγμένο στο Σκορπιό και στη δεύτερη στο Νυδρί. Χαρισμένες σε όλους εσάς.

    Το MACEDONIA PALACE αραγμένο στο Σκορπιό.jpg

    το MACEDONIA PALACE αγκυροβολημένο στο Νυδρί.jpg

  4. #4
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Με το συγκεκριμένο όμορφο ημερόπλοιο είχα ανοίξει δικό του θέμα ......αλλά πλέον δεν υπάρχει.
    Είχα την τύχη να παρακολουθήσω όλη του την κατασκευή, να γνωριστώ με τους πλοιοκτήτες και να κάνω μαζί τους το πρώτο του ταξίδι, απο Σαλαμίνα στη Λευκάδα. Το ταξίδι αυτό ξεκίνησε στις 12/06/2007 το πρωΐ που φύγαμε απο το ναυπηγείο Μπεκρή στα Αμπελάκια Σαλαμίνας, που έκανε τις τελευταίες επιθεωρήσεις. Πήγαμε στη ΝΑΥΣΙ που έκανε πετρέλευση και ξεκινήσαμε για Ισθμό, αλλά με το που περάσαμε στον Κορινθιακό κόλπο είχε πολύ καιρό και αγκυροβολίσαμε σε ένα κόλπο που είχε απάγκιο για 4-5 ώρες. Στην πορεία πήγαμε στο Σκορπιό του Ωνάση, που ο καπετάνιος ήξερε τον επιστάτη για να καθαρίσουμε το πλοίο εξωτερικά και στις 13/06/2007 στις 19.30 μ.μ πιάσαμε στο Νυδρί που έγινε χαμός απο τις κόρνες των πλοίων γαι το καλοσόρισμα.
    Οι φωτο είναι απο το Σκορπιό στο μόλο που έδενε το Χριστίνα, το Nautilia.gr και γω που ήμουνα μαζί το αποθανάτησα.

    MACEDONIA PALACE 421.jpgMACEDONIA PALACE 423.jpg

  5. #5

    Προεπιλογή

    Ωραια εμπειρια φιλε παντελη ολο το ταξιδι με ενα νεο πλοιο

  6. #6
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Η σημαία/σινιάλο είναι της Seven Islands Lines! Ανακατεύονται οι παλίοι Κεφαλλονίτες;

  7. #7
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Δεν ξέρω για παλαιούς Κεφαλονίτες. Εκείνο που ξέρω είναι για δύο αδέλφια τον Κώστα και τον Σπύρο Κτενά που μένουν στο Νυδρί.

  8. #8

    Προεπιλογή

    Στη φωτό του Παντελή είναι το ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΠΑΛΛΑΣ. Όχι δεν έχουν σχέση Κεφαλλονίτες...Καλά τα λεεί ο Παντελής ανηκεί στους αδερφούς Κώστα κ Σπύρο Κτενά (Καρέλιας) το παρατσούκλι Έχουν κ το ΙΚΑΡΟΣ ΠΑΛΛΑΣ που δείχνω στη φωτό, το οποίο τα τελευταία χρόνια κατηφορίζει στη Ζάκυνθο το καλοκαίρι, ενώ το ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ παραμένει Λευκάδα. Έχουν και 3 μικρότερα ακόμη τουριστικά..
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας